Rusko

Stupino: atrakcie a zaujímavosti

Pin
Send
Share
Send
Send


Stupino je malé mestečko vzdialené sto kilometrov od Moskvy a má jedinečnú históriu. Jeho formácia sa začala s založením v roku 1507 obce s rovnakým menom. Toto a všetky okolité dediny, ktoré následne vstúpili do mesta, sa nachádzali hlavne na kláštorných pozemkoch. Zdá sa teda, že v meste samotnom av jeho okolí je toľko katedrál, kostolov a chrámov.

V roku 1931 sa ústredný výbor VKP (b) rozhodol vybudovať elektrickú elektráreň na päť kilometrov od stanice Stupino, ktorá bola novou etapou formovania mesta. V roku 1934 sa v obci Stupino stala obec "Elektrická lokomotíva", ktorá trvala iba štyri roky, odkedy bola stavba zmrazená.

Ale obyvatelia dělnickej dediny a inžinieri elektrárne sa dostali až k samotnému Stalinovi. V dôsledku toho bola budova stále stavaná, ale len ako letecká, kde sa vyrábali skrutky, turbokompresory a výcvikové lietadlá. Táto skutočnosť tiež ponechala svoj významný dojem na súčasný vzhľad mesta, v ktorom bola v roku 1938 transformovaná pracujúca obec. V tomto smere mesto dostalo svoje staré nové meno - Stupino.

Pamätník navetov - tvorcov leteckej techniky

Odraz od skutočnosti, že mesto Stupino vzniklo vďaka leteckej továrni, je možné vidieť už pri vchode do mesta. Hostia sú pozvaní symbolickou pamiatkou, ktorá je modelom bojovníka MIG-23 namontovaného na veľkom biele podstavci. Jeho nos je zameraný na mraky, čo vytvára dojem, že v ďalšej sekunde lietadlo vzlietne.

Miesto: Prospect Victory Street.

Pamätník tvorcov vrtule

Vo všeobecnosti sa v celom meste nachádzajú pamiatky súvisiace s leteckou dopravou. Napríklad na Victory Avenue sa nachádza pôvodná stavba nazvaná "Pamätník tvorcov vrtuľníkov". Predstavuje dva stĺpce, na ktorých je nainštalovaný obrovský skrutkovač, s nožmi namaľovanými v modrej farbe. To všetko vyzerá krásne, pôsobivé a samozrejme nezvyčajné.

Poloha: križovatka Victory Avenue a Metallistov Street.

Pamätník lopatiek vrtuľníka

Ďalším jasným a kreatívnym predstaviteľom pamiatok leteckej dopravy Stupino je pomník vrtuľníkov. Jedná sa o jeden z najvýznamnejších symbolov mesta, pretože miestny strojársky podnik, ktorý vyrába práve tieto veľmi ostrie, je jedným z lídrov Ruska v tejto oblasti.

Miesto: ulice Pristansionnaya a Andropova.

Pamätník piloti 445. stíhacieho leteckého pluku leteckej obrany

V Stupine je ďalšia letecká pamiatka, má úplne iný a veľmi smutný príbeh. V roku 1978 sa v blízkosti mesta rozbil letún. V dôsledku toho bolo zabitých päť členov posádky, ktorí boli pilotmi 445. stíhacieho pluku leteckej obrany. Tento pluk obhajoval mesto počas Veľkej vlasteneckej vojny. Pamätník vyzerá ako biela stela s vystrihnutou siluetou padajúceho lietadla.

Miesto: 1. ulica, priamo oproti domom 16 a 17.

Pamiatky metalurgov

Okrem leteckých a inžinierskych závodov je Stupino známy aj pre svoj hutnícky priemysel. V tejto súvislosti má mesto na tejto téme množstvo pamiatok. Jedná sa o "Pamätník metalurgov - distribútorov", "Pamätník metalurgov - tlače", "Pamätník kováčskej tlače" a ďalšie. Všetci vyzerajú mimoriadne a zaujímavo, takže ak je dostatok času, potom stojí za to pozrieť.

Miesto: Puškinova ulica.

Múzeum histórie Stupino a miestna tradícia

Po kontrole všetkých pamiatok je nevyhnutné pozrieť sa do miestneho múzea histórie Stupinského. Pracuje od roku 1991. E

Táto návšteva vám umožní získať viac informácií o histórii formácie mesta, pozrieť sa na unikátne fotografie, poznať geologické exponáty, predmety ušľachtilého a roľníckeho života a interiér sovietskej éry.

Miesto: Andropov street - 61/11.

