Rusko

Slávne pamiatky Krymu: fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Krym alebo Krymský polostrov sa nachádza v severnej časti Čierneho mora. Azovské more umyje ju od severovýchodu. Jeho história je spojená s početnými nájazdmi kočovných kmeňov, konfrontáciou rôznych štátov.

V modernom Kryme existujú lodiarske a lodné opravárenské podniky, doprava, potravinársky priemysel a vinárstvo. Existuje veľa múzeí a divadiel, zaujímavý kultúrny život. Územie Krym ponúka obrovské príležitosti na liečbu a rehabilitáciu ľudí, vytvorenie veľkých rekreačných centier. Na polostrove sú veľké vyhliadky na rozvoj vody a iných športov.

Admihushkay lomy

Toto miesto sa stalo jednou z tragických strán histórie Krymu. Múzeum dejín kameňov Adzhimushkay rozpráva o hrdinstve sovietskych vojakov, ktorí v dôsledku prelomu obrany Kerčského polostrova fašistami boli nútení organizovať obranu v lome pod zemou.

Celkovo bolo v podzemných katakombách viac ako trinásť tisíc sovietskych vojakov a obyvateľov Kerču. Nemecké jednotky ich úplne oddelili od vonkajšieho sveta, vyliali a vyfúkali vchody do lomov. V podmienkach akútnej potreby jedla, vody a medicíny sa sovietski vojaci a dôstojníci vzdorovali a organizovali protiútoky.

Miesto: Adzhimushkay dediny.

Admirálska katedrála sv. Vladimíra

V 19. storočí bola na strednom kopci Sevastopolu vybudovaná jednokomorová katedrála pripomínajúca byzantské chrámy minulých storočí. Patrí k výnimočným pamiatkam pravoslávnej architektúry. Interiér katedrály je bez luxusu a excesov.

Namiesto tradičných ikon na stenách sú mramorové dosky, na ktorých sú napísané mená páni z Rádu sv. Juraja - účastníkov prvej obrany mesta. V katedrále však vidíte dve veľmi vzácne ikony Matky Božie. Nachádza sa tu aj hrobka ruských admirálov.

Ai-Petri - symbol Krymu

Názov tejto hory je z gréčtiny preložený ako "svätý Peter". Jeho výška je 1234 metrov. Tu sú najsilnejšie vetry a časté hmly. Na náhornej plošine s vrcholom hory sa dostanete lanovkou z Jalty, autom po horských serpentinech a pozdĺž slávnej trasy Botkin.

Na svahoch hôr je mnoho zaujímavých pamiatok. Tu môžete navštíviť zaujímavé jaskyne, pozrite si meteorologickú stanicu Ai-Petri, z pozorovacieho paluba Yalta a pobrežia.

Arménsky chrám v Jalte

V roku 1917 bol tento jedinečný kostol postavený na svahu Darsanského pohoria v štýle raných kresťanských chrámov. Zameriava sa na skorú smrť dcéry arménskeho filantropa. Kostol bol postavený zo sopečného tufu a zdobený sofistikovanými ozdobami. Slávny arménsky umelec V.Ya. Surenyants majestátne vyzdobili svoje interiéry. Slnko osvetľuje farebné fresky na strope kopule cez klenuté okná kostola. Veľkolepá exteriérová výzdoba vždy poteší turistov, ktorí navštívia chrám.

Umiestnenie: ul. Zagorodnaya - 3.

Veža sv. Konštantína

Významným orientačným bodom východného Krymu je veža sv. Konštantína, ktorá bola dôležitou súčasťou janovskej pevnosti v Feodosii. To bolo pomenované na počesť jedného z cisárov rímskej ríše Konštantína Veľká. Jej obraz je umiestnený na erbe mesta. Veža stojí na obdĺžnikovom základe a má iba tri steny. Architekti a historici neustále argumentujú o dôvodoch. Celkovo bolo v štrnástom storočí postavených 26 pevností s cieľom posilniť obranu mesta.

Vorontsovský palác

Na začiatku 19. storočia bol postavený palácový a parkový komplex na úpätí hory Ai-Petri. Výstavba v Alupke trvala 18 rokov. Jeho prvým majiteľom bol gróf Mikhail Vorontsov. Architektúra paláca bizarným spôsobom spája rôzne architektonické štýly. V jadre sa nachádza neogotický štýl. Zo severu a západu sú fasády paláca vytvorené v štýle Tudors. Z morskej strany sa nachádza monumentálne mramorové schodisko, pozdĺž ktorého sa nachádzajú tri páry sôch levov. Dnes je palác v parku.

Miesto: Palácová diaľnica - 18.

