Francúzsko

Saint Malo: atrakcie a čo vidieť

Pin
Send
Share
Send
Send


Malé turistické mestečko a prístav Saint-Malo sa nachádza vo francúzskej Bretónsku, v severozápadnej časti Francúzska. História osídlenia sa začala v 6. stor. n. Oe., Keď prisťahovalci z britských ostrovov pristáli na ústí rieky Rance (časť Lamanšského prielivu). Spočiatku tu šesť storočí existovali bunky a domáce stavby prisťahovalcov, ale v 12. storočí. osada bola premenená na murované mesto.

V stredoveku bol rozvoj mesta určený blízkosťou mora, námorným obchodom. Vzdialená geografická poloha prispela k transformácii Saint-Malo v 16. storočí. v nezávislej republike.

Moderný architektonický vzhľad mesta sa formoval do 18. storočia, kedy sa uskutočnila rozsiahla rekonštrukcia stien a budov v starej a novej časti mesta. Zároveň zostali budovy, pevnosti, veže, kostoly, postavené v rôznych obdobiach stredoveku.

Saint-Malo veľmi trpel počas druhej svetovej vojny, ale po jeho skončení sa obyvatelia mesta snažili obnoviť to. Každý rok prichádza veľa turistov, ktorí si chcú vychutnať krásne miesto na pobreží Lamanšského prielivu.

Systém mestskej pevnosti

Dĺžka steny je 1 754 metrovobklopujúce úplne starú vnútornú časť mesta. Opevnenia boli postavené už niekoľko storočí - od stredoveku až po začiatok nového veku, teda do 17. storočia. Obdobie od 1708 do 1744 bol poznačený rozsiahlou rekonštrukciou steny a ďalších opevnení.

Po rekonštrukcii zostala malá časť stredovekej stavby tzv. Malá stena (12. storočie). Od stredoveku sú západné a hlavné brány perfektne zachované. Komplexná fázová rekonštrukcia bola vykonaná pod dohľadom inžiniera Garango podľa návrhu vynikajúceho inžiniera a architekta Vobana.

Zámok Gaillard

Nachádza sa priamo pri vchode do Saint-Malo. Hrad stojí samostatne, pretože nie je pripojený k iným stavbám mesta pevnosťou. Na zámku Gaillard je radnica a mestské múzeum. Prežil donzhon obklopený stredovekou stenou. Hrad má 2 veľké veže postavené v druhej polovici 15. storočia. Od stredoveku sa zachovalo nádvorie a kasárne.

Umiestnenie: Rue du Château Gaillard.

Brána svätého Vincenta

Dvojitá stavba, od dávnych čias slúžila ako hlavný vchod do mesta. Na jednej strane je brána vyzdobená brebónovým erbom a mottom "smrť je lepšia ako škoda", erb svätého Malola a motto mesta "Vždy oddaný". Brána sa objavila až po rekonštrukcii v rokoch 1708-1710. Na samom dne schodiska je perfektne zachovaná, postavená pod Louisom XIV.

Hlavná brána

Kedysi boli súčasťou stredovekých hradieb a opevnení. Sú považované za najstaršie v meste, ktoré chránia nielen vstup do Saint-Malo, ale aj hrad. Na každej strane sú okrúhle veže s namontovanými medzerami. Akonáhle bola brána vyzdobená centrálnou zvonovou vežou s hodinami. Teraz nad nimi stojí socha Panny Márie, ktorá sa pozerá na mesto.

bastiónmi

Existujú tri z nich - Saint Louis, Saint Philip a holandský. Stavba prvej z nich začala na začiatku 18. storočia, čo umožnilo zatvoriť a chrániť vstup do prístavu z mora. V období francúzskej revolúcie sa premenilo na miesto výkonu.

Bašta sv. Filipa bola položená súčasne s prvou baštou, ale mala iný uhlový tvar. Kvôli tomu posádka dokázala vykonať niekoľko funkcií naraz - z juhu, aby chránila vstup do mesta a prístavu a zo západu na plavidlá.

Holandská bašta bola súčasťou opevnenia a miesto, kde sa obyvatelia v noci schovávali od psov (mastifi), ktorí v noci chránili ostatných obyvateľov mesta. Zvieratá boli špeciálne vyškolené pre ľudí. Strážcovia ich v noci uvoľnili a až do tohto okamihu museli všetci obyvatelia ísť domov. Pre tých, ktorí nemali čas, mohol utiecť v priestoroch bašta a znížiť pruhy za sebou.

Bidouan Tower

Kamenné močiare blízko Saint-Malo z roku 1691 chráni mesto pred morom. Bidúnská veža bola postavená tu, kde bol skladovaný střelný prach a bol umiestnený sklad. Významná stavba, ktorej výška je 23 metrov a šírka 12 m, je spojená s hlavným opevnením mesta. Ak chcete lepšie vidieť okolie, musíte vyliezť na vrchol veže, kde sa nachádza ihrisko. Ponúka nádherný výhľad na katedrálu Saint-Vincent a Cape Fréel.

