Fínsko

Pozoruhodnosti Imatry: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Imatra je jedno z najmladších miest vo Fínsku, ktoré sa nachádza v blízkosti ruských hraníc v regióne južnej Karelia. Na tomto mieste severne od Karelianskeho Isthu je hranica týchto dvoch krajín rozdelená na rieku Vuoksa. V bezprostrednej blízkosti Imatry, na druhej strane hranice, je ruské mesto Svetogorsk a za hodinu jazdy je Vyborg. Ak sa chcete dostať do tohto fínskeho mesta od Petrohradu, musíte prekonať trochu viac ako 200 km.

Napriek tomu, že mestský status Imatry bol získaný až v roku 1971, toto miesto priťahovalo cestujúcich v minulom storočí. A dôvodom púte tu bol Imatrankoský vodopád, ktorý vzniká pri vypúšťaní vody z vodnej elektrárne, je to prvá atrakcia, ktorú tu turistov zobrazuje.

Imatrankoski Falls

Mnoho turistov prichádza do Imatry účelovo - vidieť nezvyčajný pohľad - Imatrankoski silné vodné toky klesajú z dvadsiatich metrov výšky na zvuky drsnej prírody Sibelius hudby, ako okolitú prírodu.

Kedysi tam bol prírodný vodopád a ruskí monarchovia a ich okolie to prišlo obdivovať. Začiatkom 20. storočia po výstavbe vodnej elektrárne zablokovala priehrada prirodzený tok vody. Teraz je vypúšťanie naplánované. Predtým to bolo v období od konca júna do augusta. Teraz môžete obdivovať túto nezvyčajnú krásu v lete len v sobotu od 18 hod. Ale za to stojí za to prísť do Imatry vidieť úžasnú silu vody so svetelnými efektmi, úžasné zvuky hudby od fínskeho skladateľa. Tradične sa tu konajú svetlá.

Virgo Imatra

Vodopád sa nachádza na území malebného parku. KruununpuystoJe tu, v blízkosti mosta, môžete vidieť pomník spojený so smutnými udalosťami, ktoré sa tu konali. Je spojená s častými prípadmi samovrážd, keď mladí ľudia opustili svoj život a spěchali z mosta.

Na pamiatku bola založená socha nazývaná Pannou Imatrou. Ako to počalo sochár, telo dievčaťa vyrobeného z bronzu, akoby bolo, ležalo nad vodou. A vedľa kameňov sú mená ľudí takto zabitých.

Kruununpuisto Park

Táto úžasná, ale skvelá prírodná rezervácia s voľne žijúcimi zvieratami, skalami a borovicami sa nachádza v samom centre mesta Imatra. Park bol počas obdobia ruskej ríše rozpadnutý a zachovaný v pôvodnej podobe dodnes. Nie je divu, že keď je preložený z fínčiny, jeho meno znie ako Crown Park.

Turisti tu určite priniesli, aby obdivovali neuveriteľnú krásu krajiny - s kaňony pozdĺž brehov rieky Vuoksa. Tu v krásnom parku, ktorý stúpajú na strmom brehu rieky, je tiež známy zámocký hotel Valtionhotelli.

Miesto: Torkkelinkatu - 4.

Castle Hotel Valtionhotelli

Vežičky hradu Valtionhotelli, postavené v roku 1903 v blízkosti vodopádu Imatrankoski, sú viditeľné zďaleka. Tento hotel, navrhnutý architektom U. Nystrema, je skutočnou dekoráciou Imatry.

Na začiatku 20. storočia zostal tento hrad-hotel vysokej kvality, vytvorený v štýle nemeckých moderných, monarchov a zástupcov elity. Krása tohto architektonického majstrovského diela je pôsobivá. Prežil vojnu, slúžil ako nemocnica a ústredie. Pôvodný vzhľad budovy sa vrátil v polovici 80. rokov minulého storočia.

Miesto: Torkkelinkatu - 2.

