Rusko

Biysk Atrakcie: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Biysk je druhé najväčšie mesto na území Altai, s ktorým súvisia mnohé zaujímavé fakty. Po prvé, bol založený nariadením samotného Petra Veľkého a v Rusku je len šesť takýchto miest. Pôvodne ho Peter vytvoril ako vojenskú pevnosť medzi oboma zdrojmi Ob, menovite Biya a Katun.

Mimochodom, bola postavená v roku 1709 a už v lete roku 1710 plnilo svoju základňu plne svoju misiu a nechalo nepriateľskú armádu Džungárov k pevnosti Kuznetsk. Preto bol spálený na zem. V roku 1817 bol obnovený a už ako pevnosť. A je to len začiatok neľahkej histórie formovania legendárneho mesta.

Po druhé, Biysk patrí medzi šampiónov medzi mestami našej krajiny z hľadiska počtu dostupných pamiatok. Napríklad už existujú 272 jednotiek architektonických, kultúrnych a historických pamiatok. Okrem toho je tu ešte 50 archeologických a 11 prírodných pamiatok.

Po tretie, neďaleko od mesta sa dá pozorovať stiahnutie z "Baikonuru" na obežnú dráhu vesmírnych lodí.

Vo všeobecnosti môžu byť výhody tohto jedinečného mesta uvedené dlho. Najlepšie je ísť tam a vidieť všetko vlastnými očami.

Železničná stanica a Black Arrow

Ak ísť do Biysku vlakom, potom prvá atrakcia, ktorá sa stretla na ceste, bude jeho vlaková stanica. Budova stanice bola niekoľkokrát prestavaná, ale prvýkrát bola postavená v roku 1914, slávnostne otvorená a zasvätená v roku 1915 biskupom Innokenty.

Okrem samotnej stanice sa k oku cestujúceho objaví originálna pamiatka s názvom "Black Arrow", čo je skvelá čierna lokomotíva namontovaná na podstavci. Tento pamätník je venovaný staviteľom sibírskej železnice.

Miesto: Námestie. V. M. Shukshin.

Historické centrum mesta

Najlepšie je začať cestu do Biysku zo svojho starého historického centra. Tu sú zhromaždené väčšinu architektonických pamiatok tohto nádherného mesta, ktoré sú hlavne budovy postavené z odpadových tehál. Každá z budov je jedinečná a má významný historický význam.

Pamiatky architektúry Biysk

Zvláštna pozornosť by sa mala venovať architektonickým pamiatkam v Biisk. Napríklad staré budovy fakúlt Pedagogickej univerzity.

Fakulta prírodnej geografie (zobrazená nižšie) sa nachádza v krásnej budove (ul. Sovetskaya - 11), ktorú postavil obchodník-patron Morozov v roku 1879 a Technologická fakulta sa nachádza v dome postavenej v roku 1890 na príkaz jeho manželky Morozovej. Budova Filologickej fakulty je zásluhou obchodníka Rozhdestvenského, ktorý v roku 1882 pridelil finančné prostriedky na jeho výstavbu.

Jedna z najstarších budov v meste je v súčasnosti Úrad Územia Rosreestra Altai Sovetskaya Street - 217a. Táto architektonická pamiatka sa objavila vďaka obchodníkovi Gilyovovi v roku 1860. A z iniciatívy obchodníka Kashin v roku 1895 sa objavila budova, v ktorej sa teraz nachádza Biysk policajná stanica. A existuje mnoho takýchto príkladov.

Námestie Fomchenko

Práve v roku 1718 bola postavená pevnosť Biysk. Stalo sa to potom, čo armáda Džungárov spálila väzenie na zem. Tu je bývalá mestská rada, v ktorej v roku 1917 mestá vyhlásili sovietsku moc.

Na rozdiel od tejto budovy je pomník bojovníkov za túto moc. A v roku 1918 Kuzma Fomchenko, predseda revolučného súdu, bol zabitý ranou tehly na tomto námestí.

Pamätník Petra I.

Samozrejme, v Biysku je pomník zakladateľa, ako povedať, o "historickom otcovi" mesta Petra I., kde je zobrazený ako bronzový jezdec. Podstavec sa nachádza na námestí s názvom Garkavy a má výšku takmer štyri metre. Toto je druhá taká pamiatka v Rusku, prvá, ako je známa, sa nachádza v Petrohrade. Vyrobili ho v roku 2010 talentovaný sochár, čestný umelec Ruskej federácie S. M. Isakov.

Múzeum miestneho dedičstva pomenovaná podľa V. V. Biankiho

Toto múzeum bolo prvé národné v regióne Altai. Platné od roku 1920. Jeho finančné prostriedky zahŕňajú viac ako sto štyridsať tri tisíc historicky významných artefaktov, asi dvadsať tisíc unikátnych kníh, z ktorých tritisíc sú veľmi vzácne exempláre. Tu nájdete staroveké zbrane, sarkofágy, náboženské predmety, budhistické plastiky, zaujímavé hodinky, samovary. Rovnako ako zbierka vyrezávaných drevených výrobkov a unikátna zbierka kópií altajských petroglyfov. Múzeum má niekoľko rôznych pobočiek, ako napríklad Múzeum vojakov-internacionálov, Vedecká knižnica a iné.

Miesto: Sovetskaya Street - 42.

