Rusko

Mesto Rezh Sverdlovsk región - hlavné atrakcie

Pin
Send
Share
Send
Send


Na východnom svahu Uralov, v strednej časti tečie malebná rieka Dir. Na nej stojí zaujímavé mesto s rovnakým názvom - mesto Dir. Patrí do oblasti Sverdlovsk a je administratívnym centrom mestskej časti Rezhský. Najbližšie veľké mesto Jekaterinburg sa nachádza vo vzdialenosti 83 km.

Podľa jednej verzie, názov znamená "skalnaté pobrežie". A to možno ľahko vidieť po návrate do tohto mesta a skúmaním krásnej rieky Rezh s jej veľkými skalami.

Mesto Ural začalo svoju históriu v roku 1773, kedy bola založená ako osada. Ruský podnikateľ Yakovlev Savva Yakovlevich sa rozhodol vybudovať dve továrne, jednu železnú, druhú liatinu. Potom s rýchlym rozvojom získala obec mesto, oslava Deň miest padá na prvú sobotu v júli. V 20. storočí sa na týchto miestach začalo skúmať hľadanie niklových rúd a železa. Prostredníctvom územia mesta a jeho okolia prechádza "polodrahokamy Ural", známy svojimi minerálmi - topazmi, smaragdami, turmalínmi, ametystmi, opalmi a inými.

Pamätník rezbových remeselníkov-zakladateľov závodu

História mesta priamo súvisí s výskytom prvej rastliny. Rezhevský závod bol považovaný za najlepší podnik na spracovanie železa v celom Rusku. Výrobky sú známe aj v Európe av USA. A hlavným rozdielom bola dlhšia životnosť železa kvôli vlastneniu vynikajúcich vlastností - to neviedlo k rezu, malo dobrú ťažnosť, lesklý povrch a nevyžadovalo maľovanie.

Pamätník zakladateľov remeselníkov bol založený v roku 1973 na 200. výročie založenia mesta. Pamätník bol založený na počesť tých, ktorí založili rastlinu, a tiež dosiahli najvyššiu kvalitu svojich výrobkov. Nachádza sa v parku, okolo pamiatky spievajúcich stromov na oblohe.

Postavy dvoch mužov, jeden z nich sedí, s pozorným pohľadom, druhý stojí, obaja upierali oči na nápis na pamätnej doske: "Rezhevskí remeselníci-zakladatelia závodu 1773 - 1993"

Umiestnenie: Puškinská ulica - 2a.

Dom vedúceho továrne a budova starého továrne

Na pravom brehu rieky Dir bola postavená známa továreň Rezhevský. Na začiatku boli v závode dve pracovné dielne, prvé pre výrobu liatiny, v druhej bola remake železa pre železo. Neskôr boli na ľavom brehu vytvorené nové workshopy. Na tom istom mieste na ľavom brehu je budova, ktorá bola určená na bývanie zamestnancom správy závodu v Rezhevskom.

Charakteristickou črtou budovy je prítomnosť rotundy a kupoly, hoci budova patrí do občianskych budov. Mnoho architektonických prvkov budovy neprežilo až do dnešných dní, ale aj teraz to vyzerá skvele. Pred občianskou revolúciou bola budova nazývaná Majstrovským domom alebo domom manažéra továrne (na snímke vyššie), pretože v ňom žili vládcovia továrne. Dom má veľa legiend, je to prítomnosť pokladov a prítomnosť duchov. Najzaujímavejšie sú podzemné chodby, ktoré spájajú mnohé budovy mesta.

Na rovnakej ulici Sovetskaya, na opačnej strane kaštieľa, stojí budova vedenia závodu (na fotografii vyššie). Bol postavený v 19. storočí a prestavaný v 20. storočí. V polovici 20. storočia bolo v suteréne umiestnené väzenie. Nad centrálnou časťou bola požiarna veža, kde hasiči pozorovali stav bezpečnosti v lokalite av továrni. Teraz je budova prestavaná a má mierne odlišný vzhľad.

