Rusko

Veľký Ustyug - hlavné atrakcie s fotografiami a popismi

Pin
Send
Share
Send
Send


Veľký Ustyug bol dlhý čas považovaný za obyčajné provinčné mesto v Rusku, kde sa v záujme starých katedrál a zaujímavých múzeí dostali niektorí turisti. Navyše tu sa nachádza rodina Santa Clausa, ktorá začala priťahovať ruské rodiny od konca 20. storočia.

V poslednej dobe sa počet turistov zvyšuje len s najväčším turistickým tokom v novoročných sviatkoch. V tejto dobe zázrakov má mnoho ľudí dobrú príležitosť objaviť absolútne nové a skutočne atraktívne aspekty kultúry Ruska a pochopiť, že veľký Ustyug, napriek svojej malej veľkosti, si zaslúži väčšiu pozornosť.

Otec Frost

Rezidencia Santa's City je magické miesto, kde žije slávna pohádková postava. Táto rezidencia sa nachádza na severnom okraji mesta, alebo skôr v malebnom borovicovom lese. Práve tu majú dospelí a deti možnosť vychutnať si magickú a slávnostnú atmosféru, intímnu radosť. Napriek tomu, že toľko ľudí spomína na existenciu Santa Clausa tesne pred Novým rokom, rezidencia je k dispozícii na prijímanie hostí kedykoľvek počas roka.

Hlavným objektom je domov báječného charakteru. Je zaujímavé, že budova bola postavená v súlade s najlepšími tradíciami ruskej drevenej architektúry. Aj na území majetku sú tieto objekty:

 • Pošlite Santa Clausa.
 • Malá kaviareň, kde môžete ochutnať tradičné ruské jedlá.
 • Obchod so suvenírmi.
 • Chalupy pre hostí.
 • Detské ihriská.
 • Táto ruská dedina.

Každý hosť, bez ohľadu na vek, dostane úžasnú príležitosť vychutnať si úžasné emócie.

Miesto: Sovetsky Avenue - 85.

Kostol sv. Mikuláša

Kostol sv. Mikuláša sa nachádza na brehu rieky Sukhona. Chrám bol postavený na hotovosti návštevníkov. Stavebné činnosti sa začali v roku 1682. Práca však bola dokončená až na konci prvého štvrťroka XVIII. Storočia.

Kostol je potešený architektonickým návrhom:

 • Nedostatok pilierov.
 • Prítomnosť viacerých úrovní.
 • 3-tier zvonica.

Takýto výkon zdôrazňuje veľkosť náboženských miest.

V roku 1986, po rekonštrukcii, bola otvorená výstavná sieň kostola. V súčasnosti sa vo výstavnej sieti pravidelne konajú výlety a výlety, aby sa dozvedeli nové a zaujímavé veci o tradičných remeslách Veľkého Ustygu.

Katedrála Prokopa Spravodlivého

Katedrála Prokopa spravodlivého bola postavená na počesť patróna sv. Veľkého Ustygu. Chrám bol postavený v roku 1668 s peniazmi miestneho obchodníka Afanasy Guselnikov. V tomto prípade bola katedrála postavená nad miestom odpočinku relikvií svätca.

Náboženský orientačný bod niekoľkokrát prebudoval tri storočia. Hlavná hodnota katedrály je považovaná za vyrezávaný 5-tierový ikonostas, ktorý je pokrytý zlacením. Ikonostáza vznikla v prvej polovici 18. storočia. V 80. - 90. rokoch sa obnovil ikonostas a náhrobné steny, takže cenné predmety ešte potešujú mnohých veriacich a dokonca aj turistov.

Miesto: Naberezhnaya ulice - 57.

Veľký Ustyug Štátne múzeum historického a architektonického a umeleckého múzea

V múzejnom centre sa nachádza množstvo stálych a dočasných výstav. Návštevníci majú možnosť nielen oboznámiť sa s cennými exponátmi, ale aj zúčastniť sa na majstrovských triedach pre malé deti a dospelých.

Múzeum bolo otvorené v roku 1910. Avšak počas revolúcie, keď konali ateistické spoločnosti, sa snažila zachrániť cennú zbierku predmetov, dôležitých dokumentov a kníh. V dôsledku toho sa objavilo múzeum severodvinskej kultúry, ale to bolo len predchodcom súčasnej kultúrnej inštitúcie.

V roku 1988 miestne múzeum získalo jedinečné postavenie múzejnej rezervácie. Dnes má zbierka viac ako 90 tisíc položiek:

 • Ikony.
 • monumentálne maľovanie.
 • Numizmatika.
 • Books.
 • Položky miestnych remesiel.

Expozícia sa pravidelne aktualizuje.

Miesto: ulice Quay - 64.

