Španielsko

Toledo Atrakcie: Prehľad, Fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Španielske mesto Toledo sa nachádza v strede krajiny niekoľko desiatok kilometrov juhozápadne od Madridu. Je hlavným mestom provincie rovnakého mena a hlavným mestom autonómnej oblasti Castilla-La Mancha. Mesto má bohatú históriu, počas ktorej ho napadli nepriatelia. Existuje niekoľko pevností a silno opevnených hradov.

Vďaka ťažbe ložísk železnej rudy pod mestom sa intenzívne rozvíjala a stala sa jednou z zbrojných centier. Dnes sídli v rezidencii španielskych arcibiskupov. V stredoveku bolo mesto dokonca hlavným mestom krajiny. Skúsenosť s dôležitými historickými udalosťami v Toledo, množstvo pamätných miest a atrakcií z neho robili atraktívnou turistickou destináciou.

Arabská štvrť

Toto miesto mesta sa vyznačuje charakteristickými budovami zachovanými z arabských časov. Na úzkych uličkách domčekov s dlaždicovými strechami sa nachádza mnoho. Ich zvláštnosťou je, že okná neprehliadajú ulicu, ale do dvora. Z 12 mešitov, ktoré v tomto štvrťroku fungovali, zostali len dva.

Architektonickým prvkom tohto štvrťroku je prevaha štýlu modehar. Zdobenie s použitím muriva a tehla, drevené strechy, rôzne oblúky, a omietkové výlisky sú široko používané.

Arcibiskupský palác

Neďaleko katedrály môžete vidieť palác arcibiskupov pripomínajúci pevnosť. Jeho vzhľad sa datuje do 13. storočia, kedy španielsky kráľ prezentoval niekoľko domov arcibiskupovi.

Palác je vo východnej časti zdobený veže Tenorio. Hlavný vchod je označený žulovými stĺpmi a veľkým oblúkom s ženskými postávami nesúcimi ruky kardinála Tavera. Palác je pozoruhodný pre stretnutie veľkého objaviteľa zeme Christopher Columbus s kráľovnou Isabellou z Kastilie.

Brána Bisagra

V 16. storočí sa brána Biskupa objavila v mestskej pevnosti, ktorá sama bola pevnosť schopná sebaobrany. Z vonkajšej časti brány sú dve valcové veže.

V strednej časti fasády tvoria obrovskú dvojlôžkovú orlovú kameň. Veže, ktoré sú z mesta, majú štvorcovú časť. Ich strechy v tvare pyramídy sú obkladané zelenou a bielou. Umiestnenie: Calle Real del Arrabal - 26.

Tavera Hospital

Táto budova v štýle španielskej renesancie bola postavená v roku 1603 a venovaná Jánovi Krstiteľovi. Považuje sa za prvú úplne klasickú budovu v Španielsku. Skladá sa z palácového múzea, kostola a dvoma dvorovými dvoranmi. Do roku 1939 bola nemocnica majetkom kostola.

Dnes tu sídli múzeum nadácie vévody z Lermi. Tu sú vystavené zbierky vévodskej rodiny. Zahŕňa nemocničné archívy, maľby známych umelcov, skutočnú stredovekú lekáreň a ďalšie unikátne exponáty. Medzi umeleckými dielami sú obrazy El Greca objednané pre nemocnicu.

Umiestnenie: Calle Duque de Lerma - 2.

Zámok San Servando

Tento stredoveký hrad sa nachádza oproti pevnosti Alcazar na brehu rieky Tahoe. Má obdĺžnikový tvar, štyri veže a medzery s obdĺžnikovými zubami, ktoré sú pokryté olovenými plechmi. Okná vo vežiach sú z tehál, zdobené reliéfmi a ozdobami. V stenách sú tiež usporiadané medzery.

Hrad je zhotovený zo šedého kameňa, ktorého kĺby sú upevnené špeciálnou vápennou maltou. Zaberá strategickú výšku, akoby vyrastal z kopca. To umožnilo v dávnych dobách ovládať okolie, pričom si všimol prístup nepriateľa v čase.

