Rusko

Megion mestské pamiatky (s fotografiami)

Pin
Send
Share
Send
Send


Megion je ruské mesto v autonómnej Okrug Khanty-Mansiysk, ktorá zaberá pravý breh rieky Ob.

V máji a júli budete môcť vychutnať biele noci av lete aj účasť na oslavách festivalov "Ivan Kupala" (v júli sú hostia pozvaní na majstrovskú uličku a chodia po eko-stopách, aby našli kapradinu a miestne liečivé byliny, turnaj v silových hrách, súťaže a hry "ruská zábava") a "Khatly" (v auguste v priebehu akcie hostia skúšajú jedlá národnej kuchyne, navštevujú majstrovské hodiny v umení a remeslách, sledujú predstavenia folklórnych a tvorivých tímov ) a nachádza sa v rekreačnom stredisku "Taiga Lake" (je vybavený letnou kaviarňou pre 100 osôb, vaňou s bazénom a masážnou stoličkou, veľkým domom až pre 30 osôb, rodinným domom pre 10 hostí, VIP domami s kapacitou do 15 osôb).

Chrám na počesť Veľkej vévodkyne Alžbety

Ktokoľvek sa môže modliť v chráme od 8:00 do 20:00. Stojí za zmienku, že v zvonici kostola je inštalovaných 10 zvonov obsadených v meste Kamensk-Uralský.

Miesto: Neftyanikov Street - 19.

Cirkev na počesť ochrany Božej Matky

Kostol na počesť Ochrana Božieho Matky je úložisko ikony sv. Jána (mestského otca Tobolsk) a pamiatok. Farnosť má nedeľnú školu a centrum pre deti. Každú stredu sa v kostole koná modlitba s akathistom.

Miesto: Novaya Street - 1.

Rekreačný športový komplex "Pearl"

Návštevníci rekreačného a športového komplexu "Pearl" na ulici Gubkina 2 nájdete posilňovňu, bazén (kurzy aqua aerobiku) a fínsku saunu, kozmetické ošetrenie, solárium, volejbal a futbalové haly.

mešita

Od decembra 1998 sa moslimovia modlia, čítajú kázne a Korán a rozdávajú náboženskú literatúru v megui megionu. Táto mešita je vybavená minaretom, úschovňou kníh a miestnosťou, kde sa vykonávajú rituálne obklady.

Miesto: Mira Street - 11.

Pamätník priekopníkov

Na ulici Sutormina 2 sú priekopníci vedľa kopuly tri pamiatky, ktorých vrchol korunuje veža s erbom Megion (Sable): prvý je venovaný geológom, druhý staviteľom a tretí staviteľ ropným robotníkom. Základňa pamätníka priekopníkov je zdobená reliéfom obrazu rýb, zvierat a vtákov - prírodných zdrojov regiónu.

Námestie na počesť produkcie 500 miliónov ton ropy

Chôdza na dobre upravených chodníkoch námestia na počesť extrakcie 500 miliónov ton oleja na ulici Novaya 1 obdivujte kvetinové záhony s jasnými farbami a symbolickou kvapkou "čierneho zlata".

Pamätník osloboditeľov vojakov

Pamätník osloboditeľského vojaka je sochou (na svojich dvoch stranách sú kanóny) na ulici Sovetskaya 19, v ktorej je zobrazený vojak a dieťa. V blízkosti sú inštalované tri stelá: prvý odráža mená účastníkov Veľkej vlasteneckej vojny, druhý ukazuje vojakov zabitých v čečenskej vojne a tretí ukazuje vojakov, ktorí prišli o život v druhej svetovej vojne.

Každý rok 9. mája sa tu stretnú obyvatelia a hostia Megionu, aby vzdal hold obetiam a zablahoželal veteránom.

Pamätná doska Kuzmin

Pamätná doska pomenovaná podľa Kuzmina bude viditeľná na budove správy JSC SN-MNG. Inštalovala sa tam o 5 rokov neskôr, keď boli zabití riaditelia spoločnosti Slavneft-Megionneftegaz.

Rodinná ulička

30 rodín žijúcich v meste Megion, ako aj bývalý starosta mesta Alexander Kuzmin, vysadili stromy na tejto uličke. Poloha Rodinnej Alley sa nachádza v blízkosti kostola Najsvätejšej Panny Márie.

Regionálne historické, kultúrne a ekologické centrum

Centrum sa skladá z týchto zariadení:

  1. Múzeum tábora.
  2. ME a EP "Ugra"
  3. TsNHPiR.
  4. Múzeum miestnej tradície.
  5. Turistické informačné centrum.

Ekologické trasy prebiehajú v kempingu na ekologických chodníkoch ("Lesné podlahy" a "Les - prírodný ekosystém"), na prehliadke kempingového múzea (sprievodca oboznámi všetkých so životom Chanty), na prehliadkach "Sleeping Taiga" sú pozvaní v zime) a "Na magickej ceste Amanity" (hostia budú informovaní o tom, ako svet funguje z hľadiska Chanty).

Múzeum-etnografický a ekologický park "Ugra" je pozemok panenskej prírody, kde prebieha vývoj ropných a plynových polí. Park bude môcť preskúmať zbierku budov, v ktorej bola použitá drevina.

V centre ľudových umení a remesiel sa konajú festivaly, sú otvorené majstrovské kurzy, tvorivé laboratóriá a veľtrhy, kde môžete získať textil, keramiku, umelecké kovanie, tkanie ...

V Museum of Local Lore sú pozvaní na výstavy "Cesta k podložiu. Fotografická esej "(fotoreportáž o románe a" politický život "romanizmus)," Dýchanie blízkej krajiny "(expozície vo forme predmetov materiálnej a duchovnej kultúry Mansovcov podliehajú kontrole)," Neplatný dar "(vyzdvihujú dekorácie a rôzne predmety z čias SSSR) Návrat zo vzdialeného putovania "(kostýmy, predmety kultúry a života ľudí žijúcich na Zemi sú vystavené na výstave)," Magický svet hračiek "(retro hračky sú predmetom kontroly) a ďalšie. Záujemcovia sa môžu zapojiť do tematických tried. Zaregistrujte sa do tried a položte otázky telefonicky: (34643) 20125.

V turistickom informačnom centre budú obyvatelia a hostia hotela Megion poskytovať informácie o turistických trasách a expedíciách, pamiatkach, cestovných kanceláriách, dopravných trasách a stravovacích zariadeniach.

Užitočné informácie:

  • Adresa: ul. Zarechnaya, 16 b; Victory Avenue, 30.
  • Spôsob prevádzky: denne od 9:00 do 17:00 s výnimkou víkendov - nedeľa a pondelka.

Pin
Send
Share
Send
Send