Francúzsko

Hlavné atrakcie mesta Metz: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Na východe Francúzska na malebnom mieste, kde sa spájajú rieky Moselle a Zeyl, sa nachádza starobylé mesto Metz. Je to jedno z najzostvejších miest vo Francúzsku, s nádhernou prírodou a krajinou, ako aj uvoľnenou relaxačnou atmosférou. Dostal meno: "Mesto, bohaté na záhrady."

Romantický Metz je jednoducho vytvorený pre bezstarostné prechádzky počas dňa. Ale v noci sa mesto výrazne premenilo: je to iskry a leskne sa všetkými farbami dúhy, vďaka tomu, že všetky vonkajšie domy sú z dúhových drahokamov. Metz je známy svojimi pohostinnými ľuďmi a lahodnou a rozmanitou kuchyňou. V tomto meste je veľa atrakcií a zaujímavých miest.

Metzská katedrála

Metzova katedrála alebo katedrála svätého Štefana sú jednoducho ponorené do zelene. Táto majestátna starodávna budova, ktorá sa nachádza na vysokom kopci brehu rieky, evokuje rešpektovanie jej rozsahu a neobvyklého vzhľadu. Výška katedrály presahuje štyridsať metrov a presahuje sto metrov.

Táto katedrála bola postavená viac ako jedno storočie a niekoľkokrát bola čiastočne obnovená. Je vyrezávaný z vápenca, ktorý má odtieň horčice-okrovej kvôli prítomnosti oxidu železa v ňom. Počas slnečného dňa katedrála ostane rôznymi odtieňmi a v nej je ľahkosť a čarovná milosť. Mimoriadne krásne vitráže zo strany zručných remeselníkov boli vytvorené aj po stáročia. Katedrála sa nachádza v štvrti Saint-Croix na námestí Armory.

Miesto: Place d'Armes.

Kostol sv. Segollen

Aj na vrchu Saint-Croix, na námestí Joan z Arku, je malý, skromný, v porovnaní s metzskou katedrálou, kostolom Saint Segollen. Nie je to tak nádherné, ale svojou krásnou. Prvá kaplnka bola postavená späť v ôsmich storočiach, ktoré stáli vo štvrti, kde žili ľudia, ktorí boli hlavne zapletený do vinohradov. Je to slnečno-zlatá neobvyklá štruktúra, ktorú zdobia nespočetné postavy. Pri vchode do kostola môžete dlho stojať, zvažovať a obdivovať reliéfne vzory.

Umiestnenie: 14 - Rue des Capucins.

Most

Pozdĺž rieky Moselle boli vysadené mnohé rozložené zelené stromy a dobrý most sa rozprestiera cez rieku. Táto architektonická stavba bola postavená v trinástom storočí. Spočiatku most bol postavený z dreva a potom bol nahradený kameňom. Taký most bol oveľa silnejší a postavený už celé stáročia.

Mosty mosta sú široké stĺpy. Tiež originálny vzhľad oblúka sa rozprestiera s krásnymi reliéfmi. Na takom krásnom starom moste sa môžete pomaly pohybovať a užívať si nádhernú scenériu okolo. Často biele labute lietajú na rieku, ktorú môžete nakŕmiť s chrumkavými drobkami, ktoré stoja na tomto nádhernom moste.

Kaplnka Templárov

V strede rieky na kamennom pódiu, na ostrove Comedy, bol postavený protestantský kostol oddelene od všetkých. Existuje už od devätnásteho storočia. Toto je Templárska kaplnka. Nezvyčajné umiestnenie kostola obdivuje vynaliezavosť architektov.

Stane sa prísna stavba žltého kameňa s tmavými kopulami. Jej ostré veže jemne zdôrazňujú jej túžbu po nebi. Počas jasného dňa, kostol vyzerá, ako keby to všetko bolo pokryté slnkom. Nie je tu dostatok zelene okolo budovy. Poloha: 3 - Bis Rue de la Citadelle.