Miesto: Cuesta de San Servando.

Historické centrum mesta

Ako jedno z najkrajších miest v krajine, Toledo vždy priťahuje obrovský počet španielskych a zahraničných turistov. Mnohí z nich trávia čas prechádzkou malebnými kopcami svojej centrálnej časti.

Unikátne stredoveké mesto zostalo tu, ktoré sa ťažko dotkol turbulentného času. Každý z jeho vládcov sa pokúsil prispieť k výzdobe mesta. Toto možno vidieť z budov rôznych časov, úzkych dláždených ulíc, kostolov rôznych náboženstiev. Koncom minulého storočia bolo mesto zapísané do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Katedrála sv. Márie

Táto toledská katolícka katedrála je hlavnou katedrálou krajiny. Postavený v štýle španielskej gotiky, je to pozoruhodná architektonická pamiatka, ktorá zdobí historické centrum mesta.

Výstavba trvala takmer tri storočia. V dôsledku toho postavil najväčší chrám v Španielsku, ktorého dĺžka je 120 metrov so šírkou 60 metrov a výškou 44 metrov. Pozoruhodné sú jeho interiéry, kde sú prezentované maľby významných umelcov, unikátne šperky zo stredoveku. Najvyššou budovou v Toledu je 90 metrov vysoká severná veža katedrály s zvonom.

Umiestnenie: Calle Cardenal Cisneros - 1.

Alcazar pevnosť

Stredoveká pevnosť Alcazar v hornej časti mesta Toledo bola už istý čas sídlom kastílskych kráľov. Počas svojej existencie sa neustále modernizovala a posilňovala. Pevnosť bola vystavená prudkému bombardovaniu a počas obliehania počas španielskej občianskej vojny bola silne poškodená. Je považovaná za symbol španielskeho nacionalizmu. Následne bol obnovený. V súčasnosti má vojenské múzeum a knižnicu autonómnej oblasti Kastilie-La Mancha. Jedná sa o jedno z najnavštevovanejších turistických miest v meste.

Miesto: Calle de la Union.

Kláštor San Juan de los Reyes

Na konci 15. storočia založil katolícky králi františkánsky katolícky kláštor, aby si pripomenul víťazstvo v boji s portugalčanmi. Budovy kláštora boli postavené predovšetkým v stredoveku. Jeho názov je preložený zo španielčiny ako "Kráľovský kláštor sv. Jána".

V roku 1808 sa v kláštore nachádzali kasárne Napoleonových vojsk, v dôsledku ktorých bola stavba poškodená priestormi kláštora a ich dekoráciou. Architektúra kláštora je založená na európskej gotike s prvkami maurskej architektúry a štýlu Mudejar. Má pôvodný kostol. Na stenách sú závesy kresťanov, oslobodení od marockého zajatia.

Miesto: Calle de los Reyes Católicos - 17.

veterné elektrárne

Vďaka skvelým Cervantes sa veterné mlyny stali jedným zo symbolov regiónu Lamancha. Ich siluety sú viditeľné na priestranných poliach mesta. Neďaleko mesta Toledo v blízkosti mestečka Campo de Criptana sa môžete oboznámiť s najväčším komplexom veterného mlyna v Španielsku.

Turisti tu dnes môžu vidieť tucet starých budov. Na ich zamýšľaný účel sa dlhodobo nepoužívajú, ale sú dôležitým prvkom infraštruktúry pre turistov. Oni sú zvyknutí na múzeum, turistické kancelárie.

Brána Bisagra

Mesto neustále zdokonaľovalo svoju obhajobu a využívalo na to rôzne štruktúry. Takže v 16. storočí sa brána Bisagra objavila v mestskej pevnosti. Sami boli citadelou, ktorá sa dokáže brániť. Zo štyroch stien obranného obvodu boli dve brány. Niektorí sa obrátili, aby opustili mesto, iní do mesta.

