Rusko

Hlavné atrakcie mesta Prokopyevsk s fotografiami a popisom

Pin
Send
Share
Send
Send


Mesto Prokopievsk sa nachádza na juhu Ruskej federácie v historickom regióne nazývanom Západná Sibír, v bezprostrednej blízkosti Novokuznetského regiónu Kemerovo. Je to najväčšie banské centrum. Napriek tomu, že mesto leží ďaleko od miest, ktoré milujú turistov v Rusku, nie je lákať špeciálnou reklamou, je tu niečo vidieť a ako sa uvoľniť.

Bližšie k južnému okraju mesta sú zaujímavé miesta pre turistov. Existuje dobre rozvinutá sieť vzdelávacích inštitúcií technického smerovania.

Môžete sa zabaviť v zábavných parkoch, vychutnať si pokoj a prírodu v blízkosti rybníkov a na tienistých cestách.

Miestne múzeum histórie Prokopievsk

Ak po prvýkrát cestujete do vzdialeného Sibírskeho regiónu a nepreskúmate malé provinčné mesto Prokopievsk, potom to nebudete ľutovať. Dokonca aj keď sa sotva dá nazvať milovník návštevy múzea, potom v Prokopyevsku je potrebné navštíviť miestne múzeum histórie mesta, aby ste sa dozvedeli viac o svojej histórii a zvykoch.

Múzeum funguje od leta 1961. Organizácia prevádzkuje spoločnosť pre mladých historikov, ktorá robí vedecké objavy, uskutočňuje expedície archeologických a paleontologických smerov a cestuje na miesta vojenských bitiek.

Nájdenie múzea je jednoduché, nachádza sa na Šachterovovej vyhliadke, 63, v obytnej budove v prvom poschodí.

Expozícia múzea je veľmi rôznorodá, pravidelne sa doplňuje a rozdeľuje na chodby. Jedna expozícia je trvalá, druhá je zameniteľná. Môžete sa dozvedieť o histórii, špecializácii, povahe mesta, technológii ťažby uhlia, rovnako ako môžete ísť do vesmíru pozrieť sa na kozmickej lode. Čas exkurzie bude lietať.

V závislosti od želania hostí múzea sa ponúka všeobecná, tematická alebo interaktívna exkurzia. Môžete tiež preskúmať exponáty sami.

Tu sa môžete dohodnúť na mestskej prechádzke alebo autobusovej prehliadke, ktorá pokryje všetky moderné a historické pamiatky mesta. Zamestnanci poskytujú služby pre rôzne udalosti vrátane svadobných obradov. Deti budú vychutnávať dramatizovanú koncepciu výučby vesmíru a veľmi malebnú a vzdelávaciu halu "Príroda".

Múzeum je otvorené každý deň okrem pondelka od 10:00 do 17:00.

Divadlo

Pokračovaním v prehliadke mesta bude zaujímavé Dragonové divadlo Prokopevského, ktoré nesie meno Lenin Komsomol. Toto je jediné divadlo v meste. Nachádza sa tiež na Shakhterov Avenue, 35, a korunuje veľké pešie námestie. Vyzerá to skvelo so stĺpmi v štýle Stalinského impéria. Divadlo je cenené za svoje predstavenia a herectvo je známe po celej krajine. Miestni obyvatelia a turisti volajú divadlo jedinečné vytvorenie týchto miest. Okrem svojich hercov sa divadelné mŕtvoly často zúčastňujú turné.

S podporou tejto inštitúcie sa v meste často konajú rôzne flash moby a vo štvrtok v júni sú predstavené len komédie.

Divadlo má vlastnú webovú stránku, kde si môžete pozrieť billboard a zakúpiť si lístky online.

Múzeum riadenia električiek

Ak chcete navštíviť múzeum, dajte prednosť neobvyklému múzeu histórie električky v meste. Je to malé, ale zaujímavé. Tu sú modely vozidiel rôznych rokov a hovoríme o vedení električkových tratí. Ak máte voľný čas, navštívte múzeum.

pamiatky

Málokto turisti sa radí bezcestne na uliciach mesta, ale v Prokopievsku sa nebudete nudiť. Tu je veľa pamiatok, od tradičných až po moderné vynálezy, vo forme dynamických, takmer živých skladieb. Rovnako ako inde, má takmer každý pamiatok miesto, ktoré sa dotýka, ktoré sny sa splnia. Môžete ich identifikovať na leštenej ploche. Nenechajte si ujsť príležitosť preložiť požadovanú do reality.

Medzi hlavné pamiatky mesta patria:

  1. Monumentálne inštalácie. Táto bronzová pamiatka v meste od roku 2010. Miestna mu dala meno - Sanych. Nachádza sa na ulici verejných služieb.
  2. Pamätník Adama a Evy ako symbol vernosti a lásky v pároch. Objavil sa nie tak dávno, v roku 2011. Kompozícia sa skladá zo stromu, na ktorom číhal Had, v strede dve postavy muža a ženy. Harmonicky pokračuje romantická atmosféra, ktorá sa nachádza v blízkosti veľkej fontány. Skladba sa nachádza na ulici Gagarin.
  3. Na stroji Prospekt Stroiteley č. 43 inštalatér čaká na uloženie mačiatka z elektrickej siete.
  4. Veľký cisár Peter I. sa postavil oproti budove mestskej správy a nachádza sa na 41 Miners Avenue.
  5. Zaujímavá kompozícia pod padákovou kupolou je nezabudnuteľným miestom pre ruských vojakov, ktorí padli na horúcich miestach po celej planéte. Pamätník je umiestnený na bulvári hrdinov.
  6. Svet v meste slávnostne zachováva sochu Ježiša Krista Spasiteľa sveta. Na podstavci pod ním je 10 prikázaní. Pamätník sa nachádza na budove Avenue.
  7. Neobvyklá pamiatka poctila pamäť a likvidátorov černobyľskej nehody. Nachádza sa na bulvári hrdinov.
  8. Pamätník sv. Petra a Fevronia chráni rodiny a zachráni lásku. Pamätník sa nachádza v študentskom parku.

Zenkovsky Park

Skvelým miestom na odpočinok, keď chcete viac prírody, je park Zenkovsky na ulici Kustarnaya, 35. Ľudia sem prichádzajú aj z iných miest v krajine.

Tu je všetko zahalené vo vôni borovíc a spevu vtákov. V zime sa môžete zabaviť na lyžiarni av letných mesiacoch nájdete zábavu podľa vášho výberu, od tenisu až po vodné športy. Tu je všetko veľmi dobre premyslené podľa miesta, veľa kaviarní. Okrem všetkého, v parku je obrovský rybník, v ktorom môžete plávať alebo si užívať výhľad.

Tyrgan

Takže sa nazýva centrálny a najväčší okres mesta, je to aj najnovší a najdynamickejšie sa rozvíjajúci. Tu môžete vyliezť pohorie - najvyššie položený bod mesta a pozrieť sa na pohľad. V tejto oblasti je veľa zábavných soch a nákupných centier.

Vrcholom môžeme nazvať Youth Park s atrakciami, športovými a detskými ihriskami, krásnymi chodníkmi a uličkou hrdinov.

Rieka Aba

Táto rieka tečie do mesta a pridáva malebné miesta na odpočinok. Môžete sem prísť, keď chcete odísť do dôchodku, vyhnúť sa ruchu mesta alebo len vychutnať prírodu. V týchto miestach zabudnete na problémy a dobite batérie.

Prokopievsk je miestom, kde každý návštevník nájde zábavu podľa svojho vkusu.

Pin
Send
Share
Send
Send