Záhrady Esplanade

Esplanade Gardens je najkrajšia parková oblasť, ktorá sa nachádza na rieke Moselle. Jedná sa o elegantný upravený park s mnohými uličkami s rovnomerne upravenými trávnikmi. Cyprídy tu majú prísny pyramídový tvar a kvety sa vysádzajú v priamke.

Pozdĺž útulných asfaltových chodníkov je mnoho listnatých a ihličnatých stromov. Vzduch je nasýtený sviežosťou vďaka prítomnosti fontány. Park je veľmi vhodný na prechádzky s deťmi, ako aj pre rekreáciu a starších ľudí. Za týmto účelom sú v parku inštalované drevené lavice s kovovými nohami.

Triumphal Arch

Vedľa záhrady Esplanade sa nachádza triumfálny oblúk, pevná, pevná architektonická štruktúra, ktorá bola postavená na mieste brány v dvadsiatom storočí. Predtým existovali brány, cez ktoré sa uskutočňoval vstup a výstup z mesta.

Dnes táto pomerne pôsobivá stavba pripomína udalosti minulých storočí. Dôkazom toho sú štyri dátumy vyryté na samom vrchole oblúka. Je nazývaný triumfálny oblúk nazývaný Port Serpenoise.

Vlaková stanica

Najobvyklejším miestom v meste Metz je vlaková stanica. Slovo "stanica" je charakterizované ako čakáreň a nič zvláštne. Ale nie v Metz. Tu je vlaková stanica! Nikde neexistuje taká krása. Toto majstrovské dielo architektonickej kamennej stavby je skôr ako pevnosť alebo starobylý hrad.

Kedysi tu zostal samotný kráľ Prusko, bolo na jeho príkaz postavené toto hradisko. Rovnako ako v každom inom zámku, na budove sú oblúky, balkóny a reliéfne sochy.

Miesto: 1 - Place du Général de Gaulle.

Saint Louis Square

Jedným z atrakcií je Saint Louis Square. Tu sú domy, ktoré sú postavené na oblúkoch starých Rimanov. Samotné námestie bolo postavené na základoch, ktoré boli položené v treťom storočí.

To je veril, že tu raz stál rímske mesto Divodurum. Obyvatelia Metzu začali používať tento kameň na budovanie silných domov. Aj na námestí St. Louis je socha samotného Ludvíka. Toto je práca sochára Charlesa Petra. Autor vyjadril ušľachtilý výraz tváre panovníka. Záhyby na plášti zdôrazňujú aristokratickej postavy.

Opera house

Divadlo opery v Metze je tiež krásnou budovou navrhnutou podľa výkresov Jacquesa Augera. Divadlo, ktoré sa nachádza na ostrove Comedy, bolo postavené viac ako dvadsať rokov a bolo otvorené v 17. storočí. Bol niekoľkokrát prestavaný. Po prvé, počet kresiel v divadle bol viac ako tisíc.

Dnes je úžasná útulná budova s ​​množstvom oblúkov a okien. Predtým tu bola gilotína oproti divadlu, na mieste, kde bola teraz postavená fontána a záhon bol zlomený. V divadle sa veľkí milovníci klasickej hudby zhromažďujú a užívajú nádherné diela PI Čajkovského, I. Kalmana a ďalších vynikajúcich skladateľov.

Miesto: 4-5 Place de la Comédie.

Pompidou-Metz

Pompidou-Metz - moderná budova dvadsiateho storočia. Toto umelecké dielo patrí japonskému architektovi, ktorý svoje diela používal v čínskom umení. Veľkou jedinečnosťou je strecha zakrivená bizarnými vlnami. Symbolizuje slamenú čelenku, ktorú nosia všetky čínske ženy.

Úloha tkanie slamy sa vykonáva pomocou drevených priečnikov. Horná časť strechy je pokrytá bielym plastom. Táto elegantná budova má jedno z hlavných múzeí vo Francúzsku. Tu sú tri veľké výstavné sály.

Mesto je veľmi pekné a útulné. Okrem hradov a katedrál ešte existujú kaviarne, obchody a trh. Takže každý návštevník spoločnosti Mets nájde niečo, čo by malo robiť pre seba.

Miesto: 1 - Parvis des Droits de l'Homme.

Pin
Send
Share
Send
Send