Z vonkajšej časti brány sú zarámované dve masívne valcové veže. Centrálna časť fasády, ktorú tvoria, je korunovaná obrovským dvojramenným orlom vytesaným z kameňa. Na strane smerujúcej do mesta postavil štvorcový prierez veže s pyramídovými strechami, ktoré sú pokryté zelenými bielymi dlaždicami.

Umiestnenie: Calle Real del Arrabal - 26.

Múzeum inkvizície

Môžete pochopiť, čo predstavuje španielska inkvizícia, môžete sa zoznámiť s múzeom inkvizície pracujúcim v Toledu. Jeho expozícia obsahuje päť častí, ktoré odhaľujú históriu vzniku, vývoja a úpadku tohto hrozného javu.

Medzi desiatkami exponátov sú hrozné nástroje, ktoré používali náboženské a občianske súdy na získanie obvinení obvinených. Medzi nimi sú rôzne nástroje mučenia, vrátane lisov na uchopenie končatín a lebiek, masky hanby, pásy cudnosti, atď. Tu vidíte gilotínu a garrote.

Miesto: Calle de Alfonso XII - 24.

Múzeum Santa Cruz

Nachádza sa v bývalej stredovekej nemocnici, ktorá bola dlho opustená a trpela. občianska vojna. Patrí medzi majstrovské diela budov postavených v štýle španielskej renesancie.

Po obnovení sa budova ružového pieskovca stala historickou pamiatkou. Jeho nádherný dizajn s kolónami, vzormi a bohatými rezbármi, predné mramorové schodisko do druhého poschodia priťahuje turistov do mesta Toledo. Hlavnou hodnotou múzea sú predovšetkým dve desiatky diel veľkého El Greco.

Miesto: Miguel de Cervantes - 3.

Pamätník Cervantes

Veľký španielsky spisovateľ sa preslávil svojim románom Don Quijote, uznávaným ako jedna z vynikajúcich diel svetovej literatúry. Vzhľad pamätníka je vysvetlený tým, že román sa nachádza v Castilla-La Mancha, ktorého hlavným mestom je Toledo.

Postava spisovateľa je zhotovená z bronzu a inštalovaná v oblúku krvi, ktorá začala veľa ciest v regióne. On je zobrazený v tradičnom oblečení - loptové nohavice a krátky kabát. Vyzerá na horizonte s hrdým pohľadom a drží knihu v ruke.

Synagóga del tranzito

Táto historická budova bola postavená v roku 1357. Štruktúra sa vyznačuje bohatými farebnými ozdobami, umelecky vykonávanými textami v arabčine a hebrejčine. Po vyhnaní Židov koncom 15. storočia boli priestory synagógy prenesené do kláštora San Benito.

Mniši použili budovu ako nemocnicu a kostol. Tu boli pochovaní rytieri. V období napoleonských vojen v kláštore boli vojenské kasárne. V časti budovy, ktorú získal El Greco, v súčasnosti funguje jeho múzeum. V roku 1877 sa stavba stala pamätníkom národného významu. Okrem toho sa nachádza múzeum safari, sub-etnická židovská skupina, ktorá vznikla v Španielsku.

Miesto: Calle Samuel Levi.

Kostol sv. Tomáša

Mnoho turistov z celého sveta prichádza na návštevu tohto toledského kostola. Mnohí z nich majú jediný cieľ - vidieť slávnu prácu El Greco "Pohŕdanie grófa Orga"Vďaka tomuto pozoruhodnému obyvateľovi bola bývalá mešita prestavaná do kostola svätého Tomáša, bol známy pre iné dobré skutky pre mesto a farníkov, počet zomrel v roku 1323 a bol pochovaný v Concepcion kaplnke." O dva a pol storočia neskôr farár Nunez nariadil skvelý Majte obrázok na legende o pohrebe grafu.

Miesto: Plaza del Conde - 4.

Pozrite si video: Porsche Macan S fl JAZDA - Maroš ČABÁK (Október 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send