Rusko

Hlavné atrakcie mesta Semenov

Pin
Send
Share
Send
Send


Najstaršie odkazy na mesto v archívnych záznamoch sa datujú do roku 1692. Potom sa nazývala obec Semenovskoe, v roku 1717 sa osada stala obec a v roku 1779 získala status mesta v Nižnom Novgorode. Pri budovaní mesta Semenov sa riadili princípy mestského rozvoja, ktoré boli prijaté vo Francúzsku v XVII - XVIII. Storočí.

Podľa plánu schváleného samotnou Kateřinou II. Malo byť mesto námestie pozostávajúce zo 16 malých štvorcov. Celé mesto prešlo dvoma líniami ulíc, ktoré sa nachádzali na uhlopriečke. A na križovatke týchto ulíc by sa malo nachádzať centrálne námestie mesta. Za takú zaujímavú stavbu dostalo mesto neoficiálny titul "malá Paríž".

Historické múzeum umenia

Galéria sa nachádza v dome starého veriaca Petra Sharygina v roku 1980. Výstava má viac ako 20 tisíc položiek umeleckej a historickej hodnoty. Medzi nimi sú slávna matryoshka a predmety zdobené vzorom Khokhloma, staré drevené drevené dosky, drevené ruské lyžice. Unikátnou expozíciou je práca mníšok starých veriacich kláštorov, a to ich beadwork. Navyše sa tu môžete dozvedieť o histórii starých veriacich v okrese Semenov.

Miesto: ul. Vaneev - 5.

"Dom semien - lyžica"

Otvorenie tohto múzea sa uskutočnilo v júni 2013. Zameriava sa na bývalý život a prácu Semenovských remeselníkov, živým predstaviteľom ktorého bol Simon - spoonwork. Podľa legendy sa Simon spolu so svojou ženou a dcérou zaoberal výrobou drevených lyžičiek brezovej a javorovej. Všetci v okrese obdivovali tieto lyžice a vďaka tejto zručnosti sa Semyon stal slávnym - lyžičkou na veľmi veľkom území. Múzeum hostí majstrovské kurzy, ako aj folklórne koncerty.

Umiestnenie: Chkalovská ulica - 18.

"Golden Khokhloma"

V roku 1931 bola v meste založená továreň maľby Khokhloma. V súčasnosti produkuje súpravy riadu, svietniky, nábytok, vázy a mnoho ďalších. V továrni v roku 2009 bolo otvorené múzeum Zlaté Khokhloma, v ktorom sú zastúpené všetky predmety maľované vzorom Khokhloma. Osobitná pozornosť by sa mala venovať unikátnym exponátom - obrovským lyžičkám, stoličkám a pohárom. Múzeum hostí majstrovské kurzy na maľovanie Khokhloma, ako aj výlety pre návštevníkov.

Umiestnenie: Chkalovská ulica - 18.

Kostol Nikolskej starých veriacich

Tento kostol sv. Mikuláša je hlavnou svätyňou mesta. Bola založená v prvej polovici 18. storočia a bola postavená v štýle kombinujúcom prvky byzantskej a ruskej. Začiatkom minulého storočia bol kostol zle vyčerpaný a na jeho mieste v roku 1916 bola postavená nová budova z tehál v pseudo-ruskom štýle. V roku 1938 bola katedrála uzavretá, ale v roku 1989 bola vrátená veriacim a obnovená.

Kostol všetkých svätých

Jedná sa o murovanú katedrálu postavenú na území cintorína v roku 1863. Budova bola postavená v rusko - byzantskom štýle. Jedná sa o jednokomorový štvoruholník, ktorý je cez refektér prepojený so zvonovou vežou a je zakončený cibuľovitou kupolou.

Kostol má dve kaplnky - v mene Alexandra Nevského a kaplnky sv. V 30. rokoch minulého storočia bola svätyňa uzavretá a využívaná ako vodárenská veža. V deväťdesiatych rokoch bola vrátená do držby Ruskej pravoslávnej cirkvi.

Skit New Sharpan

Tento kláštor založili starí veriaci v šesťdesiatych rokoch 19. storočia a bol ich útočiskom po páde susedného kláštora podporovateľmi Nikonských reforiem. V roku 1849 bola zo skeletu vyňatá ikona Kazaňskej matky Božie, ktorú vyhlásili starí veriaci. V dôsledku toho sa obyvatelia Sharpanu presťahovali do blízkej pustovne, ktorú nazvali New Sharpan. Dnes je to žena, ale aj teraz sa k nej môžeme pridať na bohoslužby.

Pamätník vojny

Žulový pomník bol inštalovaný v parku Victory v roku 985 a je venovaný miestnym obyvateľom, ktorí zomreli počas druhej svetovej vojny. Skladba je vysokým podstavcom červeného mramoru pripomínajúceho sovietsku vlajku, na ktorej je umiestnená postava sovietskych vojakov. Oproti monumentu je večný plameň a vedľa neho je ulička, na ktorej sú nainštalované busty hrdinov Sovietskeho zväzu.

Miesto: Chernyshevsky ulice.

Pamätník troch komunistov

Bol otvorený v októbri 1979 na jednom z centrálnych námestí mesta. Kompozícia, vysoká 5 m, je postavou troch pracovníkov - komunistov, ktorí stúpajú na podstavci. Títo komunisti boli I. Kozlov, A. Delfontsov a N. Zavyalov. Urobili obrovský prínos k revolučnému boju za sovietsku moc.

Každý rok sa v pamätníku zhromažďujú dnešní komunisti, položia na ne kvetiny a pripomínajú roky minulého sovietskeho obdobia. Ľudia priradili meno podstavca "tri muži" a oblasť okolo nich - oblasť "troch mužov".

Miesto: 3 Komunistická ulica 29-31.

Pamätník vojakov - internacionalistov

Pamätník, ktorý sa nachádza v malom parku v blízkosti administratívnych budov mesta Semyonov, je venovaný vojakom, ktorí zomreli počas rokov nepriateľských vojenských útokov v Afganistane. Každý rok, v deň stiahnutia ruských jednotiek z územia Afganistanu, existuje pamätná služba pre hrdinov, ktorí padli na horúcich miestach. Zloženie sa skladá z dvoch stôl vyrobených z čiernej žuly, spojených reťazcom, na ktorom zvonček visí.

Umiestnenie: Zavodská ulica.

Manor G.A. Vitushkin

Vitushkin bol majiteľom plavidla humra. Jeho dom, postavený z červených tehál, bol postavený koncom XIX storočia. Vyrába sa v štýle charakteristickom pre stavbu malých statkov, ktoré sú vlastné koncu XIX storočia.

Budova je jednoznačne plasticita fasády, ako aj masívna oblúková brána. Budova je bohato zdobená mnohými dekoratívnymi prvkami. V súčasnej dobe je federálna pošta umiestnená v panstve Vituskin Lokácia: Leninova ulica - 23.

Vlaková stanica

Toto je nová budova stanice, ktorá bola otvorená v júli 2006. Plocha miestnosti je 4250 m²a je určený pre 3 sto ľudí. Budova stanice má tri poschodia a je vymaľovaná biela - modrá. Strecha má príjemnú akvarelovú farbu. V budove sa nachádzajú čakáreň, dlhodobá rekreačná miestnosť, bufet, izby pre hygienické potreby, izby pre cestujúcich s deťmi, ako aj zástera a ostrovná plošina.

Pin
Send
Share
Send
Send