Námestie pomenované podľa V.F. Polyakova

Okrem toho, je vhodné navštíviť Stupinského námestia, venované pamäti hrdinu Sovietskeho zväzu, Vladimíra Fomicha Polyakova. V rámci svojich hraníc je niekoľko centrálnych pamiatok mesta. Jedným z nich je pomník samotného Polyakova, stále je tu pomník na počesť vojakov, ktorí padli počas druhej svetovej vojny, mimochodom, večný plameň horí. A tiež v blízkosti pamätníka, nazvaný "Kniha pamäte."

Vojenský pamätný park

V meste je ďalší park rozdelený na počesť tých, ktorí zomreli v rokoch 1941 až 1945. Krásne miesto určené pre pešiu turistiku a pokojnú rodinnú dovolenku.

Medzi stopami a zeleňou úspešne padne "Pamätník medzinárodného bojovníka" a model bojového prieskumného vozidla. Okrem toho je kaplnka sv. Juraja postavená na začiatku dvadsiateho prvého storočia.

Miesto: medzi ulicou Kuibyshev a Victory Avenue.

Galéria mesta mesta "Nika"

Unavený z chôdze v parkoch, potom môžete navštíviť mestskú galériu umenia. Je pozoruhodné, že dnes obsahuje asi jeden a pol tisíc diel čestných umelcov Ruska. A je taktiež zaujímavé, že Nikolaj Andreev, obyčajný dôchodca a učiteľ v oblasti vzdelávania, začal vytvárať túto galériu.

Miesto: Bakharevská ulica - 8.

Palác kultúry

Jednou z najatraktívnejších budov mesta je Stupinský palác kultúry, postavený v klasickom štýle a so štyrmi stĺpmi pri vchode. Bol postavený v roku 1957 a dnes je hlavným koncertným miestom celého štupinského okresu.

Miesto: Victory Avenue - 18/43.

Trinity Belopesotsky kláštor

Okrem toho jednou z hlavných atrakcií mesta Stupino je kláštor Trinity Belopesotsky. V súčasnosti je žena, aj keď bol pôvodne muž.

Na území kláštora sa nachádzajú také kultúrne a architektonické pamiatky ako katedrála Životvornej Trojice, kostol sv. Sergia z Radoneje, kostol sv. Mikuláša, kostol Beheading sv. Jána Forerunnera, kláštorný nekropolis. Okrem toho sú osobitne zaujímavé budovy samotného kláštora, ako aj jeho severovýchodné a juhozápadné veže.

Miesto: Belopesotskaya Street - 158/159.

Kostoly, katedrály a chrámy

Všeobecne sa v meste Stupino av jeho okolí nachádza široká škála kostolov, chrámov a katedrál, starobylých a modernejších.

Každé z týchto architektonických pamiatok má svoju vlastnú históriu a jedinečný osud. Napríklad kostol Tikhvin, Kostol Nanebovzatia Panny Márie, Kostol Narodenia Panny Márie v Khatuni, Kostol Kazaňskej ikony Matky Božiej v Sukove, Kostol Božieho premenenia v Verzilove, Kostol ikony Božiej matky "Podpis", Kostol sv. Mikuláša Čarodejníka v Semenovsku, Kostol Narodenia Krista v Martine , Vzkriesenie cirkvi, kostol Najsvätejšej Trojice a iné.

Granges

Mnohé z chrámov sa nachádzajú na území starobylých majetkov, ktoré predtým vlastnili šľachtici a slávni ľudia. Mimochodom, samotné pozemky sú tiež najhodnotnejšími architektonickými pamiatkami a pamiatkami mesta Stupino.

Niektoré z nich dosiahli náš čas len vo forme zrúcanín, zatiaľ čo iné sú celkom dobre zachované. Ale v každom prípade, na území ktoréhokoľvek z nich je niečo vidieť. Obzvlášť populárne s obyvateľmi a návštevníkmi sú majetky Avdotino, Alyoshkovo, Troitskoe-Lobanovo, Marinka, Gorodnya a ďalšie.

Takže cesta do mesta Stupino sľubuje, že bude zaujímavá a informatívna. Okrem toho, ak sa tam dostanete v správny čas, a to na začiatku mája, môžete sa zúčastniť každoročných historických rekonštrukcií bitky druhej svetovej vojny, ktoré sa konajú v blízkosti kláštora Trinity Belopesotsky.

Tieto podujatia organizuje vojenský historický komplex Victory. Podstatou týchto rekonštrukcií je obnovenie skutočných udalostí a bitiek tej doby pre divákov. Pri podaní sa zúčastňuje približne tritisíc ľudí a asi tridsať pôvodných jednotiek vojenského vybavenia. Vo všeobecnosti to všetko vyzerá dosť skutočne, jasne, pôsobivo a nezabudnuteľné, takže tieto udalosti možno oprávnene pripísať zaujímavostiam mesta Stupino.

Pin
Send
Share
Send
Send