Rusko

Pamiatky mesta Koktebel: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Nachádza sa vo východnej časti Krymského letoviska Koktebel, ktorý sa nachádza na území mestskej rady mesta Feodosia. Nachádza sa v blízkosti vulkanického masívu Karadag na pobreží Čierneho mora, 20 km juhozápadne od mesta Feodosia. Zo severu a východu je ohraničená horami. Tu v rôznych rokoch žili Janovci, Benátčania a Turci.

Na konci 19. storočia tieto miesta priťahovali milovníkov morskej rekreácie. Ich miestny majiteľ E.A. Chalupa pre chatky predáva časť svojej pôdy. V roku 1938 získal Koktebel štatút urbanizácie. Dnes v ňom viac ako 2, 8 tisíc obyvateľovzamestnávaných hlavne turistickou službou. Tu sú zaujímavé pamiatky.

Akvárium na nábreží

V Koktebelu môžete počuť veľa príbehov o zvláštnych morských živočíchoch žijúcich v mori neďaleko Karadágu. Dobre vybavené akvárium v ​​strede obce poskytuje predstavu o skutočných obyvateľoch mora v blízkosti rezortu. Ukazuje veľa rýb, ktoré žijú mimo krymského pobrežia av Čiernom mori. Medzi nimi sú stingrays, červené morské kohúty a morské kone. Sú prezentované exotické druhy z iných kontinentov, rovnako ako obyvatelia sladkovodných krymských vodných telies.

Silent Bay

Pri vstupe do Koktebelu z Feodosie priťahuje pozornosť krásna pláž s úžasnou krajinou a neobvykle čistou vodou. Toto je obľúbený kinematografi Tikhaya Bay, ktorý je považovaný za prírodnú pamiatku. Je plytká, ktorá láka rodičov s deťmi. Okolo mnohých vzácnych krásnych rastlín uvedených v červenej knihe. Chráni to pred masívnym prívalom turistov zlú cestu.

Vinárstvo "Koktebel"

Odchodom smerom k Feodosia sa môžete zoznámiť s jedným z najväčších vinárstiev na polostrove Koktebel. Jeho výrobky sú dobre známe a cenené nielen na Kryme za vynikajúce vína a brandy vyrobené z elitných odrôd miestnych hrozna. Na mnohých medzinárodných vinárskych výstavách získali viac ako 170 prestížnych ocenení.

Miesto: Lenin Street - 97.

Klementjevská hora

Koktebel je známy tým, že slávni dizajnéri leteckej a vesmírnej techniky začali svoju cestu do neba. Vďaka malebnému hrebeňu Uzun-Syrt, ktorého časť sa nazýva Klementieva, sa vytvárajú vzostupné prúdy vzduchu, ktoré umožňujú dlhé lety na klzáky, závesné klzáky a padáky. Organizuje ich miestne športové centrum v klube, ktoré každému učí túto zručnosť. K dispozícii je múzeum kĺzania a letectva.

Dom-múzeum M. Voloshina

Najpozoruhodnejšou budovou mesta Koktebel je dom básnika a umelca Maximiliána Vološina. Bolo to centrum intelektuálneho života mnohých literárnych a umeleckých robotníkov, ktorí na začiatku minulého storočia mali odpočinok, ktorý je ďaleko od ruchu hlavného mesta.

Dnes sa oživujú tradície pohostinnosti a každý august sem prichádzajú mnohí obdivovatelia tvorivosti M. Voloshina. Dom - múzeum je zaujímavým originálnym interiérom, osobnými vecami, rukopismi a fotografiami.

Miesto: Morskaya Street - 43.

Karadág a Zlatá brána

Hora sopečného pôvodu Karadag má nespočetné jaskyne a hrebene, ktoré majú tie najzápadnejšie formy. Keďže sú súčasťou štátnej rezervy, sú pod štátnou ochranou. Priblížte ju loďou z mora, môžete plavat skrz klenbu vytvorenú prírodou zo skaly. Táto skalná forma sa nazýva Zlatá brána a je považovaná za symbol Koktebel.