Kostol troch krížov

Povinné pre návštevníkov turistov v Imatra Church of the Three Crosses. Ona - vytvorenie slávneho architekta Alvar Aalto, postavil chrám koncom 50. rokov. Nezvyčajný oltár v tvare troch krížov Kalvárie, veľký orgán, množstvo okien rôznych veľkostí, viac ako sto, pôvodné osvetlenie vnútri, dekorácia vzácnych stromov v kombinácii s talianskym mramorom robí tento kostol jedinečný.

Miesto: Ruokolahdentie - 27.

Mestské múzeum Imatra

Stojí za to pozrieť mestské múzeum v modernej budove kultúrneho centra. Je venovaný životu mesta v rôznych časoch.

Výstavy sa tu aktualizujú a sú neustále v prevádzke. Zoznámia turistov so starožitnosťami, ako aj retromiermi z 19. storočia. Pre návštevu múzea sa neúčtuje poplatok. Neďaleko, v rovnakej budove je múzeum umenia mesta.

Miesto: Virastokatu - 1.

Kostol sv. Mikuláša

V tejto pravoslávnej cirkvi s dreveným obložením a zelenou zvonicou môžete ísť, keď kráčate z kostola troch krížov. Priťahuje pozornosť z diaľky s nezvyčajnou architektúrou.

Chrám je obklopený krásnou krajinou typickou pre ľavý breh rieky Vuoksa. Bol postavený v polovici 50. rokov minulého storočia ako kaplnka. Po 30 rokoch sa stal Cirkvou sv. Mikuláša Čarodejníka. V národnom jazyku sú služby.

Miesto: Vuoksenniskantie - 5.

Múzeum pohraničných služieb

Imatra je pohraničným mestom. Múzeum hraničných služieb je preto veľmi vhodné. Je zaujímavé, že takéto múzeum bolo vytvorené verejnými aktivistami spomedzi pohraničnej stráže. Nachádza sa niekoľko kilometrov severne od mesta Imatra v regióne Immola. Dostať sa tam je jednoduché.

Múzeum funguje až v lete, nachádza sa na území hraničnej stráže Južnej Karelie. Zaberá veľkú plochu niekoľko hektárov. Exponáty múzea oboznámia s históriou fínskej hraničnej služby, rozprávajú sa o historických udalostiach. Samostatná výstava je venovaná hraničnému psovi Cesarovi, ktorý tu pôsobil v minulom storočí. Múzeum môžete navštíviť zadarmo.

Miesto: Niskapietiläntie - 32e.

Múzeum "Karelian House"

Toto nádherné múzeum, ktoré bolo otvorené asi pred troma desaťročiami, sa nachádza takmer v centre mesta Imatra na brehu Vuoksi. Je to zaujímavé, pretože tu sú autentické domy a životy južných karelianských roľníkov 19. storočia.

Toto nádherné múzeum, ako sa hovorí, na čerstvom vzduchu. "Karelian House" je otvorený na prehliadku od mája do konca letnej sezóny. Múzeum je obklopené krásnou oblasťou, je to zaujímavé pre všetkých milovníkov patriarchálnej staroveku.

Park mystické plastiky Parikkala

Ak by cestovná trasa viedla k Imatre, bolo by veľkou chybou navštíviť jedinečné unikátne múzeum mystických plastik na svete v meste Parikkala. Ak chcete urobiť, prejdite trochu viac ako 40 km od mesta.

Každý, kto tu bol, navždy spomenie na toto úžasné miesto. Koneckoncov, park bol vytvorený rukami samého učenca sochára Veje Renkkenena a má päťsto nezvyčajných sôch. Bizarné postavy ľudí a zvierat v najviac neobvyklých predstavuje, akoby sa zlúčili s okolitou prírodou.

Niekedy sa pri pohľade na sochárske skladby stáva divný - sochár používal skutočné zuby na ľudské postavy, ktoré mu dodávali zubári. Športovci, deti, baleríny, báječné a epické postavy, zvieratá - sochár pracuje na nich 50 rokov. Park v Parikkale môžete navštíviť zadarmo.

Miesto: Kuutostie - 611.

Pozrite si video: Week 4 (August 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send