Španielsko

Santiago De Compostela - hlavné atrakcie (s fotografiami)

Pin
Send
Share
Send
Send


Výlet do Španielska nebude úplný, ak navštívite hlavné mesto Galície, Santiago de Compostela, mesto, ktoré každoročne chcú navštíviť viac ako milión ľudí z celého sveta. Mnohí z nich sa dostanú na toto miesto po prejdení "Cesta svätého Jána". Historické centrum mesta Santiago de Compostela je zaradené do zoznamu UNESCO. Okrem toho je mesto dôležitým pútnickým miestom spolu s Rímom a Jeruzalemom.

Milénium Santiago de Compostela poteší pôsobivý architektonický súbor pozostávajúci z palácov a budov najrozmanitejších štýlov. Mesto je doslova plné pamiatok, takže výber najvýznamnejších a najzaujímavejších nie je tak jednoduchý.

Katedrála sv. Jakuba

Katedrála Santiago de Compostela je najpôsobivejšou románskou budovou v celom Španielsku. Tiež predstavuje konečný pútnický bod pre nasledovníkov sv. Jakuba, ktorí navštevujú hroby apoštolov.

Dnes, s 1000-ročnou históriou, katedrála zaujíma priestor 10 000 metrov štvorcovýchktorá mu umožňuje navštíviť všetkých cestujúcich a pútnikov. Jeho oltár je úžasný! Je vyzdobený obrazom sv. Jakuba, oblečený ako pútnik a pokrytý klenbou, podporovaný anjelmi. V katedrále je múzeum, kde môžete počas svojho života uvažovať o mnohých pokladoch, ktoré sa nahromadili v chráme.

Miesto: Praza do Obradoiro.

Kostol Santa Maria a Real do Sar

Postavený v 12. storočí, Santa Maria a Real do Sar sa zachovala dodnes. Jeho hlavnými atrakciami sú: fasády veží, postavené v 17. storočí, mierne sklonené; stĺpce, ktoré podporujú pôsobivé rozmery dómov; Pôvodný oltár postavený v románskom štýle. Okrem toho sú v kostole vystavené niektoré náboženské objekty archeologickej hodnoty.

Miesto: Rúa de Sar, 0.

Kostol sv. Márie z Salome

Postavený v barokovom štýle v 12. storočí, kostol Santa Maria Salome je ozdobený množstvom plastiky, ktoré vytvorili študenti Univerzity v Compostele, ako aj obrovská maľba na trezore, ktorá zobrazuje Pannu Máriu. Kostol patrí k veži, postavenej v 18. storočí v barokovom štýle.

Miesto: Rúa Nova - 31.

Kláštor sv. Františka

Pôvodný kláštor sv. Františka bol založený v roku 1214 na mieste nazývanom Val de Dios. Dnešná budova kláštora bola postavená v 16. storočí v barokovom štýle. Medzi jeho hlavné atrakcie patrí: pamätník sv. Františka, realizovaný slávnym sochárom Ferreiro, ako aj múzeum, ktoré exponáty priniesli zo Svätej zeme.

Miesto: Rúa do Campiño de San Francisco - 3.

Múzeum svätej zeme

Nachádza sa v kláštore v San Franciscu a ponúka jedinečnú príležitosť prehliadnuť kultúru a históriu Blízkeho východu na európskej pôde. Všetky jeho exponáty boli prinesené zo Svätej zeme a datované do paleolitu. Stála expozícia múzea je rozdelená do 4 častí:

  • Vzdialená minulosť.
  • Svätej zeme dnes.
  • Požadovaný Jeruzalem.
  • Koexistencia.

Neuveriteľne zaujímavá je zbierka starých mincí a medailí, kde sa môžete oboznámiť s mincami, ktoré razil Alexander Macedonian.

Galician Museum

Museo do Pobo Galego je domovom zbierky, ktorá reprezentuje kultúru, históriu, život Galície. Tradičné kostýmy, architektonické modely, predmety tradičných remesiel, archeologické artefakty, plastiky a maľby sú jeho exponáty. Múzeum bolo otvorené v roku 1977 a nachádza sa v bývalom kláštore Saint Domingo. Zaujímavým miestom je kláštorný cintorín. Na tomto mieste pochovali mnohí významní obyvatelia Galície: básnik Rosalia de Castro, sochár Francisco Asorey, geograf Domingo Fontan, básnik Ramon Cabanillas.