Spasiteľský premenený kláštor

Kláštor premeny Spasiteľa zahŕňa dva chrámy, z ktorých jeden je používaný v zime a druhý v lete.

Kláštor založil v roku 1422 Veľký Ustyug. Potom bol postavený prvý drevený kostol. Do dnešných dní však prežili iba kamenné budovy patriace do konca XVII. - začiatku XVIII. Storočia.

Kostol premeny Spasiteľa, ktorý je považovaný za hlavný, bol postavený v rokoch 1689 - 1696. Vyrezávaný pozlátený ikonostas z roku 1697 si zaslúži zvláštnu pozornosť, prekvapujúcu svojim nádherným dizajnom. Ikonostas sa objavil rok po dokončení stavby kostola v kláštore, ale považuje sa za jeden z najdôležitejších objektov pre veriacich.

Múzeum sklenených fliaš

Múzeum venované sklenenej fľaši je považované za unikátne pre Rusko. Kultúrna inštitúcia sa objavila vďaka Alexandrovi Kokovinovi, ktorý si je istý, že sklenená fľaša nie je kovaná.

Expozícia má 600 exponátov, a väčšina z nich bola vytvorená v cisárskej dobe. Návštevníci si môžu pozrieť fľaše zo slabých a silných alkoholických nápojov, liekov, parfumov, mlieka, limonády.

Miesto: Sovetsky Avenue - 121.

Múzeum "Ruská chata"

Vo vzdialenosti asi 25 km od Veľkého Ustygu, v malej osade Krasavino, sa nachádza múzeum "ruská chata", ktorá priťahuje veľké množstvo turistov. Návštevníci môžu objavovať zaujímavé stránky ruskej staroveku, učiť zvyky a rituály, vieru a tradície.

Centrum múzea vám umožňuje vidieť zaujímavé pozadie roľníckeho života, menovite kríž, spinning koleso, detskú kolísku, žiar a žehličky. Tematické výstavy si zaslúžia osobitnú pozornosť každému, kto chce objaviť dôležité aspekty svojej rodnej kultúry.

Kostol Nanebovstúpenia

Kostol Nanebovstúpenia, prekvapujúci svojou architektonickou koncepciou, je považovaný za jednu z najvýznamnejších architektonických pamiatok. Chrám bol postavený v roku 1648 a táto udalosť sa uskutočnila vďaka miestnemu obchodníkovi Nikiforu Revyakinu. Odvtedy chrám prešlo niekoľkými zmenami, ale štruktúra a charakteristiky výkonov sa podarilo zachovať.

Spočiatku cirkev mala 11 kapitol. Avšak opakovaná reštrukturalizácia viedla k tomu, že chrám je teraz 5-hlava.

Bohatá výzdoba, dekorácia fasády s tehál a vyrezávaným bielym kameňom, farebné dlaždice - to sú vlastnosti, ktoré poskytujú jedinečný vzhľad do chrámu.

Miesto: Sovetsky Avenue - 84.

Manor Buldakov

Manor Buldakov, pozostávajúci z hlavného domu a dvoch prístavov, bol postavený na začiatku 19. storočia. Budova je zaujímavým príkladom architektonického súboru a má významný historický a architektonický význam. Hlavný dom bol predtým postavený na objednávku obchodníka Mikhaila Buldakova, ktorý sa stal známym ako pátrač a najvýznamnejším riaditeľom rusko-americkej spoločnosti.

Na jeseň roku 1804 bol Buldakov majiteľom pozemku na okraji mesta. Po niekoľkých rokoch tu bol postavený veľký dom a o rok neskôr boli postavené dve hospodárske budovy, ktoré sú kancelárskymi priestormi. V súčasnosti panstvo ešte zdobí nábrežie Veľkého Ustygu a parkový komplex sa nachádza hneď vedľa.

V roku 1995 získal majetok Buldakov postavenie historickej a kultúrnej pamiatky federálneho významu.

Miesto: Naberezhnaya ulice - 45, 46, 47.

Dymkovo osídlenie

Dymkovo osídlenie zahŕňa niekoľko chrámov, ktoré sa nachádzajú priamo na brehu rieky Sukhona. Výstavba prvého chrámu vznikla v roku 1383. Dnes sa Dymkovo Sloboda skladá z troch náboženských miest:

 • Chrám Dmitrij Solunsky.
 • Kostol sv. Dmitrija.
 • Kostol sv. Sergia z Radonež.

K dispozícii sú výlety so sprievodcom. Bohužiaľ krása architektúry je reprezentovaná len zvonku, pretože vstup je uzavretý. Napriek tomu mnohí dostanú príležitosť vychutnať si otvorenie náboženských strán Veľkého Ustygu.

Quay Street

Embankment Street je jedinečná panoráma Veľkého Ustygu. Tu architektúra dokáže vytvoriť najlepší možný dojem. Ulica Quay existuje už od začiatku histórie mesta a počas reštrukturalizácie mesta jeho existencia nebola zrušená.