Galéria Aivazovského

Slávny rodák z Feodosie I.K. Aivazovský, ktorý sa stal významným maliarskym múrom, postavil v roku 1880 pre svoje diela galériu v rodnom meste. Bola to prvé múzeum v ruskej ríši, kde boli vystavené diela jedného umelca. Tu je najväčšia zbierka na svete 417 jeho obrazov, V galérii I.K. Aivazovský poskytol scénu, na ktorej vystúpili mnohí vynikajúci hudobníci - priatelia umelca. V roku 1900 daroval mestu galériu. Dnes je múzeum pútnickým miestom pre mnohých turistov.

Umiestnenie: Galéria ulica - 2.

Pohorie Ayu-Dag

Táto hora na južnom pobreží Krymu sa často nazýva Medveď hora, To sa podobá na pitnú vodu zvieraťa. Toto miesto má dávnu históriu. Artefakty neolitickej a bronzovej doby sa tu nachádzali. Nájdené znaky osídlenia Tauri z prvých storočí pred naším letopočtom. Geológia hory je tiež jedinečná. Jej základom je gabbro-diabase hlboko zakorenená magmatická skala. Pre zvyšok krymských hôr to nie je typické. Existuje názor, že v tomto mieste by mala vybuchnúť sopka, pre ktorú nemal dostatok sily.

Klementjevská hora

Toto miesto sa nachádza v oblasti Koktebel, kde vytvárajú unikátne prúdy vzduchu, ktoré tu priťahujú mnohých fanúšikov klzákových športov, závesných klzákov a paraglidistov. Tu na letovej kluzkej škole budúci vodcovia leteckého priemyslu Sovietskeho zväzu, A.S. Yakovlev, S.V. Ilyushin, O.K. Antonov a S.P. Korolev. V súčasnosti tu pôsobí paraglidingové stredisko, pravidelné letové súťaže.

Mesto Balaclava

Toto malé malebné mesto na brehu útulnej zátoke neustále láka mnoho turistov. Tu môžete obdivovať pozostatky janovskej pevnosti, chodiť po dlhých chodbách tajnej podmorskej základne hlboko v horách. Počas Krymskej vojny bol Balaklava zvolený Britmi, ktorí ho porovnávali s Liverpoľlom. Usporiadali tu krásny nábrežie, ktoré sa po určitý čas nazývalo anglickým. Dnes je tu moderný jachtový klub, niekoľko pekných rybárskych reštaurácií.

Bahna sopky

Na polostrove Kerch je zaregistrovaných asi 60 slamových sopiek, z ktorých najväčší je považovaný za Čeľusť-Tepe, Jeho výška 120 metrov, Tento pamätník prírody je chránený štátom. Existuje legenda, že v staroveku táto sopka zničila osadu blízko nej. V minulom storočí bolo šesť sopečných erupcií, z ktorých posledná bola v roku 1982. Počas erupcie môže bahenná fontána dosiahnuť výšku desať metrov. Potom sa potoky bahna, ktoré vôňujú sírovodíka, klesajú po svahu.

Údolie duchov

V blízkosti rezortu Alushta je hora Demerdžhi s množstvom kamenných postáv, spracovaná prírodou. Mnohé z nich majú podobnosti s fantastickými tvormi, zvieratami a ľuďmi. Existuje dokonca aj sfinga, podobná tomu, čo stráži pyramídu v Egypte. Táto skupina kameňov bola nazývaná Údolím duchov. Sledujte niekoľko hodín za týmito výtvormi prírody, môžete vidieť ich nádherné premeny v závislosti od pohybu slnka a svetla.

Dom-múzeum M. Voloshina

V letovisku Koktebel je dom-múzeum slávneho básnika a umelca Maximiliana Voloshina vždy obľúbený pre turistov. Toto je miesto, kde sa stovky známych predstaviteľov intelektuálnej elity skrývali pred zhromaždením hlavného mesta. Tu vidia V. Bryusov, M. Bulgakov, A. Green, M. Tsvetaev, I. Ehrenburg, K. Petrov-Vodkin a mnoho ďalších slávnych spisovateľov a umelcov. A dnes sa tisíce turistov dostanú do tohto nádherného rohu Krymu, obdivujú diela M. Voloshina, cítia atmosféru svojho domova.

Miesto: Morskaya Street - 43.

Staroveké mesto Mangup Kale

Toto mesto sa datuje do 6. storočia, kedy sa uskutočnila Veľká migrácia. Až do štrnásteho storočia ju zajali kočovníci, kazaši a byzantini, ktorí tu postavili pevnosť. Potom, čo sa stalo hlavným mestom stredovekého kniežatstva Theodoro, rozvinulo sa a rozkvitalo.