Miesto: Dom manažéra závodu - Sovetskaya ulica 3, budova starého riadenia závodov - ulice Sovetskaya 2.

Rezhevské historické múzeum

Hlavnými úlohami múzea sú zachovanie a prenos histórie potomkov. Od roku 1990 - v roku svojho založenia, historické múzeum Rezhev vykonalo vynikajúce práce v týchto úlohách. Medzi stálymi expozíciami a expozíciami múzea patrí závod Staré Rezh; Život a remeslá obyvateľov okresu Rezhevský; Povaha okresu Rezhevský; Rezhevlyane počas Veľkej vlasteneckej vojny.

Vedené workshopy na výrobu ľudových bábik. Bude veľmi zaujímavé, aby sa deti zúčastnili interaktívneho programu "Ruské pohostinstvo", kde sa v minulosti dozvedeli v hernej forme o tradíciách ruskej pohostinnosti. A pre veľmi malé deti, žiakov materských škôl, múzeum ponúka rozvojový program "Cesta do múzea". Takéto aktivity od raného veku vplývajú na deti lásku k vlasti, tradíciám a histórii svojej krajiny.

Umiestnenie: Krasnoarmeyskaya Street - 3.

Mineralogické múzeum "Uráľ drahokam"

V semiprecious pás Urali sú unikátne ložiská polodrahokamov. Medzi nimi sú turmalíny, akvamaríny, shaitansky lesk a mnoho ďalších. V rokoch 2002-2004 vzniklo mineralogické múzeum "Urámsky drahokam".

V máji 2004 otvorila svoju prvú stálu expozíciu o mineráloch. Teraz má múzeum viac ako 3000 skladovacích jednotiek. Otvorené dve výstavné haly. Navyše múzeum organizuje výlety do starých polostrovných baní, ktoré oboznámia turistov s technológiou banských kameňov.

Umiestnenie: Sovetskaya Street - 4.

Kľúč na jar

Pre obyvateľov mesta Rezh je jarný rozpad kľúč jedným z najznámejších symbolov mesta. Podľa staršej legendy zasiahla búrka na ľavom brehu rieky Rezh, vďaka ktorému z nej vytekala pramenitá voda. Mnoho ľudí prichádza na prameň pre čistú vodu, ktorá má liečivé vlastnosti. Je to veľmi pekné miesto, kľúč vysielaný zo zeme, vedie potok cez lesy.

Jarní obdivovatelia postavili malý dom v blízkosti kľúča, samotné jarné lôžko je obložené kameňom, k dispozícii sú lavičky a pohodlné zostupy do prameňa. Pred 12 rokmi bol zdroj vysvätený na počesť svätého Panteleimona, známeho pre jeho dobré skutky a zázrak uzdravenia utrpenia a chorých ľudí. Na jar často prinášajú turistov cestujúcich do svätých miest Uralov. Ľudia a hostia mesta prichádzajú sem.

Rocks "Five Brothers"

Mesto Rezh je pozoruhodné svojou prírodnou krásou, jeho okolie nie je výnimkou. Na pravom brehu rieky Rezh sa nachádzajú krásne útesy nazývané "päť bratov". V roku 1983 sa táto oblasť stala prírodnou pamiatkou regionálneho významu. Koniec koncov, taká krása musí byť zachovaná a násobená.

Miesto je útes, zložený vo forme niekoľkých stien, a pobrežné výstupy sú pokryté borovica a čerešňové čučoriedky. Tiež tu nájdete niektoré druhy zvierat, najmä komerčné. Miesto určite navštívia rybári, milovníci prírody a aktívny odpočinok.

Orlické hory a kostol Jána Krstiteľa

Najvyšším bodom mesta je Orlova hora, ktorá je hromadou skál. A nachádza sa na pravom brehu Dir. Jedna veľmi zaujímavá legenda je spojená s Orlovou horou miestnymi obyvateľmi. Starí ľudia povedali, že akonáhle tam žili lupičov vedených atamanom, ktorý bol nazývaný Orel. A on, rovnako ako známy Robin Hood, okradol bohatých ľudí a dal ich núdznym.