Miesto: San Domingos de Bonava.

Múzeum nadácie Eugenio Granelle

Nadácia Eugenio Granella obsahuje pôsobivú zbierku surrealistických umeleckých diel. Exponáty vystavované tu sa neustále menia, pretože nie je dostatok priestoru na výstavu celej zbierky. Tu môžete uvažovať o práci takých slávnych surrealistických umelcov, ako sú Man Ray, Max Ernst, Esteban Frances, Jose Hernandez, Paco Pestana. Zaujímavosťou pre turistov je skutočnosť, že nadácia má vlastný obchod, kde si môžete kúpiť svoju obľúbenú prácu.

Miesto: Plaza del Toral s / n.

Centrum pre súčasné umenie Galície

Otvorené v roku 1993, Galician Center for Contemporary Art sa nachádza v nádhernej budove, ktorú navrhol portugalský Alvaro Siza. Sú tu stále expozície, na ktorých sú vystavené diela mnohých galícijských umelcov 20. storočia, ako aj množstvo prenosných expozícií.

Nedávno sa stredisko stalo veľmi aktívnym z hľadiska kultúrnych podujatí. Podáva zaujímavé literárne večery, umelecké internetové obchody, otvorené umelecké diskusie medzi autormi a kritikmi.

Miesto: Rúa de Ramón del Valle-Inclán - 5.

Biskupský palác

Nachádza sa hneď vedľa katedrály, bol postavený v románskom štýle biskupský palác (Pazo de Xelmírez), o čom svedčí pôvodné portikum, ktoré sa pozerá cez novú fasádu. Najzaujímavejšie sú kuchyňa a jedáleň paláca, ktorá sa nachádza na 2. poschodí. Tu na hrubých stĺpoch, ktoré podporujú oblúky, môžete vidieť niekoľko výkresov, ktoré zobrazujú niektoré scény stredovekých sviatkov.

Palác Rajoy

Postavený v roku 1766 ako oficiálny pobyt detí z cirkevného zboru a seminára, palác Raj bol navrhnutý slávnym španielskym architektom a dizajnérom Lemaerom. Fasáda budovy je zdobená množstvom basreliéf ilustrujúcich víťazstvo Clavija, čo je dôležitý moment v histórii Galície. Interiér paláca je tiež vyzdobený v rocokom štýle Lamaerom.

Miesto: Praza do Obradoiro.

Casa da Parra

Designed by Dominique de Andrade, Casa da Para bola postavená v 18. storočí v architektonicky štýle baroka. V súčasnosti sa používa na rôzne výstavy, kde sa môžete oboznámiť s množstvom artefaktov objavených v priebehu rokov počas výkopov v Santiagu de Compostela, ako aj s dokumentmi týkajúcimi sa histórie mesta.

Miesto: Praza da Quintana de Vivos - 1.

Vysoká škola Fonseca

Neďaleko od námestia Obradoiro je jedna z najpôsobivejších architektonických pamiatok mesta Santiago de Compostela, Fonseca College. Bola to prvá budova miestnej univerzity, založená v roku 1522. Krásna budova je navrhnutá v renesančnom štýle.

Na jednej z fasád budovy môžete vidieť obraz Santiaga Alfea, ktorý bol patrónom vysokej školy. Vo vnútri môžete navštíviť slávne Sala a gradosktorá v minulosti bola sídlom seminára Padre Sarmiente, ktorého členovia vydali vyhlásenie o autonómii pre Galíciu, ako aj ústredie prvého miestneho demokratického parlamentu. Dnes má univerzitnú knižnicu. Záhrada, ktorá obklopuje vysokú školu, kde sú vystavené sochy Manolo Paz, je farebná.

Miesto: Praza de Rodríguez Cadarso.

Alameda Park

Od 19. storočia je Alameda Park známy ako obľúbené miesto miestnych obyvateľov a hostí Santiaga de Compostela. Odtiaľ je nádherný výhľad na západnú časť mesta, vrátane starého mesta. Attraktmi parku sú jeho eukalyptové a dubové háje, fontány a kvetinové zariadenia, triumfálny oblúk, ktorý otvára cestu k Paseo de leons, Alameda je tiež vhodná pre rodinnú dovolenku, pretože tu sú pohodlné detské ihriská a miesta na pikniky. Najlepšie miesto na oddych v Santiago de Compostela je tu!

Miesto: Paseo Central de Alameda.

Pin
Send
Share
Send
Send