Španielsko

Kanárske ostrovy Atrakcie: Prehľad a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Kanárske ostrovy sú veľmi populárnou destináciou s nekonečnými plážami, strediskami strednej triedy, mnohými slnečnými dňami, niekoľkými archeologickými pamiatkami z čias rímskej a osmanskej ríše. Mnohí turisti nazývajú zvyšok tu dobrú alternatívu k exotickému výletu na karibské ostrovy.

Nikto nespochybňuje: hlavnými atrakciami Kanárskych ostrovov sú Stredozemné more a miestne pláže. Ale existujú ďalšie turistické zariadenia, ktoré môžu zriediť rôzne líné zábava na piesku.

Kláštor Senobio de Valerón

Cenobio de Valeron alebo "kláštor jaskýň" je komplex pozostávajúci z 298 jaskýň, ktoré používali domorodci na skladovanie obilia. Veľmi často sa vyskytujú nesprávne názory, že tieto jaskyne boli súčasťou kláštora, kde sa pod ochranou kňazov usadili dcéry pred ich manželstvom a kde sa uskutočnilo množstvo tajomných rituálov. Dnes je tento jaskynný komplex prístupný pre všetkých a je obľúbený u turistov.

Cruz de Tejeda

Jedna z najznámejších pamiatok Kanárskych ostrovov sa nachádza v malej osade Tejeda. To je Cruz de Tejeda, kríž vytesaný do kameňa, ktorý sa nachádza vo výške 1580 metrov nad morom, ktorý označuje geografické centrum ostrova Gran Canaria. Vzhľadom na obrovskú popularitu tohto miesta záujmu tu otvorili bary, reštaurácie a obchody so suvenírmi. Navyše sa otvára nádherná panoráma tohto ostrova, ostrov Tenerife, pohorie Teide a Stredozemné more.

Pyramídy v Güímare

Podľa výskumu sú pyramídy Güímaru datované do 19. storočia a sú výsledkom moderných poľnohospodárskych metód. Etnografický park "Pyramídy z Güímaru" ponúka turistom možnosť nielen vidieť všetkých 6 pyramíd, ale aj zoznámiť sa s exponátmi múzea Casa Chacona, ktoré majú reprodukciu lodí Dr. Heyerdahla v jeho prirodzenom rozmere.

Miesto: Calle Chacona.

Pevnosť San Miguel

S plochou 20 000 metrov štvorcových, pevnosť San Miguel ponúka nezabudnuteľnú cestu v stredoveku. Od prvého kroku do opevnenej plochy budú návštevníci fascinovaní vonkajším svetom, rytierskymi kráľmi a princeznami, truubadourmi a komínovými zásahmi. "Sála turnajov" je najpôsobivejšou miestnosťou pevnosti, kde rytieri a ich kone súťažia o radosť divákov.

Po skončení turnaja bude gróf Don Rodrigo pozvať všetkých na "Hall of Balls", kde sa začne kultúrny program. Dnes je tu pevnosť a múzeum a neďaleko sa nachádzajú kláštory San Francisco a Santa Domingo, ktoré možno navštíviť.

Pintada jaskynný park a múzeum

Cueva Pintada sa nachádza v malej jaskyni, kde kedysi žili králi Guanche, prví obyvatelia ostrovov. Objavená v 19. storočí, vytesaná do sopečného kameňa, je plná skalných obrazov, geometrických tvarov, ktoré majú byť starobylým kalendárom.

Múzeum pozostáva z niekoľkých izieb, v ktorých môžete vidieť postele, stoličky, stoly, nástroje, keramické modly, ktoré používajú domorodí ľudia. Ak chcete, turisti sa môžu s pomocou 3D projektora presunúť včas a zistiť, čo sa stalo počas kolonizácie ostrovov.

Columbus House Museum

Columbus Memorial House poznamenáva dôležitú úlohu Kanárskych ostrovov pri objave Ameriky. Nie je známe, či slávny navigátor žil v tomto dome počas svojej cesty do Novaya Zemlya, ale je isté, že zostal v tomto dome a zaoberal sa jeho opravou podľa miestnych zvykov.

Miesto: c / Colón, 1 - 35001.

Botanická záhrada Viera a Clavijo

Najväčšia botanická záhrada v Španielsku sa rozprestiera na ploche 27 hektárov a nachádza sa 7 km od mesta Las Palmas. To bolo oficiálne otvorené v roku 1959 a je domovom pre takmer 500 druhov endemických rastlín zo všetkých 7 ostrovov súostrovia. Záhrada je rozdelená do niekoľkých zón. Je tu:

  • "Záhrada ostrovov", kde rastliny kvitnú v závislosti od ostrova pôvodu.
  • "Cacti Garden" s viac ako 10.000 druhmi sukulentov.
  • "Mikronézska záhrada", ktorá sa špecializuje na okrasné rastliny.
  • "Skrytá záhrada", ktorá je jedným nepretržitým skleníkom.

V botanickej záhrade Viero a Clavijo nájdete borovicový les, vodopád, jazero a výstavnú halu a dokonca aj dielňu usporiadanú v jaskyni.