Vodný park Koktebel

Je najväčší na Kryme a zaberá oblasť viac ako 44 tisíc metrov štvorcových, Otvorené v roku 2007. Vodný park navštevuje denne asi tritisíc ľudí. K dispozícii je niekoľko bazénov a rôznych snímok, ďalšie zaujímavé objekty pre zábavu. Návrh vodného zábavného centra pripomína pirátske dobrodružstvá. Je to zaujímavé pre deti a dospelých.

Miesto: Lenin Street - 144b.

Koktebel delfinárium

Miestne delfinárium patrí medzi najlepšie na Čiernom mori. Emocionálne a zábavné predstavenia s delfínmi si dlho pamätajú dospelí a deti. Ich premýšľané programy otvárajú ľuďom dobrú povahu týchto úžasných zvierat, ktoré sa cítia skvele vo vode a vo vzduchu. Tieto zvieratá pomáhajú odstraňovať deti z určitých chorôb.

Umiestnenie: 77 Morskaya Street.

Hrob Voloshin

Neďaleko od tichého zálivu a známeho vinárstva sa nachádza hora Kushuk-Yenishary. Na svojom samite sa Maximilian Voloshin, ktorý zomrel v auguste 1932, odkázal, aby sa pochoval. V živote si rád šplhal na toto miesto, odkiaľ sa otvára neuveriteľná krajina majestátneho Karadágu, údolia a záliv. M. Voloshin nechcel stromy zasadené v jeho hrobe. Namiesto kvetov požiadal, aby priniesol farebné kamienky nachádzajúce sa na brehu.

Cape Chameleon

Tento plášť pod Koktebelom dostal toto meno kvôli hre svetla. Neustále mení farbu od jasne oranžovej ráno až po fialovú večer. To tiež závisí od počasia a čistoty oblohy. To je spôsobené schopnosťou bridlíc vytvárajúcich horninu, aby odrážali svetlo osobitným spôsobom. Cape však podlieha morskej a morskej erózii a postupne mení svoj tvar.

Múzeum prírody Karadž

V blízkosti Koktebel v obci Kúpele je unikátne Múzeum prírody Karadag. Každoročne ju navštevujú tisíce turistov. To sa objavilo v roku 1914 súčasne so začiatkom práce vedeckej stanice tu.

Kolekcia múzea sa neustále rozširuje a ponúka návštevníkom množstvo unikátnych biologických a geologických exponátov, ktoré je možné vidieť. Zamestnanci múzea vykonávajú priebežné vzdelávacie práce, organizujú prehliadky ekologických ciest rezervy.

Miesto: Science Street - 24 ...

Nudistická pláž

Je známe, že narodenie nudizmu v ruskej ríši je prepojené práve s Koktebelom. Jedným z jeho priekopníkov je M. Voloshin. Jeho hlavné hostia sa aktívne podieľali na šírení tohto hnutia zameraného na jednotu s prírodou.

Vo východnej časti obce sa nachádza nudistická pláž, ktorá začína po verejnej pláži a je od nej oddelená malým potokom. Vyznačuje sa množstvom stoviek niekoľko desiatok metrov od vody, v ktorých ľudia žijú celé mesiace.

Vtáčie park

Nedávno otvorený park vtákov a dynothers starých zvierat v obci je úžasné miesto, kde dospelí a deti môžu spoznať svet okolo nás v prístupnej a fascinujúcej podobe. Tu sa môžete objaviť v bludisku času a preskúmať paleontologický pavilón s kostrami zvierat, ktoré žili na planéte v dávnych dobách. Obrovský dojem vytvára park exotických vtákov z celého sveta, kde sú chované bez klietok v podmienkach čo najbližších k prírodným.

Miesto: Lenin Street.

Pozrite si video: Jazdenka Škoda Yeti 2009 - 2017 - (Smieť 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send