Rusko

Hlavné atrakcie mesta Dzhubga s fotografiami a popismi

Pin
Send
Share
Send
Send


Dzhubga osada sa nachádza na pobreží Čierneho mora medzi Tuapse a Krasnodar v lese. Rovnaká rieka prúdi do Čierneho mora.

Jazyk Adyghe interpretuje slovo Dzhubga ako údolie vetra. Hladký vstup do piesčitých a piesočno-kamienkových pláží obce je vhodný pre dospelých a deti. Teplota vody od mája do septembra je 23-32 ° C.

Pamiatky obce a jej okolia sú rozdelené do dvoch typov - prírodných miest a rekreačných centier.

Strieborné vodopády

Päťmetrové vodopády v blízkosti obce Bzhid - druhé meno vodopádov Bzhidsky - turisti nájdu medzi dedinami Arkhipo-Osipovka a Dzhubga. Kaskády padajúcej vody sú vybavené dreveným rebríkom pre detailný pohľad. 2 kaskády spodnej časti vodopádu tvorili výklenok 1,5 m hlboký, ktorý sa nazýva kalich lásky. Pri pohybe po schodoch sa turisti dostanú k vodopádu o veľkosti 5 m. Jasnosť bieleho vápenca cez vrstvy vody vytvára účinok prítomnosti striebra, čo sa odzrkadľuje v názve vodopádu.

Podľa miestnych presvedčení dva stromy túžby spĺňajú myšlienkovú myšlienku, ak človek stojí medzi stromami so svojou chrbtom do priepasti a hodí mincu cez svoje ľavé rameno.

Plukovník Falls

Plukovník pluje po pravej strane do rieky Dzhubga. Hlavný rys prúdu leží v vodopádoch pri obci Gorskoe. Jedna kaskáda dosahuje výšku 18 metrov, ostatné 8 kaskád sú menšie. Šiesty vodopád pod uzavretím jaskyne s stalaktitmi a stalagmitmi. Trasa pre turistov pozdĺž toku sa nachádza 10 kilometrov.

Tenga Falls

Vodopády sa nachádzajú na rieke Shepsuho, ktorá sa rozprestiera 41 km a absorbuje 40 prítokov. 5 km od obce Lermontovo oddeľte vodopády.

Prvé miesto vo veľkosti a kráse je dané nižšiemu vodopádu. V letnej sezóne vám lanovka pomôže dosiahnuť cieľ druhého vodopádu. Nad riekou dosahuje počet vodopádov 20 výšku menšiu ako 8 m. Cesta k kráse vody spúšťajúcej sa z hor nebude obchádzať Plyakho hora, z ktorej možno vidieť panoramatické výhľady.

Bigius vodopády

Tieto dva vodopády dostali dve mená: Gebius a Tesheb. Príroda umiestnená vodopády v blízkosti dedín Bzhid a Teshebs, chôdze 40 minút. Tu začína subtropický pás, ktorý je charakteristický sviežou vegetáciou a prírodnou džungľou. Vodné kaskády dosahujú výšku 15 m.

Turistická trasa prechádza po schodoch na horských svahoch a mostoch na križovatke rieky. Na ceste bude altánok na rekreáciu, kaviarne a grilovanie.

Vedúci nazývajú túto oblasť Mliečna trhlina, ktorá obsahuje ložiská modrej hliny v lôžku horského potoka. Turisti nebudú prechádzať a prameň s vodou z kľúča a na rybníkoch, ktoré narazia, lovia s nepredvídateľnou perspektívou. Mount Gebius poskytne výhľadové panoramatické výhľady.

Guam Gorge

V blízkosti dediny Dzhubga sa usadila roklina. Rieka Kurdzhips rozbije cestu v roklinách, výška strmých útesov dosahuje 400 m.

Trasa prechádza pozdĺž skalnatého chodníka nad vodným tokom víriacej rieky. Rozdiel vo výškach rieky a chodníka, konkávna skala, plazivý mech a keř borovicového dreva - železný strom vytvára báječnú atmosféru života.

Údolie rieky Ashe

Aul Kalezh bude východiskom údolia rieky. Turisti sa zoznámia s dvoma vodopádmi: Psykhad - nevesty vodopád so zaujímavou legendou a výškou 31 m a Shapsug s výškou 21 m. Vodopády sú skryté v horskej rokline.

Na ceste turistov sa stretne visutý most, ktorý kontroluje skryté príznaky strachu z výšky. Dolmeny, ktoré súťažia s časom vzniku pyramíd v Egypte, odhaľujú tajomstvo a účel stvorenia.

Eagle Rock

Tento turistický komplex je chránený v obci Lermontovo. Trasa, vypočítaná za deň, začína návštevou čiapky šarmu s ochutnávkou miestneho medu, syra Adygei a domácich vín miestneho úniku. Čajový dom odhalí tajomstvá výroby čaju v horách.

Turisti v komplexe majú k dispozícii štvorkolky a terénne vozidlá na rieke, jazdu na koni, paintball, šerm a výcvik horolezectva.

Milovníci prírody sa prechádzka do vodopádov a plávajú v horskom potoku. Potom navštívia zoologickú záhradu s vlkmi, králiky, mýval, líšku, medveď a zlatú orlu.

Tí, ktorí chcú zdravý životný štýl, budú mať bahenné kúpele a zažijú účinky terapeutickej modrej hliny. Deti budú spokojné s bungee, tobogánmi a riečnymi plážami. Program zahŕňa návštevy dolmens a pohreb Cirkassians.

