Rusko

Mesto Ruza - hlavné atrakcie s fotografiami

Pin
Send
Share
Send
Send


Ruza je malé mesto v moskovskom regióne, ktoré sa nachádza na rieke s rovnakým názvom. Prvá zmienka o Ruze sa datuje do 14. storočia, kedy to bola obec Ruzsky. V 16. storočí sa mesto stalo súčasťou moskovského štátu.

V roku 1618 pevnosť postavená v tomto meste vydržala obliehanie poľsko-litovských jednotiek. V roku 1812 tu vznikol pluk miestnej milície, do ktorej sa pripojilo takmer všetko mužské obyvateľstvo tohto regiónu. Po zrušení poddanstva v meste začali otvárať nemocnice, školy a továrne.

V porevolučnom období získalo mesto stav zdravotného strediska. Počas druhej svetovej vojny bolo mesto zajaté mesiac nemeckými fašistickými vojakmi. Počas tejto doby boli všetky priemyselné budovy a iné inštitúcie zničené v meste. Obnova Ruzy bola dokončená až v roku 1947.

hradisko

Toto je historická časť mesta, ktorá sa nachádza v jeho centre. Ruža pevnosť je jediná v moskovskom regióne, na území ktorého ešte neboli vykonané žiadne vykopávky. Bol postavený v štrnástom storočí podľa všetkých pravidiel opevnenej architektúry.

Ruzský Kremeľ mal hlinený nábrežie, ktorý bol korunovaný dreveným barom so šiestimi vežami, ktorý pomohol odraziť útok poľských vojsk. Čoskoro potom tvrz vyhorel. Iba v 19. storočí sa územie osady dostalo do poriadku, ale až dodnes prežili len hlinené hradby a pozostatky pevnosti.

Okresné múzeum miestnej tradície

Je to najstaršie ruské múzeum, založené v roku 1907. V porevolučnom období boli do galérie privedené cenné predmety z miestnych statkov, ktoré tvorili základ jej expozície.

Počas druhej svetovej vojny bolo múzeum vyplienené. V poválečných rokoch miestni obyvatelia darovali obrovské množstvo predmetov, takže dnes v múzeu môžete vidieť fotografie starého mesta, domáce predmety miestneho obyvateľstva, ako aj archeologické vykopávky a malú zbierku obrazov.

Miesto: Partizánovo námestie - 14.

Múzeum histórie polície Ruza

Jedná sa o mladú galériu, ktorá bola otvorená z iniciatívy Rady veterinárov pre vnútorné záležitosti. Múzeum sa nachádza v bývalej budove dočasného záchytného strediska a v jeho okolí sú prevádzkové jednotky ATS okresu Ruza. Expozíciu reprezentujú predmety, ktoré charakterizujú prácu polície: zbrane, vojnové vybavenie, uniformy. Hlavnou expozíciou je zbraň, ktorú vytvoril Leonardo da Vinci v XVI. Storočí.

Miesto: Revolučná ulica - 6.

Zoya Kosmodemyanskaya múzeum

Galéria začala fungovať v roku 1956, kedy bola postavená drevená budova s ​​rozlohou 350 m², Múzeum má sedem miestností, v ktorých sú jednotlivé etapy Kosmodemyanského života opísané podrobne. Múzejná expozícia pozostáva z osobných vecí, kníh, dokumentov, fotografií, novín, oboznámenie návštevníkov s výkonom a životom mladého hrdinka. V prednej časti galérie je pomník Zoe Kosmodemyanskaya.

Miesto: dedina Petrishchevo.

Prechádzka slávy

Je venovaný hrdinom bitky v Moskve a nachádza sa v blízkosti ruín sanatoria Polushkino. Predtým tu spálil aj večný plameň. Teraz v pamätnom komplexe môžete vidieť veľké množstvo pamiatok a stelá, ako aj pozostatky pamätníka VI. Lenin. Walk of Fame je obklopený krásnym parkom.

Pamätník vojakov - výsadkárov

Otvorenie pamätníka venovaného vojakom, ktorí zomreli na horúcich miestach, sa konalo vo februári 2009 pri príležitosti 20. výročia stiahnutia vojsk z územia Afganistanu. Kompozícia je podstavcom, na ktorom je BMD - 2. Na nádrži sa píše: "Nikto okrem nás." V blízkosti pamiatky sú žulové dosky vyryté menami miestnych obyvateľov, ktorí zomreli v horúcich miestach.

Poloha: v blízkosti štadióna.

Park "Mesto"

Tento rekreačný park bol postavený v roku 1905. Na jeho území sa nachádzajú pozostatky ružského Kremľa. Jedinečnosť tohto miesta spočíva v skutočnosti, že je to aj Moskovská botanická záhrada.