Zrazu sa stalo a tesne spiace Orel bol zabitý. Všetci kamaráti pohřbili telo náčelníka na najvyššej hore, po ktorej ho každý zavolal Orlovu. Z hory ponúka dobrý výhľad na mesto a niklovú rastlinu.

V roku 1902 bol postavený kostol Jána Forerunnera. Vyrába sa v rusko-byzantskom štýle. V sovietskych rokoch sa božské služby nekonali. V roku 1990 sa vrátil farníkom. Je to objekt kultúrneho dedičstva regiónu Sverdlovsk. Nachádza sa na najkrajších horách Orlova, len 380 metrov od centra mesta Rezh.

Umiestnenie: Krasnoarmeyskaya Street - 14.

Pamätník práce a vojenskej slávy

Na námestí Victory, na pravom brehu rybníka, stojí pomník Labour a Battle Glory. Autori sú sochár JA P. Zaitseva a architekt A. V. Astashkin. Bol otvorený v roku 1973 ako prejav vďačnosti miestnym obyvateľom, účastníkom Veľkej vlasteneckej vojny.

V roku 1975 bol na pamätník osvetlený večný plameň. O desať rokov neskôr na mramorových doskách umiestnili mená reeves, mŕtvych vojnových veteránov. Tu položia kvety na Deň víťazstva, tu draftovia, budúci obhajcovia vlasti, prisahajú prísahu vernosti a prisahajú k vlasti.

Umiestnenie: Sovetskaya Street - 12.

Stone Shaitan

Tam, kde sa pravý prítok Aduy vlieva do rieky Rezh, je kameň priťahujúci davy turistov. Tu rastú borovice, osika. Breza. Až tento šaitánsky kameň slúžil ako kultové miesto medzi domorodými obyvateľmi.

Podľa jednej z legiend je Shaitanský kameň Majstrom pohoria Ural, Petrifikovaným majstrom. Neodolateľná krása útesov je na pravom brehu rieky Rezh. A v roku 1976 objavili archeológovia zaujímavé skalné maľby. Z vysokých skalnatých vrcholov sa otvára fascinujúci pohľad, dobré miesto na odpočinok.

Termálny komplex "Baden-Baden Emerald Coast"

Letovisko pre milovníkov vynikajúcej rekreácie, milovníkov lesnej prírody. Zlepšenie je vytvorené pomocou komplexu termálnych bazénov, ktoré dávajú pocit harmónie s prírodou. A pôvodný uralský les čistí telo a posilňuje ducha.

Izby sú k dispozícii v rôznych cenových kategóriách a triede pohodlia. Zo zábavy - biliard, paintball, herný komplex pre deti, altány s grilom, zabezpečenie výletov, ako aj vynikajúce podmienky pre rybolov. Pri rybolove sa môžete chytiť veľký kapor, šťuka, ostriež a ostatné druhy sladkovodných rýb. Rybárske vybavenie a katamarán sú k dispozícii na prenájom. Reštaurácia ponúka vynikajúce jedlo a príjemný interiér. Termálny komplex poskytuje nezabudnuteľný dojem pre každého návštevníka.

Miesto: Lenin Street - 118.

Workshop "Buratino"

Tvorivá dielňa "Buratino" vyrába ručne vyrábané hračky. Názov nie je náhodný, pretože všetky hračky sú vyrobené z dreva, rovnako ako hrdina rozprávky "Buratino".

Rodina Levina, vedená Evgeny Levinom a jeho asistentkou manželkou Victoria, už dlhé roky vytvára tieto nádherné umelecké diela. Zúčastnite sa rôznych veľtrhov remesiel. Dajte spomienky na detstvo vo forme nádherných hračiek. Tu si môžete kúpiť suveníry, rovnako ako nechať žiadosť o individuálnu prácu.

Pin
Send
Share
Send
Send