Francúzsko

Najlepšie pamiatky Alsaska: fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Alsasko je rozprávka, ktorá sa sotva dostala, chcem zostať v nej navždy. Toto historické miesto sa nachádza na severovýchode Francúzska. Tu sa kultúry Francúzska a Nemecka zázračne prelínajú. Na jednej strane, francúzska láska k kvety, vína, detaily a na druhej strane nemecké pivo, vydarené jedlo, rozmanitosť a bohatstvo architektonických pamiatok. Pôvodný jazyk Alsaska je nemecký.

Medzi staršími, stále počúva alsaský jazyk (variácia nemeckého dialektu). V súčasnosti je francúzština oficiálne uznávaným jazykom. Najväčšie mesto je Štrasburg. Môžete navštíviť Alsasko kedykoľvek počas roka a vždy budete musieť počkať na prázdninovú atmosféru, kúzlo a more príjemných dojmov!

Aby sa nestratili najkrajšie a najnavštevovanejšie miesta v provincii Francúzsko, osobitná pozornosť by sa mala venovať pamiatkam v Alsasku.

Katedrála Panny Márie zo Štrasburgu

Krásne dedičstvo architektúry, dizajn vytvorený v gotickom štýle, dosahuje vrchol dokonalosti. Strommetrová vysoká ružová pieskovcová veža je už dlho považovaná za jednu z najvyšších budov na zemi. Dokonca aj časom môžete cítiť stredoveký duch a štýl gotického štýlu.

Budova vyniká jasne medzi všetkými ostatnými okolitými budovami. Keď idete dovnútra, môžete vidieť orloj, ukazujúci nielen čas, ale aj rok, mesiac, znamenie zverokruhu a umiestnenie planét. Môžete si tiež pozrieť kohútik klapky a oznamovať hosťom presný čas. Nezabudnite navštíviť pozorovaciu plošinu katedrály. Odtiaľ, nádherný výhľad na mesto.

Oblasť Little France

Jedná sa o útulnú a elegantnú oblasť mesta, ktorá sa nachádza na Grand Ile. Môžete sa dlho prochádzať štvrťami "Malého Francúzska", obdivovať jej pokojné vody, mosty, domy s polovice roubenými stromami. Kamenné budovy sa nachádzajú na brehu kanála a ak je to žiaduce, môžete prejsť na tramvaj. Na ulici, s názvom vtáka "Sinitsyna", môžete vidieť obytné budovy, ktoré sa nachádzajú, ako keby, detské kazetové domy.

Miesto: La Petite France.

Rohanov palác

Luxusná architektonická budova barokovej éry. Toto miesto je známe tým, že v meste sú tri hlavné múzeá:

  • Múzeum úžitkového umenia.
  • Archeologické múzeum.
  • Múzeum výtvarného umenia.

Docela masívna stavba, ktorá má tri horné poschodia a jeden suterén. Môžete sa naučiť veľa o tom, ako ľudia toho času žili, aby sa zoznámili s kultúrou a tradíciami.

Umiestnenie: 2 - Place du Château.

Múzeum čokoládových tajomstiev

Vzhľadom k tomu, že Alsasko je jedným z najväčších vývozcov čokolády vo Francúzsku, v tomto múzeu sa dozviete niekoľko tajomstiev, ktoré odhaľujú tajomstvo, že tento milovaný robia mnohými lahôdkami.

V čajovni môžete piť šálku kakaa alebo trojitej čokolády. K dispozícii je tiež obchod, kde si môžete dať nejaký čokoládový suvenír. Múzeum sa nachádza v meste Zhespolssem, neďaleko Štrasburgu.

Poloha: Rue du Pont du Péage.

Námestie Kleber

Dostalo sa jej meno na počesť slávneho účastníka v bitkách napoleonských vojen - generál Jean-Baptiste Kleber. To je považované za najväčšie námestie v Štrasburgu a nachádza sa v centre mesta.

Štvrť "Malá Benátky"

To je veľmi romantické miesto a je veľmi obľúbené medzi turistami. Samozrejme, je nesprávne veriť, že ide o ďalšiu Benátsku krajinu. Benátky sú jedinečné, ale vzhľadom na svoju asociačnú podobnosť práve kvôli tomu dostala štvrť meno "Malá Benátky".

Malebné scenérie, veľa farieb, polovice roubených domov, množstvo rôznych reštaurácií, príjemná atmosféra robia toto miesto najfotografovanými v meste Colmar.

Rybakov štvrť

Je pozoruhodné, že v tomto štvrťroku na každom dome, aby ste sa nestratili, vycpané ryby, ktoré majiteľ chytil sám váži. Predtým to bolo obľúbené miesto pre rybárov a centrum obchodu s rybami. Po požiari v roku 1706 boli mnohé budovy vážne poškodené, teraz Rybárska štvrť, ako most, spája Kozhevnikovu štvrť a Malú Benátku.

Unterlinden Museum

Miesto múzea je v bývalom kláštore. Tu je uložený cenný brainchild Matias Grünewald "Isengenem oltár". Tiež môžete vidieť kolekciu soch, maľby, archeologické objavy, remeslá, moderné umenie.