Spočiatku bola ulice aktívne budovaná s kostolmi a obchodnými sídlami. Dnes veľa turistov môže oceniť starobylú architektúru.

Októbrový pruh

Oktyabrsky pruh je ulicou, ktorá odhaľuje zaujímavé stránky histórie Veľkého Ustygu. Do roku 1804 bola ulica považovaná za mimo mesta a spájala dve centrá osady a bola rozdelená archanjelskou bránou Veľkého Ostrogu. Iba tretina ulice bola umiestnená v medziach mesta. Následne bol plán Veľkého Ustygu radikálne zmenený, ale súčasne je architektúra Oktyabrskyho pruhu stále prekvapujúco stará.

Múzeum novoročných a vianočných hračiek

Múzeum vianočných a novoročných hračiek vám umožní dotknúť sa nového roku, ktorý je považovaný za najobľúbenejšiu dovolenku pre dospelých a deti. Jednou z hlavných tradícií je dekorácia vianočného stromčeka a táto udalosť sa stáva skutočnou mágou.

Múzeum novoročných a vianočných hračiek existuje v roku 1998. Kolekcia zahŕňa vianočné ozdoby, pohľadnice, porcelánové figúrky, Santa Claus a Snow Maidens. Zároveň návštevníci vidia niekoľko stromov, ktoré sú zdobené princípmi konkrétneho desaťročia alebo iného časového obdobia. V dôsledku toho môžu návštevníci pochopiť, ktoré ruské obrady a zvyky zohrávajú dôležitú úlohu pre mladšiu generáciu.

Jedna z hál je venovaná unikátnemu exponátu, ktorý vám umožní pochopiť tradície nového roka a Vianoce v iných krajinách sveta.

Miesto: Komunistické námestie - 7.

Factory "Veliky Ustyug vzory"

Továreň je známa unikátnymi výrobkami z brezovej kôry (brezová kôra). Každý produkt je zdobený nezvyčajným rezbárstvom, tkaní, maľovaním.

Spoločnosť existuje od roku 1972. To bolo potom, že mestské úrady rozhodli, že tradičné remeslá Veľkej Ustyug by mali byť zachované. V dôsledku toho bolo možné nielen zachovať priemysel, ale aj prispieť k ich úspešnému rozvoju.

V súčasnosti továreň vyrába položky niekoľkých stoviek rôznych názvov, od krabičiek a košov, po držiaky na poháre, suvenírové dosky a ozdobné dosky, schránky, súpravy na písanie. Všetky výrobky sa vyrábajú podľa tradície.

Miesto: Naberezhnaya Street - 1.

Trinity kláštor v Gledene

Kláštor Trinity-Gleden sa nachádza vo vzdialenosti 4 km od mesta Velikiy Ustyug. Kláštor sa nachádza na kopci, alebo skôr na sútoku dvoch riek Sukhona a Juh.

Kláštorný kláštor existuje od XII - XIII storočia. Najskôr tu bola malá osada Gleden, v ktorej cti bola pomenovaná kláštor. Avšak osada prestala existovať okolo XV storočia kvôli neustálej vnútornej vojny medzi princami. Napriek takýmto historickým pokusom bol kláštor stále schopný obnoviť.

V súčasnej dobe sú hlavnými budovami Tikhvínsky kostol s refektárom, katedrálou sv. Trojice so zvonovou vežou zdobenou nohavičkami a rímsami. Kláštorný komplex je obklopený nízkym kamenným plotom s dvoma bránami, malou dvojvrstvovou vežou na severovýchodnom rohu.

Kláštor bol zrušený v roku 1841, ale v roku 1912 bol obnovený vo forme ženského kláštora. Bohužiaľ v roku 1925 bol kláštor opäť zrušený. Od začiatku osemdesiatych rokov bol komplex obnovený, ale iba ako múzeum.

Miesto: Central Street.

Red Lane

Krasny Lane je sekundárnou ulicou Veľkého Ustygu, ale stavba sa začala v roku 1804. Storočia a pol neskôr, na druhej strane, sa nachádzal obchod Ustyug, ktorý prispel k aktívnejšiemu životu mesta. V dnešnej dobe sú obchody umiestnené na mieste vyjednávania. Na rovnej strane sa nachádza dom kultúry, redakcia novín a malá tlačiareň, útulný hotel.

Red Lane sa už výrazne zmenila, ale súčasne je súčasťou chránenej zóny mesta.

Veľký Ustyug je jedným z najzaujímavejších a najznámejších miest v Rusku, čo umožňuje pochopiť, aký vzrušujúci je objavenie rôznych aspektov vlasti.

Pin
Send
Share
Send
Send