Nepál

Pozoruhodnosti Nepálu: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Nie je prekvapujúce, že mnoho turistov priťahuje štát nachádzajúci sa v južnej Ázii, hraničiaci s Indiou a Čínou. Nepál je Federálna demokratická republika obklopená Himálajskými vrchmi, najvyššími vrcholmi na svete a množstvom rôznych atrakcií. Hlavné mesto Nepálu - mesto Káthmandú, ktoré popisuje krásu tejto oblasti, nie je dostatočne nadšených epitet.

Nepál láka nielen turistov, ale aj znalcov duchovného obohatenia, tých, ktorí hľadajú duchovné osvietenie, očistenie duše a mysle. Tento článok popíše najznámejšie miesta a pamiatky Nepálu, ktoré by ste mali určite navštíviť.

Námestie Durbar

Námestie Durbar je náboženské centrum Nepálu, ktoré je najpopulárnejším miestom medzi turistami a návštevníkmi krajiny. Na tomto námestí je niekoľko chrámových komplexov. Môžete tiež vidieť ľudí, ktorí sa vzdali všetkého svetského a hmotného blahobytu, sediaci na námestí s maľovanými tvárami a svetlými hábikmi. Za malý poplatok si môžete so sebou vziať fotografiu a kúpiť zaujímavú fotografiu pre pamäť v kolekcii.

Na námestí sa predáva veľké množstvo rôznych suvenírov, čo je najväčší výber v Nepále. Popoludní je najlepší čas na návštevu námestia, pretože vo večerných hodinách sú sochy nachádzajúce sa na území Durbaru slabo osvetlené a nebudú sa môcť plne zvážiť krásu tohto miesta. Vstup na námestí je zaplatený, dráždi mnoho turistov, ale stojí za to.

Miesto: Ganga Path.

Národný park Annapurna

Národný park Annapurna je krásne miesto, ktoré sa nachádza sto osemdesiat kilometrov od mesta Káthmandú, v srdci Nepálu. Najvyššie hory Annapurna a Dhaulagiri, oddelené údolím Kali-Gandaki, nesú neuveriteľnú krásu, ktorú si môžete vychutnať pešo alebo dobyť.

Chôdza ponúka potešenie z viditeľnej krásy a trvá asi dvadsať dní jazdy, dĺžka je dvesto jedenásť kilometrov. Trať prechádza okolo hory, prsteň. V parku vyrastajú slávne jablká, ktoré sa doručujú samy na stôl samotnej kráľovnej Anglicka.

Chrámové centrum Swayambhunat

Centrum chrámu Swayambhunat je najposvätnejšie miesto v Nepále, ktoré sa nachádza na okraji mesta Kathmandu, v dedine Swayanbunath. Uprostred centra je budhistická stupa, okolo ktorej je veľa malých stúpy a tibetských kláštorov.

Aby ste sa dostali na vrchol Stupy, musíte prekonať tristo šesťdesiatpäť krokov podľa počtu dní za rok. Zhora je výhľad na údolie obklopené Himalájami. V centre parku sa nachádza rybník, podľa ktorého je tu Budha, ktorý naplní túžby. Kvôli veľkému počtu osídlených obyvateľov, park bol premenovaný na "opičku".

Chrámový komplex Pashupatinath

Chrámový komplex Pashupatinath zahŕňa niekoľko najdôležitejších chrámov, z ktorých prichádzajú korytnačky z celého sveta. Nachádza sa päť kilometrov východne od Káthmandú na posvätnej rieke Baghmati. Jeden z najvýznamnejších chrámov Šiva alebo Zlatého chrámu.

Všetci obdivovatelia Šivy sa v tomto komplexe stretávajú, vrátane samotného kráľa Nepálu. Do chrámu môžu vstupovať iba Hindhovia, turisti môžu obdivovať krásu len vonku. Počas prázdnin je tu predovšetkým preplnená.

Miesto: Pashupati Nath Road - 44621.

Copan kláštor

Copan kláštor je slávne miesto v Nepále pre štúdium tibetského budhizmu. Zakladatelia kláštora sú Lama Tutben Yeshe a Tuben Sopa Rinpoche, v rámci ktorých žijú a študujú mnohí mnísi a mníšky.

Názov kláštora dostal na mieste na rovnakej hore Copan. Skvelé miesto pre samotu, duchovnú harmóniu a meditáciu. Pre turistov niekoľkokrát do roka sa organizuje kurz meditácie o učení lámy po dobu sedem až desiatich dní. Kláštor sa nachádza dvadsať minút od chrámu Bodnacht.

Bodnath Temple Centre

Chrámové centrum Bodnath sa nachádza na okraji mesta Kathmandu. V strede je veľká stupa, okolo ktorej sú postavené úzke uličky, uličky a malé obchody s rôznymi obchodmi so suvenírmi.

Centrum je priestorová mandala, ktorá zahŕňa všetky štyri prvky: Zem, Voda, Vzduch a Oheň. V strede mníchov Bodnakht robia slávne náramky, ktoré sú schopné chrániť pred všetkými nešťasmi a chrániť majiteľa pred rôznymi nešťasmi.

Chrám Kumari Ghar

Chrám žijúcej bohyne Kumari Ghar sa nachádza v centre Nepálu, v blízkosti námestia Durbar. V chráme alebo paláci žije živá dievčina, vybraná bohyňa, ktorá nemôže opustiť svoj palác, ako to nazývajú miestni obyvatelia, s výnimkou jedného dňa v roku, keď sa koná svätý sviatok Indra Jatra.

Na slávnostnej slávnosti sa dievča nesie na zlatej voz, po celom meste, pretože je absolútne zakázané kráčať po zemi. Po zvyšok času trávi za zatvorenými dverami v paláci zdobené zlatom. Turisti môžu len dúfať, že pri návšteve chrámu sa bohyňa bude pozerať z okna, čím jej požehná ostatným.