V parku sa pestuje veľké množstvo rôznych druhov kríkov a stromov, rovnako ako rastliny, ktoré sú pre oblasť považované za zriedkavé. K dispozícii sú altánky vyzdobené pre vyhliadkové veže, rovnako ako veľké množstvo tieniaceho vápna a javorového výberu. Navyše, park je pozoruhodný pre svoje jazero so zaujímavým názvom "Lake of Broken Hearts". Z pozorovacích plošín parku sa nachádza krásna malebná panoráma rieky, ako aj pohoria Hanging a Ivanovo.

Pozostalosť "Vasilyevskaya"

Kaštieľ bol postavený v polovici 19. storočia. Potom jej majster bol princ Alexander Shcherbatov. Počas týchto období bola na panstve založená malá zoologická záhrada, v ktorej boli prinesené exotické zvieratá z ciest Shcherbatovovej a jeho manželky, ako aj skleníky pre pestovanie rastlín. Samotná budova bola postavená v neogotickom štýle tmavo červenej tehly a mala vzhľad hradu. Po roku 1917 bolo územie poskytnuté sanatóriu. V súčasnosti je budova prázdna a pripravuje sa na reštaurovanie.

Kaplnka Alexandra Nevského

Táto malá kaplnka bola postavená z tehál v polovici 19. storočia osobným dekrétom cara Alexandra II. Kubický tvar konštrukcie je kombinovaný s eklektickými prvkami. Interiér svätyne bohužiaľ neprežil až dodnes. Miestnosť je pokrytá uzavretým oblúkom s otvorom pre ľahký bubon. V sovietskom období sa kaplnka nepoužívala a v roku 1993 bola vrátená do kostola, po ktorej bola pridelená katedrále Nanebovzatia.

Miesto: Partizánovo námestie - 1.

Katedrála vzkriesenia

Tento kostol bol postavený namiesto toho, aby bol zničený v čase ťažkostí. Stavba trvala od roku 1713 do roku 1721. Spočiatku kostol mal tri oltáre, ku ktorým neskôr pripojili zvoničku a refektár. Vzhľadom na častú zmenu vzhľadu kostol získal pseudo-ruský štýl tradičný pre túto dobu. V roku 1925 bola katedrála uzavretá a takmer do konca minulého storočia bola umiestnená detská športová škola. V roku 2009 bolo dokončenie tohto chrámu dokončené a teraz je opäť otvorené pre veriacich.

Miesto: Theatre Lane - 17.

Kostol príhovoru

Presný dátum zostavenia tohto chrámu nie je známy. Je jasné, že v roku 1644 boli vykonané práce na jeho rekonštrukcii. Dnešná budova katedrály bola postavená v roku 1781. Jedná sa o kostol postavený v štýle kombinujúcom prvky baroka a klasicizmu.

Kamenná budova má štyri vchody a kamennú štvorstupňovú zvonicu. Od 30. rokov minulého storočia bola budova kostola poskytnutá do nemocnice av 80. rokoch bola otvorená múzeum miestnej histórie. Na začiatku XXI. Storočia sa chrám vrátil veriacim a potom prešiel rekonštrukciou. Umiestnenie: Volodarsky Lane - 7.

Chrám Dmitrij Solunsky

Kamenná katedrála s piatimi hlavami je vo svojej architektúre veľmi originálna. Bol postavený na osobné náklady miestneho obchodníka Bryushkova v roku 1792 v barokovom štýle. Cirkev má dva tróny: Spasiteľa Božích rúk a ikonu Matky Božiej.

Koncom 30-tych rokov 20. storočia bola budova umiestnená pod továrňou. V roku 1990 začala jeho reštaurovanie a služby sa obnovili a o päť rokov neskôr sa v kostole otvorila nedelská detská škola a škola remesiel a vytvoril sa detský zbor.

Miesto: Dmitrovská ulica - 12b.

Baptistická cirkev gruzínskej ikony Matky Božiej

Kamenný kostol bol postavený v roku 1763 na úkor miestneho majiteľa pôdy Yakovleva. Katedrála bola postavená v štýle ruského baroka. O dve desaťročia neskôr bola pridaná tehlová zvonica s kamennou strechou. V roku 1929 bol kostol zatvorený a brutálne vykoľajený, po ktorom sa postupne zmenil na zrúcaninu.

Jeho obnovenie sa začalo v roku 1990, kedy sa vrátil veriacim. Sedem rokov trvalo obnovenie budovy. V auguste 1997 bola dokončená obnova exteriéru aj interiéru kostola.

Pin
Send
Share
Send
Send