Francúzsko

Hlavné atrakcie mesta Avignon (s fotografiami)

Pin
Send
Share
Send
Send


Mesto Avignon je jedno z mála francúzskych miest, ktoré považujú históriu nedotknuteľnú historickým centrom, baštami a pavilonským palácom, dláždenými uličkami a budovami, vyhlásenými historickými pamiatkami. To je tiež veľmi populárne medzi turistami, pretože je hostiteľom niekoľkých zaujímavých festivalov.

Historické, kultúrne a architektonické pamiatky mesta Avignon sú zaujímavé a náročné.

Katedrála Notre Dame de Dom

Avignon a katolícka cirkev majú silný vzťah. Niektorí tati mali pobyt tu. Pápežskú slávu môžete vidieť, ak navštívite katedrálu Notre Dame des Doms Avignon. Poteší vás tiež s pôsobivou architektúrou v provensálskom románskom štýle. Hlavnou atrakciou katedrály je socha Panny Márie, známa ďaleko za hranice Francúzska.

Miesto: Place du Palais.

Kaplnka rádu čiernych kajúcnikov

Po obliehaní z roku 1226 kráľ prišiel do Avignonu, aby sa modlil: v čase, keď bola založená krásna kaplnka Chapelle des Pénitents noirs. Počas storočí zažila mnoho udalostí.

Samotná budova bola postavená na malebnom mieste, ďaleko od hluku mesta, aby sa veriaci mohli modliť v pokoji a pokoji. Dnes môžu návštevníci aj turistov navštíviť kaplnku, farebne zdobené a dokonale zachované.

Umiestnenie: 57 - Rue Banasterie.

Synagóga v Avignone

Po stáročia hrá židovská spoločnosť dôležitú úlohu v dejinách Avignonu. Synagóga tu pôsobí od 13. storočia a súčasnosť bola postavená na tom istom mieste v 19. storočí. Mnoho turistov oceňuje jeho architektonickú hodnotu. Jedno malé objasnenie: ráno môžete navštíviť synagógu od 9.00 do 11.00.

Miesto: 2 - Place Jerusalem.

Múzeum moderného umenia

Múzeum súčasného umenia v Avignone je fascinujúce! Návštevníci majú tu možnosť zvážiť aspoň 250 výstav. Najcennejšia je zbierka Lambertov, pretože je jedinečná, vrátane zbierky diel minimalistického a koncepčného umenia, krajiniek umelcov z 60.-70. Rokov minulého storočia, fotografií a videí 90. rokov.

Ak hovoríme o iných exponátoch, diela C. Twombleyho a Sol Levitt, Donalda Judda a Yvona sú požadované. K dispozícii je múzeum a obchod, kde si môžete kúpiť nádherné suveníry, rovnako ako reštauráciu, kde si môžete pochutnať na národných jedlách a nielen.

Miesto: 5 - Rue Violette.

Múzeum Lapidaire

Hlavné atrakcie Lapidaire múzea sú abstraktné gallo-rímske plastiky, plné naturalizmu a antropomorfizmu. Fasáda múzejnej budovy, ktorá bola kostolom, sa vyrába v barokovom štýle.

Návšteva múzea môže trvať niekoľko hodín, pretože jeho exponáty ilustrujú niekoľko civilizácií a každá výstava sa líši od iných. Je veľmi zaujímavé pozorovať, ako rôzne kultúry opustili svoju históriu s pomocou umeleckých diel, vrátane obrazov a soch.

Umiestnenie: 27 - Rue de la République.

Calvet Museum

Múzeum Calvet je zriadené vo vile, ktorá bola postavená v roku 1810. Jeho poklady sú obrazy a plastiky mnohých talentovaných umelcov z 15. - 20. storočia. Okrem toho návštevníci majú možnosť vidieť archeologické predmety, predmety dekoratívneho a etnického umenia. Obzvlášť zaujímavé sú práce zo železa.

Miesto: 65 - Rue Joseph Vernet.

Pápežský palác

Pápežský palác v Avignone je jednou z najvýznamnejších stredovekých gotických budov v Európe. Jeho stavba sa začala v roku 1252 na útese s nádherným výhľadom na Rhone.

Počas francúzskej revolúcie bol palác prepracovaný a jedinečné fresky, ktoré ho zdobili, boli rozmazané. Iba na začiatku 20. storočia bol palác obnovený v celej jeho sláve. Dnes je otvorená pre verejnosť a hostí slávny divadelný festival.

Miesto: Place du Palais.

Astronomický park "Slnko a vesmír"

Milovníci astronómie by určite mali navštíviť Astronomický park Avignon. Prechádzka na ňom bude cesta v priestore a čase, medzi hviezdami, planétami a asteroidmi.

Pravidelne sa tu konajú semináre, ktoré sú zaujímavé pre dospelého publika a interaktívne hry, ktoré sú pre deti zaujímavé. Hlavnými atrakciami "Slnka a vesmíru" sú: planetárium, ktoré vám umožňuje uzatvoriť hviezdy a "Alley Allegorical Figures".

Miesto: Avenue Charles de Gaulle.

Most Saint-Benezet

Slávny a veľmi krásny stredoveký most na Rhone bol postavený v rokoch 1171-1181. Má dĺžku 900 metrov a je vybavená 22 oblúkmi elipsoidného tvaru so zvislou osou.

Inovácia tohto mosta je presne jeho oblúk, s výškou až 35 metrov. Na základni mosta, v 18. storočí, bola postavená kaplnka, v ktorej mohli ktokoľvek, čo Ron kŕmil, mohli uctievať sv. Mikuláša. Dnes sa hovorí, že ak stojíte na moste a hodíte mincu do rieky, šťastie sa neodváži obrátiť chrbtom. Poloha: Boulevard de la Ligne.

Mestské hradby

Značkou, ktorá robí z Avignonu zvláštne, je mestská hradba, ktorá je neuveriteľne dobre zachovaná. Bol postavený v roku 1226 na príkaz Ľudovíta ôsmeho.

Avšak tie múry, ktoré vidia dnes turisti, boli postavené v polovici 1300 rokov namiesto starých, ktoré sa cirkev nepáčila. Oni, rovnako ako v stredoveku, obklopujú centrum mesta a sú útočiskom pre množstvo obchodov, kaviarní a kín. Tisíce turistov chcú vidieť stredoveké mestské hradby v Avignone a po dosiahnutí centra mesta je nemožné si ich nevšimnúť.

Výkresy Trompe L'Oeil

Tromplay (Trompe L'Oeil) je umelecká technika, ktorá dokáže oklamať zrak, vytvárajúc optickú ilúziu trojrozmerného priestoru. V Avignone, a to v budove generálneho konzula, bolo veľa náboženských vodcov. Dnes v oknách budovy môžete vidieť postavy mnohých z nich, vyrobené pomocou Trompe L'Oeil. Tieto triky sa stali symbolom mesta Avignon a boli neuveriteľne populárne pre turistov.

Obrazy vystavované v oknách sú vyrábané v oleji s použitím dokonale vybraných farieb. Veľmi zaujímavá a budova, ako pevnosť. Najlepší čas vidieť umelecké triky je od apríla do júla, pretože v tom čase v Amiens takmer žiadny dážď. Ak takáto túžba vznikla, je žiaduce mať so sebou kameru, aby ste tu urobili niekoľko fotografií. Stojí za to!

Pin
Send
Share
Send
Send