Miesto: 1 - Rue des Unterlinden.

Krytý trh Colmar

Táto krásna tvorba je dielom slávneho architekta Louisa Michel Bolz. Pokrytý trh je ako malý ostrov obklopený troma ulicami a kanálom. Poľnohospodári dodávajú svoj tovar priamo na malých lodiach.

Domy cieľov

Toto miesto si môžete správne nazvať vizitkou Colmaru, rovnako ako Francúzska, Eiffelovou vežou. Tento obrovský, starý dom má 400-ročnú históriu. Fasády domu sú ozdobené stovkami obskočených tvárí. Tu môžete vidieť vtipné, nahnevané, usmievajúce sa, zmätené, premyslené, ohromené, šťastné grimasy vyryté do kameňa. Na hodiny sa môžete pozrieť a pozerať sa na tieto odtlačené emócie. Navštívte cieľový dom, určite stojí za to.

Miesto: Rue des Têtes - 19.

Bakers Street

V Colmaru sa nachádza ďalšie úžasné miesto s názvom Bakers Street. Dnes sa málo zmenilo. Tu stále počujú úžasné arómy všetkých druhov sladkostí a národných lahôdok.

Napríklad v slávnych cukrárskych výrobkoch Coco Lm sa ponúkajú okoloidúci ochutnať čerstvo upečené sladkosti, po ktorých je jednoducho nemožné odolávať, nie je to niečo viac chutné. Môžete tiež vyskúšať existujúce lahôdky.

Miesto: Rue des Boulangers.

Múzeum hračiek a vlakových modelov

Toto krásne a úžasne pekné múzeum sa nachádza v meste Colmar. Tu je obrovská výstava bábiky, hračky vlaky. Trojpodlažná budova obsahuje viac ako jeden a pol tisíc exponátov. Hoci toto múzeum je viac pre deti ako pre dospelých, v múzeu sa nebude nudiť.

Návšteva múzea si môžete prezrieť obľúbenú bábiku dievčat - Barbie v jej originálnom výtvare, ako aj rôzne hračky, starožitné bábkové modely lietadiel, automobilov, lokomotív, vyrobené pred viac ako sto rokmi a teraz. Pre deti je usporiadaná bábková výstava, takže sa nikto nebude nudiť Miesto: 40 - Rue Vauban.

Zvonček Kappeltum

Le beffroi - Kappelturm je jasným symbolom mesta, okrem toho je to aj vyhliadková veža, zvonica a veža kaplnky. Je to veža, ktorej výška je 59,6 metra, Po demolácii kaplnky Panny Márie je zvonica Kappeltürma jedinou vecou.

Fontána sv. Odile

Kašna bola postavená pred radnicou. Výrazným symbolom fontány je socha sv. Odile spolu s nepostrádateľnými atribútmi abatyše katolíckeho kláštora: plášť s kapucňou a personálom. Otvorená kniha s dvoma očami, ktorá sv. Odile drží v ruke - ide o symboliku jej talentu liečiť slepcov. Svätý Odile je považovaný za patrónu Alsaska.

Kláštor sv

Toto fascinujúce miesto priťahovalo ľudí z dávnych čias. Podľa legendy, Odileho otec bol veľmi rozzuřený a rozptýlený tým, že sa narodilo dievča, lebo chce mať dediča. Ešte viac bol rozrušený, že sa dievča narodilo slepé. Malý Odile bol poslaný do mníchov v starostlivosti o jeden z burgundských kláštorov.

Počas krstu dievčaťa sa stalo neuveriteľný zázrak: kvapky vody zachytili oči dievčaťa a dostala jej zrak. Po mnohých rokoch, keď si uvedomil svoju omyl a pokánie, otec prezentoval Odilemu s hradom Hohenburg, ktorý bol neskôr premenený na kláštor Odile. Odile sa stala abetou tohto kláštora a po jej smrti bol kláštor menovaný Svätý Odile. Ľudia s nádejou na uzdravenie prichádzajú na toto miesto a uctievajú svoje relikvie.

Eguisheim

Egisheim získal oprávnene štatút "Jedna z najkrajších dedín vo Francúzsku". Toto útulné miesto je len naplnené kvetmi. Je súčasťou vinárskej cesty Alsaska. Tu je mimoriadne krásna. Eglisham je známy svojimi tromi hradmi. Husseren a naznačujú kopec Schlossberg, Na sever je hrad Dagsbourg, ktorý je známy svojimi zrúcaninami, v strede sa nachádza hrad Wahlenburg a na juhu Weckmund.

V Egisheme je jedno z najväčších vinárstiev v Alsasku - Wolfbergu. Produkuje tradičné šumivé víno Kraman d'Elsas. To je považované za druhý najpopulárnejší vo Francúzsku po šampanské. Toto nádherné miesto láka turistov rok čo rok, je nemožné popísať, stačí vidieť sami.