Bol tu postavený kresťanský chrám, kamenné opevnenia a palác, objavili sa nové budovy a komunikácie. Potom bol zajatý osmanskými útočníkmi, ktorí vyhubili takmer celú miestnu populáciu. V súčasnosti je to zaujímavé turistické miesto.

Rezervácia "Swan Islands"

Ornitologická rezervácia s rovnakým názvom je jednou z najväčších na krymskom polostrove. Nachádza sa na území viacerých 9 tisíc hektárov na severozápadnom pobreží a je niekoľko ostrovov piesku-shell.

V rezerve je doma veľké množstvo vtákov. Ornitológovia veria, že existuje asi tri stovky druhov. Mnohí z nich sa tu zastavia počas letu. Najmä v rezervácii labutí. Existujú aj iné vodné vtáky a brodivé vtáky.

Karaite kenassa v Simferopolsku

Medzi mnohonárodným obyvateľstvom Krymu existuje niekoľko Karaitov. Vyznávajú zvláštnu formu judaizmu a modlia sa v špeciálnych modlitebných domoch - kenasách. V Simferopolu priťahuje pozornosť Karaite kenassa, ktorá bola postavená v 19. storočí.

Stavba bola vykonaná s finančnými prostriedkami, ktoré darovali veriaci. Táto mimoriadna krása je úžasná budova charakterizovaná skutočnosťou, že v nej prebiehala talentovaná zmes maurských, gotických a byzantských architektonických štýlov.

Umiestnenie: Karaimskaya Street - 6.

Palác Livadia

Toto snehovo biele architektonické dielo vzniklo začiatkom minulého storočia ako krymská rezidencia cisárskej rodiny Romanov. Dnes je perfektne zachovaná, vďaka svojej polohe medzi nádhernou prírodou a nádherným výhľadom na more a hory čaká množstvo turistov.

Palác sa využíva na dôležité spoločenské a politické udalosti. Tu v roku 1945 vedúci predstavitelia ZSSR, USA a Veľkej Británie konali na Krymej konferencii, ktorá určila poválečný vývoj sveta.

Miesto: Livadia, Baturin street, 44-a.

Mramorová jaskyňa

Krym je známy nielen svojim morom a podnebím. Existuje mnoho neobvykle krásnych jaskýň, z ktorých najväčší je mramor. To bolo objavené krymskej speleologists v roku 1987 na Chatyr-Dag plošinu. Jedinečná jaskyňa zapôsobila do zamotanej štruktúry, obrovského počtu chodieb a chodieb.

Tu môžete vidieť úžasné kvety z kameňa, úžasné stalaktity a iné nezvyčajné formácie. Po potrebnom výskume, položení trás a osvetlenia, zabezpečenie bezpečnostných opatrení od roku 1989, vzali turistov.

Miesto: Mramor.

Sudakská pevnosť

Charakteristickým znakom mesta Sudak je janovská pevnosť, ktorá vždy priťahuje davy turistov. Táto pevnosť bola vždy považovaná za nedobytnú kvôli dobrej polohe a strmým horským svahom, na ktorých bola postavená. Dnes tento stredoveký opevnenie úspešne plní svoju úlohu ako hlavné turistické miesto mesta, ktoré turistom ponúka veľa vzrušujúcich výletov a stredovekej zábavy.

Chánov palác v Bakhchisarai

Táto rezidencia krymských khánov sa začala stavať v XVI. Storočí. Dnes je to jedinečný príklad krymsko-tatárskej architektúry. Je to komplex rôznych budov, ktorý zahŕňa bohato zdobené mešity, kúpele, mauzóleá a ďalšie pomocné budovy. Každý z Chánov pridal do Bakhchisarai svoje vlastné chápanie krásy na základe myšlienok rajových kríkov, ktoré vyvinul islam. V dôsledku toho bola rezidencia krymskej Khans úžasná.

Miesto: River Street - 133.

Vlaštovka hniezdo

Táto budova pripomínajúca stredoveký hrad je jednou z hlavných atrakcií Krymu. Nachádza sa v maľbách známych maliarov, fotografií a pohľadníc, filmov, poštových známok a pamätných mincí.

História tejto budovy v obci Gaspra začína dreveným domom generálneho dôchodcu, ktorý sa vyznačoval rusko-tureckou vojnou. V súčasnej podobe sa objavil v roku 1912 na objednávku jedného z ruských majiteľov ropy. Architekti sa podarilo mistrovsky vstúpiť do 12 metrovej štruktúry na plochu 20 metrov dlhú a 12 metrov širokú. Dnes je predmetom národného kultúrneho dedičstva, ktoré si vyžaduje obnovu.

Pin
Send
Share
Send
Send