Národná pevnosť

Postavený koncom 1680s. Garango inžinier sa zaoberal rekonštrukciou opevnenia Saint-Malo. Na území pevnosti sú kanóny a jadrá rôznych námorných plavidiel, ktoré sa opakovane pokúšali zachytávať pevnosť. Pevnosť v stredoveku slúžila ako vynikajúci referenčný bod pre prechádzanie lodí.

Po dlhú dobu tu bola väznica. Niekoľkokrát zmenil svoje meno - na konci 18. storočia. to bolo nazývané cisárska pevnosť, s príchodom Napoleona k moci vo Francúzsku sa stal Imperial, keď monarchia bola obnovená obnovená do kráľovstva, od polovice 19. storočia. opäť premenoval Imperial. Až v roku 1870 dostala pevnosť svoje súčasné meno a stala sa známa ako národná. Umiestnenie: 60 - Chaussée du Sillon.

Pevnosti pevnosti

Nachádza sa na dvoch pobrežných ostrovoch - Big City Be a Little Petite Be. Na Grand Be postavená skutočná nepreniknuteľná pevnosť, ktorá je spojená s pozemnou cestou, ktorá sa každodenne ponorí pod vodu na 6 hodín. Nachádza sa tu známy spisovateľ Chateaubriand. Okolie pevnosti je pevnosť, ktorú postavil Vauban, aby ďalej chránila mesto. Na ostrove Petit Be sa nachádza ďalšie opevnenie, ktoré malo kedysi širokú plošinu, tri úrovne priestorov a niekoľko opevnených bašt.

Brána sv. Tomáša

Postavený na stráži mesta od mora. Nachádza sa v blízkosti móla a piesočnatej pláže. Na to, aby sa dostali k pevnosti z pobrežia, bolo potrebné znížiť padací mostík. V blízkosti brány, ktorá bola obnovená v prvej polovici 18. storočia, mechanizmus, ktorý nastavil most v pohybe, sa zachoval.

Tower Solidor

Symbol a dekorácia Saint-Malo, súčasť bývalého opevnenia stredovekého mesta. Veža je súčasťou pevnostného komplexu takých stavieb ako bašta, niekoľko veží zo 14. storočia, mesto Aleth, ktoré sa nachádza v blízkosti zámku Solidor. Teraz je veža múzeum lodnej dopravy.

Umiestnenie: 12 - Rue d'Aleth.

Štvrť Saint-Servan

Nachádza sa južne od starého centra mesta. Môžete sa sem dostať pozdĺž nábrežia St. Louis, ktorý začína od Hlavnej brány. Prechádzajúce cez dva trajektové terminály sa turisti dostanú priamo do ulice Dauphin, ktorá sa nachádza v štvrti Saint-Servan. Prvé osady v oblasti moderného Saint-Servana vznikli v dobe Rimanov. Väčšina obytných oblastí moderného mesta sa nachádza presne tu, rovnako ako infraštruktúry, ktoré slúžia na Saint-Malo.

Katedrála svätého Vincenta

Má štatút katedrály, bola niekoľkokrát prestavaná a opravená. Staroveké klenby, ktoré patrili k prvému kostolu v tejto oblasti, sú vo výbornom stave. Historici sa domnievajú, že sú najstarší v Bretónsku.

Mansion cartier

Dom bol postavený v 17. storočí. francúzsky priekopník Severnej Ameriky, ktorého meno bolo Cartier. Je cťou rozvinúť územie okolo rieky svätého Vavrinca pri kanadskom meste Montreal. Po presťahovaní sa Cartier postavil svoj dom v Saint-Malo.

Dinan Town

V meste Saint-Malo sa nachádza úžasné miesto, ktoré vzniklo v 12. a 14. storočí. Tento mestský štvrť Dinan, vytvorený prístavnými pracovníkmi. Od dávnych čias sa perfektne zachovali domy s polovičným drevom, spojené úzkymi uličkami, dielni remeselníkov a modernými umeleckými galériami. Na území mesta sa nachádza hradné múzeum, postavené v 14. storočí, niekoľko starobylých kostolov a bazilika.

akvárium

To je jedno z najzaujímavejších miest v meste, s veľkou zbierkou rýb a morského života. Akvárium zapôsobilo na svoju veľkosť - tri milióny litrov, v ktorých žije takmer 12 tisíc rýb - tropických, exotických, morských, vrátane obyvateľov chladných vôd oceánu. Môžete sa zaregistrovať na výlety denne a večer. Záchranári majú záujem navštíviť žralokovú show, ktorá je usporiadaná iba v noci.

Miesto: Avenue du Général Patton.

pláží

Turisti, ktorí prichádzajú do Saint-Malo, idú na pobrežie Atlantického oceánu. Pláže sú veľmi pohodlné, dobre udržiavané, skvelé pre oddych a opaľovanie. Na ochranu pred vlnami oceánov vybudovala mestská správa špeciálne drevené piliere a obranu.

Pozrite si video: 35 Things to do in Prague, Czechia Travel Guide (November 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send