Jazero Phewa

Jazero Phewa alebo Feva, ako sa inak nazýva, sa nachádza v meste Pokhara. Prekrásne miesto pre turistov, najmä milovníkov krásnych fotografií.

Na jazere je veľa základov, kde si môžete ľahko prenajať loď, katamarán alebo bicykel po okolitej prírode. Voda v jazere sa rýchlo zohrieva a je príjemné plávať v nej a jej pokojné vody pomáhajú vychutnať krásu tajomného mesta Pokhara.

Národný park Chitwan

Národný park Chitwan sa nachádza na rovnom teréne a zaberá najväčšie územie v Ázii. Veľké množstvo malých riek a jazier robí toto miesto čarovným a teplé podnebie priťahuje turistov.

Okrem malebnej prírody je Chitwan Park známy aj pre divoké zvieratá, ktoré sú uvedené v červenej knihe. Pozrite sa na bengálsky tiger, pozrite sa na obrovský nosorožca, slon a ďalšie exotické zvieratá, rôzne druhy vtákov, vodný svet, bohatstvo prírody, najlepšie miesto na svete sa nenašlo.

Miesto: Subarnapur 44200.

Národný park Sagarmatha

Národný park Sagarmatha sa nachádza vo východnej časti Nepálu na vrcholoch hôr. Park sa skladá predovšetkým z útesov, svahov, hrbolov, pričom len malá časť lesa je obsadená.

Park je známy pre ľudí, ktorí tam žijú Shep, ktorí sú už dávno známi pre chov dobytka. Na horách nájdete naložené Yaky, ktoré nesú jedlo a vodu. Park sa dá rozdeliť aj na štyri klimatické zóny, kvôli nerovnomerným rozmerom horských svahov.

Miesto: Namche VDC 56000.

Horský vrchol Everest

Horský vrch Everest, alebo ako sa nazýva hora Jamalungma, je najvyššia na svete a je správne nazývaná ísť na oblohu. Každý rok prichádza do Everestu veľké množstvo turistov, a to nielen obdivovať najväčšiu krásu, ale aj podmaniť si ju.

Horolezci nezastavia, ani sa nestriedajú, dosahujú až päťdesiatpäť metrov za sekundu, ani výšku výstupu, ani ožarovanie, a dokonca sa zrútia. Existujú aj tragické prípady, nie každý uspeje v dobývaní svetoznámeho summitu.

Pokhara

Pokhara je považovaný za druhý najväčší turistický tok po Káthmandu. Mesto sa tiež nachádza v centre Nepálu a nachádza sa na úpätí himalájskeho pohoria.

Poloha mesta nad morom vám umožní vychutnať zrkadlový hladký povrch Feva a ponoriť sa do fantastického prírodného sveta. Pre turistov sú hotely, hostely, rôzne centrá a prehliadky.

mesto Bhaktapur

Staroveké mesto Bhaktapur sa líši od hlavného mesta Nepálu v jeho pokoji a nedostatku veľkého dopravného toku. Obyvatelia mesta, väčšinou poľnohospodári pracujúci v ryžových poliach.

V meste, všetky pohyby pešo, len príležitostne môžete vidieť pohyblivé vozidlá, a to len v určitých časoch. Mesto je známe svojim Durbar námestie, populárne s turistami a veľké množstvo hrnčiarstva, ktoré zaberajú veľké územie.

Osady Lumbini

Podľa legendy sa zakladateľ budhizmu narodil v osade Lumbini. Na území sú zaujímavé miesta na návštevu, ako napríklad Lotus stupa, Ashoka, Pushkarina. Najväčší dojem prináša pagoda (na obrázku nižšie), ktorá zobrazuje Budhu v samom okamihu narodenia. Toto je sväté miesto, v ktorom každá budova má svoj vlastný magický význam.

Dharahara veža

Postavená veža Džarahara v Káthmandu je jednou z hlavných atrakcií mesta. Veža s výškou takmer šesťdesiatdva metrov bola postavená ako opevnenie, ale v súčasnosti slúži ako pozorovacia paluba. Z vrcholu veže je krásny výhľad na mesto.

Záhrada snov

Ďalšou atrakciou Nepálu je záhrada snov. Bol postavený v roku 1920. Jedinečnosť záhrady spočíva v jej zručnej štruktúre, kde môžete vidieť rôzne rastliny a kvety a vychutnať si voňavú vôňu.

Toto miesto milujú predovšetkým romantickí ľudia, milenci, rovnako ako ľudia s ezoterickými schopnosťami. V záhrade sa nachádzajú aj ľudia, ktorí spĺňajú vonku a práve tí, ktorí sa chcú naplniť úžasnou energiou.

Chrám Dakshinkali

Chrám Dakshinkali je venovaný bohyni Kali a nachádza sa hodinu cesty taxíkom od mesta Káthmandú. Samotná bohyňa je na vstupe zastúpená šiestimi rukami, červenými očami a jazykom visiacim von.

Obetovanie sa koná dvakrát týždenne, po ktorom podľa presvedčení bohyňa spĺňa všetky túžby. Dakshinkali je považovaná za jednu z hlavných atrakcií Nepálu.

Miesto: Pharping-Kulekhani Road.

Čo ešte môžete vidieť?

Chrám Janaki nezanechá ľahostajných milovníkov architektúry. Chrám Shesh Narayan prekvapí svojou polohou. Chrám Kasthamandal postavený úplne z dreva na troch úrovniach.

Nepál je úžasná krajina s mnohými atrakciami. Prekvapuje veľké množstvo chrámov a miest, kde chcete prísť na nové dojmy.

Pin
Send
Share
Send
Send