Múzeum Chuiskyho traktu

Jedným z pobočiek Múzea miestneho Lore je múzeum Chuisk Road. Nachádza sa v budove, ktorá kedysi patrila k obchodníkovi-chuitsu Varvinsky. Toto múzeum je odhodlané, čo je už jasné z titulu cesty Chuysk, ktorá je znázornená vo všetkých jej inkarnáciách, počnúc dudákom a končiac modernou diaľnicou.

Okrem toho má múzeum paleontologickú zbierku, minerálne vzorky, meracie prístroje, modely automobilov a kostýmy vodičov. A vedľa budovy múzea je historický nula kilometra mesta Biysk.

Miesto: Sovetskaya Street - 42.

Múzeum histórie duchovnej misie Altai

Ak sme už cestovali do múzeí, potom bude vhodné navštíviť ďalšiu, ktorá sa venuje duchovnej misii Altai. Nachádza sa na území biskupského kláštora a samo o sebe je už orientačným bodom. Alebo skôr v budove, ktorá je bývalým sídlom vedúceho duchovného poslania, v treťom poschodí sa nachádza bývalý kláštor sv. Dmitrija z Rostova.

Je zaujímavé, že Biysk od roku 1830 do roku 1917 bol centrom duchovnej misie. A tu bol jeden z prvých biblických prekladov z starovekých jazykov do ruštiny. Múzeum obsahuje najhodnotnejšie exponáty, vzácne ortodoxné ikony, staré a rukopisné knihy, kalendáre, kríže a vzorky z medeného odliatku. Umiestnenie: ulice Irkutskaya - 1/20.

Katedrála nanebovstúpenia

Okrem biskupského kláštora môžete chodiť aj do iných svätých miest. Pozrite napríklad katedrálu Assumption, ktorej budova je architektonická pamiatka postavená v roku 1898.

Umiestnenie: ul. Sovetskaya - 13.

Kostol Alexandra Nevského na Ob

Buď si pozrite vzorku nádhernej modernej architektúry, ktorá sa nachádza na brehu rieky Ob. Kostol, pomenovaný podľa kniežaťa Alexandra Nevského, bol postavený asi za dva roky a zasvätený biskupom Jeho milosťou Tikhonom v roku 1994.

Pamätník V. I. Lenina

V Biisku, okrem pomníka Petra I., existujú aj iné. Jeden z nich je venovaný Vladimírovi Iľičovi Leninovi, ktorý sa nachádza v starom historickom centre mesta. Je unikátny v tom, že zobrazuje vodcu v kabáte a klobúku. Pamätník bol odovzdaný v roku 1983 podľa náčrtu sochára Gevorkyana.

Zbrane z pevnosti Biysk

Na tom istom mieste v starom centre Biysku stojí ďalšia významná historická pamiatka. Toto sú "Zbrane biskupskej pevnosti". Samotná pevnosť nebola zachovaná, ale dve z týchto zbraní ešte dnes zostávajú. Sú obsadené v Uraloch, menovite v Kamenskom závode Demidov.

Miesto: medzi štadiónom "Avangard" a ulicou Sovetskaya.

Pamätná tabuľa pre N. K. Roericha

30. júla 1929 prišla stredná ázijská expedícia N.K. Roericha v Altai do Biysku, ktorého členovia zostali v miestnom hoteli s názvom Business Yard. V súčasnosti sa v tejto budove nachádza vzdelávací výbor a v roku 2002 bola na jednej zo stien inštalovaná pamätná tabuľa, venovaná Nicholasovi Roerichovi.

Miesto: Tolstoy Street - 144.

Mestské divadlo Biysk

Každé mesto má svoje divadelné divadlo, Biysk nie je výnimkou. Iba jeho divadlo je zaujímavé nielen hercami a vystúpeniami, ale aj skutočnosťou, že sa nachádza v Národnom dome, ktorý je ďalšou architektonickou pamiatkou. Bol postavený na úkor obchodníkov Kopylov v roku 1914 podľa projektu tehdejšího architekta Nosoviča. V roku 1919 sa bolšeľský Galaktion Maletin schovával v tejto budove z Kolčaku, ale bol tam chytený.

Miesto: Sovetskaya Street - 25.

Zámok obchodníka Vasenyov

Na tej istej ulici s divadlom je ďalšia atrakcia - to je zámok obchodníka Alexey Vasenyov. Bol postavený v roku 1902 z červených tehál a je zachovaný dodnes. Teraz sa nachádza Dom pedagogov.

Miesto: Sovetskaya Street - 30.

Čo ešte vidieť v Biysku?

Všetky uvedené atrakcie - to je len malá časť toho, čo sa môže pochváliť toto úžasné mesto Altaj.

Okrem toho sa odporúča navštíviť Monument na rieke Biya a Biysk Rivermen, Ob ​​River Field, City Garden, Pamätník Boilermakers, ktorý zomrel vo Veľkej vlasteneckej vojne, Pamätník staviteľov Chuisky, Pamätník Petra a Fevronia, Zábavný park Malá krajina, Centrálna mestská knižnica pomenovaná podľa Shukshin, Pamätník Svätému Macariovi Nevskému, Pamätník Mikhaila Evdokimova, miestne planetárium. Alebo sa len proste prechádzka ulicami mesta a nasiaknuť svoju jedinečnú energiu.

Pozrite si video: Porsche Macan S fl JAZDA - Maroš ČABÁK (August 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send