Miesto: Ctra. del Centro, Km 7.

Dunes Maspalomas

Maspalomas Dunes je prírodná rezervácia (od roku 1994) a rajom milovníkov slnka, najmä nudistov. Nachádzajú sa v blízkosti najväčšieho golfového ihriska na ostrove Maspalomas Golf Course a známeho strediska Campo International. Pozdĺž duny je mnoho ciest pre turistov, ktorí majú radi chôdzu, naboso. Trasy týchto ciest sú vyznačené na mapách, ktoré sú distribuované všetkým.

Scala Roque Nublo

80-metrový monolit sopečného pôvodu Roque Nublo je známy ako posvätné miesto pre kráľov a starých ľudí domorodcov. Zvýši sa na nadmorskú výšku 1813 metrov a je obľúbeným miestom pre horolezcov, najmä preto, že sa dostanete za 30 minút od najbližšieho parkoviska.

Salinas de tenefe

Salinas de Tenefe bol komplex komplexu soľnej ťažby v Santa Lucia, ktorý fungoval od 18. storočia. Od roku 2005 je oblasťou kultúrneho záujmu ostrovov. Návštevníci dnes vidia celú inštaláciu výroby soli, ktorá umožní pochopiť samotný proces, ako aj získať od sprievodcu rôzne informácie o úlohe soli v prírode a histórii.

Národný park Teide

V Teide Parku sa môžete oboznámiť s obrovskou rozmanitosťou bezstavovcov a je cenný najmä pre svoju jedinečnú flóru. Je známe, že táto ekologicky čistá oblasť je najnavštevovanejším prírodným parkom v Španielsku a jedným z najpopulárnejších na svete. Nachádza sa na centrálnom mieste v Tenerife a väčšine obce La Orotava.

Miesto: Santa Cruz de Tenerife.

Zábavný park Palmitos Park

Palmitos, jeden z najkrajších španielskych subtropických zábavných parkov, má rozlohu 20 hektárov a je domovom 1 000 palmových stromov 42 druhov, 160 druhov kaktusov, 1 500 exotických vtákov z 230 druhov, mnohé exotické zvieratá ako opice, mongoózy, krokodíly. Nachádza sa na vidieku, medzi horami, ktorá poskytuje príležitosť vychutnať si očarujúce scenérie pred vstupom do tejto oázy.

Medzi najzaujímavejšie pamiatky parku patria: delfinárium, výstava Parrot, interaktívna botanická záhrada, africké a juhoamerické Ibis, akvárium, jazero Caiman. Park je tiež známy svojou Butterfly Pavilion, najväčšou v Európe Lokalita: Barranco de los Palmitos.

Zábavný park Holiday World

Mesto San Bartolome de Tirajana je vybavené najväčším zábavným parkom na Kanárskych ostrovoch Holiday World. Miestne jazdy uspokojí každého: Roller Coaster a Sky Drop sú špeciálne navrhnuté pre dospelých so zdravým srdcom a Merry-Go-Round a vlak duchov, bazénov a poníkov sú len niektoré z ciest určených pre najmenších návštevníkov. K dispozícii je tu aj bowlingová dráha so 16 jazdnými pruhmi a telocvičňa, početné kaviarne a reštaurácie a 2 nočné kluby, z ktorých jedna sa špecializuje na salsu.

Miesto: Av. Touroperador Tui.

Zábavný park "Aboriginal World"

Nasadené na okolí 100 000 metrov štvorcovýchMundo Aborigen je rekonštrukciou starej dediny v Kanárskych ostrovoch a je úplne venovaná životnému štýlu miestnych domorodcov. S pomocou viac ako 100 bábiky do výšky osoby, návštevníci sa môžu dozvedieť viac o životnom štýle domorodcov pred koloniálnym obdobím. Ak chcete, aby to všetko vyzeralo ešte viac uveriteľné, je zahrnutý aj hluk v pozadí, nasýtený vetraním vetra, zvukom mora a zvukom, ktoré robia domáce zvieratá.

Miesto: Carretera Fataga, Km 6.

Zábavný park Camel Park

Camel Park je zábavný park, kde majú turisti možnosť ísť na ťavu, vyskúšať tradičné kanárske a stredomorské jedlá v reštaurácii El Cerro de la Luna.

Nachádza sa na farme a je miestom, kde bolo založené prvé chovateľské centrum založené v roku 1988. K dispozícii je aj obchod so suvenírmi s bohatým sortimentom.

Miesto: Carretera Los Cristianos.

Cesar Manrique Marine Park

Zaujímavou atrakciou Puerto de la Cruz je Cesar Manrique Maritime Park. Zaberá pôsobivú oblasť 22 000 štvorcových metrov a je zdobený umeleckými dielami Cesara Manriqueho. Okrem čisto vizuálnych výhod park ponúka skutočne pôsobivý zoznam služieb a je tiež veľmi útulným miestom na organizovanie rôznych podujatí.

Pin
Send
Share
Send
Send