Inal Bay

Záliv a obec Dzhubga majú 7 kilometrov. Terapeutická hlinka obsahujúca rádio je zodpovedná za azúrovú farbu vody. Onkológovia hovoria, že modrá hlina pomáha liečiť rakovinu. Spodok zálivu je pokrytý vrstvou hliny, ktorá vytvára účinok terapeutického vylúčenia. Novoprijatí turisti pozorujú taký neskutočný obraz: na povrchu vody zálivu ležia polo-nahé telá rozmazané od špičiek vlasov až po prsty. Predlžuje život o dve desaťročia.

Mineralizované pramene, ktoré vytekajú zospodu, nedovolia, aby sa skúsený plavec utopil a tlačil telo na povrch.

V starom svete sa modrá hlina používa vnútorne s potrebným riedením na liečbu tuberkulózy a pľúcnych ochorení. A pre mladé dámy je táto hlina známa ako kozmetologická látka, ktorá dodáva pokožke jemnosť a pružnosť, dokonca aj vyhladenie vrások.

Maják v meste Dzhubga

Drevený maják bol postavený v druhej polovici deväťdesiatych rokov 19. storočia. Po 8 rokoch bola opätovne vybavená kovom a pridala zvon na hmlisté dni na mori. V prvej polovici 50. rokov 20. storočia sa maják stal kameňom a sedel na streche domu v 1. poschodí.

Svetlo majáka stúplo do výšky 13 m, pozorovacia vzdialenosť bola 24 kilometrov. Po stáročia plavba koexistovala s výstavbou majákov, čo vyvoláva záujem o pamiatky od tvorivých ľudí.

Dolmen v meste Dzhubga

Budova postavená 35 storočí pred naším letopočtom. podobne ako hrudník, ktorého steny sú vyrobené z kameňa a kryt je vyrobený z monolitickej kamennej dosky. Dolmen spĺňa pohrebné účely.

Pravý breh rieky Dzhubga chránil dolmen jeden kilometer od pobrežia. Veľkosť budovy je impozantné turistov: dĺžka 4 m, šírka 3,5 m, výška 2,5 m. Kamenné nádvorie vo forme elipsy so stenami naklonenými smerom dovnútra, určené na náboženské obrady. Konštrukcia sa skladá z 3 kaskád, nižšia po dobu 5 tisíc rokov, sa potopila do zeme.

Kostol Nanebovzatia Panny Márie

Kostol bol postavený v Džugbe v polovici 80. rokov 19. storočia. Osvetlená pod ikonou Nanebovzatia Matky Božej. Počas občianskej vojny, ktorá sa uskutočnila v rámci klubu Komsomol. Po skončení 2. svetovej vojny boli úplne zničené.

V polovici 90. rokov 20. storočia bol znova postavený kostol a pomenoval Svätý Nanebovzatia. V roku 2010 sa v cirkvi vrátila ikona Vzkriesenia Krista, ktorú v roku 1909 objednali farníci.

Múzeum "Forest Fads"

V meste Dzhubga na pobreží je múzeum drevenej plastiky. Miestnym remeselníkom Gzhelyak sa stal zakladateľ a majster múzea. Vyrezávané predmety získali úžasné báječné obrysy po kvalifikovaných rukách majstra. Materiál bol vybraný z ozdobených koreňov stromov tejto subtropickej zóny.

V múzeu 1400 vyrezávaných postáv, na displeji sú osobné veci rezbára, predmety koníčky a biografia.

A na ceste pred múzeom, na krku dinosaura z betónu, plagát "Faddy lesa" je hojdacia.

Miesto: Čierna mora - 8.

Krokovodná farma

Obec Olginka je známa svojou farmou krokodílov. Pozostatky týchto plazov sa datujú štvrť miliardy rokov. V krokodílovej pastve je 70 zubov, ktoré nie sú určené na žuvanie jedla. Funkcia zubov - zachytiť a odtrhnúť obeť. Zdá sa, že nešikovný plaz vyvíja rýchlosť 40 km za hodinu na pevnine a vyskočí z vody do výšky 1,5-2 metra.

Turisti sa často pokúšajú podieľať sa na rybolove krokodíla - zdá sa, že kŕmenie mačiatka je len v bezpečnej vzdialenosti.

Delfinárium "Nemo"

Stavba v meste Dzhubga oboznamuje turistov s morskými cicavcami, ktorých inteligencia prevyšuje inteligenciu šimpanzov. Navrhujú sa výstavy, fotografie, plávanie s delfínmi a liečba delfínmi.

Kontingent delfináriu pozostáva zo 6 delfínov, 2 kožušinových pečatí z Južnej Ameriky a 1 morskej lvice.

Prvý silný dojem je plávanie s delfínmi. Turista skočí do vody, zapadá medzi delfíny a drží každého za chrbticou plutvou. A tvrdé robotníci - delfíni vyťahujú turistov po obvode bazéna rýchlosťou lode.

Druhý silný dojem je však dôležitý pre mamy, ktoré majú deti s vývojovými poruchami. Komunikácia detí s delfínmi prináša pozitívny nárast emócií, ktorý stimuluje boj proti odchýlkam v oblasti psychiky, fyzického vývoja a porúch reči.

Miesto: Novorossijská diaľnica - 88.

Popri uvedených atrakciách v meste Dzhubga si turisti nájdu aj ďalšie zaujímavé objekty: jazierka, aquapark, Jurassic park, rybolov v Džubži, penguinarium, oceánia, výlety na štvorkocykle, detské centrum Orlyonok, športový areál pre technické športy, jachtový klub Tornado , relikt Gartvis dub, rieka Shapsuho.

Pin
Send
Share
Send
Send