Riquewihr

Rikvir je mimoriadne krásna dedina Alsaska. Je tiež súčasťou združenia najkrajších dedín vo Francúzsku a je súčasťou turistického chodníka vínnej cesty. Táto dedina je centrom Rieslingovej produkcie. Tu môžete ochutnať neuveriteľne chutné a kvalitné víno. Rikvir nesie meno "Pearl of alsatian wines". Mnohé historické domy, architektúra, ktorá fascinuje oko, prežila. Rikvir rozhodne stojí za návštevu, a to len preto, že môžete ochutnať úžasne vynikajúce víno.

Bergheim

Toto báječné mesto Alsasko sa nachádza v srdci vinárskej cesty. Tu môžete obdivovať celé hodiny množstvo kvetov, vinohradov, z ktorých je len neuveriteľná suma. Avšak, rovnako ako každé iné mesto v Alsasku, Bergheim má aj svoju kôru. V tomto meste vás prekvapia prežúvajúce domy stredoveku s úžasnou architektonickou štruktúrou, prastará fontána, synagóga.

Najobľúbenejším miestom väčšiny turistov je Dom čarodejnice. Navštívte toto tajomné miesto a zistite, prečo sa to tak nazýva, ako aj za to, čo bolo hrozné lovenie čarodejnice, prečo boli spálené na kope. Ďalšou historickou pamiatkou je pevnostná stena s vežou a bránou (Horná brána). Môžete sa naučiť históriu erekcie, ako a pre čo, bola postavená. Horná brána je klasifikovaná ako kultúrne dedičstvo.

Stojí tiež za pozornosť budovy radnice. Je to historická pamiatka mesta, postavená s nádhernou architektonickou chuťou.

Farský kostol je pozoruhodný v Bergeme, budova je udržovaná v najlepších tradíciách gotického štýlu a nie je náhoda, že sa počíta medzi pamiatkami kultúrneho dedičstva Francúzska. Zaujímavá je aj kaplnka cintorína. Tí, ktorí prišli do Begheimu, by mali určite navštíviť tieto miesta.

Hrad Haut-Koenigsbourg

Tí, ktorí po prvýkrát navštívili Alsasko, by mali určite navštíviť jedno z najobľúbenejších miest turistov - hrad Haut-Koenigsbourg. Preložené ako "kráľovský hrad". Je to skutočný symbol stredovekej rytierskej éry. Z najvyšších stien, ktoré sú úchvatné a z obrovských rozmerov, ktoré sa otvárajú od stien a veží zámku, nemožno odvrátiť pozornosť. Tu každý detail, každá kamienková je nasýtená atmosférou hlbokého staroveku.

Šesťdesiat metrov dobre zachovaný v zámku, vytesaný do skaly, v ktorom bola pre posádku pitná voda. Prechádzkou dlhými chodbami, miestnosťami hradu, môžete vidieť zbierku renesančného nábytku, početné fresky, obrazy. V suteréne je príležitosť zoznámiť sa s vojnovými bojovými predmetmi: kuše, brnenie rytierov, rôzne meče. Samotný vzhľad hradu zapôsobí svojou masívnosťou a polohou medzi skalami. Môžete na chvíľu cítiť historickú epochu a vychutnať si nádhernú krajinu, ktorá obklopuje tento tajomný hrad.

Monkey Mountain

Neďaleko od hradu Haut-Koenigsbourg, takmer na jednom vrchole, sa nachádza hora opíc, ktorá si zaslúži pozornosť a návštevu. Toto je obrovské a bezplatné územie obývané opicami. Tieto zvieratá sú dosť priateľské a nie sú vôbec agresívne, môžu sa nakŕmiť. Môžete osobne vidieť svet našich menších bratov, ktorí si získajú svoj status v ich strede.

Kaysersberg

Toto oslnivo krásne mesto vyhrá srdce od prvých minút. Neuveriteľná krása krajiny, polovice roubených domov, ktoré sú typické pre Alsasko, vinuté ulice, drevené mosty, fontány a rôzne farby všade neúnavne poteší oko.

Podľa recenzií turistov, ktorí už navštívili tieto nádherné miesta, v Kaisersbergu sú väčšinou spokojní, že nemusíte chodiť veľa a pozerať sa na pamiatky mesta, prakticky sa nachádzajú v blízkosti. Je nevyhnutné navštíviť hrad Kaysersberg. Je to hrad medzi vinohradmi, ktorý sa rozprestiera nad mestom, ako starodávna pamäť spojená s historickými udalosťami. Môžete vyliezť po okrúhlej veži a vidieť rozlohy mesta z výšky. Navštívte tiež Múzeum slávnej Nobelovej ceny - Albert Schweitzer, rodák z Kaisersbergu. Múzeum zachovalo veľa vecí, ktoré nám pripomínajú, že tu žije veľký muž.

Na hlavnom námestí mesta je kostol sv. Croix a hlavná fontána mesta s figúrkou cisára Konštantína nesúceho Kristov kríž. Jedná sa o veľmi pokojné a útulné miesto, môžete si sadnúť na stoličku a počúvať hladké murmur fontány.

Kedykoľvek prídete do Alsace, bude schopný dobiť vaše srdce a nechať na duši jasnú, nezabudnuteľnú stopu!

Pozrite si video: Suspense: Mister Markham, Antique Dealer The ABC Murders Sorry, Wrong Number - East Coast (November 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send