Rusko

Kansk: zaujímavosti a veci na to

Pin
Send
Share
Send
Send


Ruské mesto Kansk sa nachádza na Sibíri, pár sto kilometrov od mesta Krasnojarsk na rieke Kan. Toto je starobylé mesto, ktorého história začína v 17. storočí. Jeho vystúpenie bolo spôsobené častými vpádmi Kirgiz, kvôli ktorému bolo rozhodnuté postaviť na tomto mieste obrannú pevnosť - súčasné mesto Kansk.

O storočie neskôr potreba pevnosti už neexistuje, ale v tom čase sa mesto stalo jedným z najdôležitejších obchodných centier. V 20. storočí žilo v Kansku veľké množstvo známych, vzdelaných, vysoko inteligentných ľudí vyslaných do exilu počas stalinských represií. Kreatívni ľudia sa napríklad ocitli vo výučbe.

Kansky Palm Alley

Kanska Palm Alley je nový a nezvyčajný umelecký predmet, vynájdený umelcom z Moskvy. Jeho študenti - mladí milovníci maľby, a to nielen z moskovskej detskej tvorivej školy, ale aj z Norilsk, Kansk, vynašiel originálne náčrty paliem. Vďaka svojej predstavivosti a predstavivosti sa v Kansku objavila celá cesta bezprecedentných stromov. Tu môžete vidieť hubovú palmovú palmu, palmu vo forme muža a mnoho ďalších jedinečných exponátov.

Umelecký objekt "Bell Tower"

Umelecký objekt "Zvonica" sa v Kansku objavil nie tak dávno - v roku 2010, vďaka myšlienke a práci moskovského umelca A. Savinovi. Osemmetrová štruktúra, trochu podobná hubám, sa viac ako raz stala hlavným účastníkom miestnych správ.

Podľa autora konštrukcia pozostávajúca z guľatiny a mechanizmu vo vnútri by mala vytvoriť prsteň pomocou špeciálnych kovových káblov. Po určitom čase sa však káble odtrhli a v roku 2014 útočník vytvoril predmet. K dnešnému dňu boli laná obnovené a vyhorené záznamy boli nahradené, aj keď sa niektoré z nich rozhodli zostať - a tak sa zobrazuje pôvodná história pomníka.

Miesto: 40 rokov v októbri - 62.

Dom Jaroslava Haška

Slávny spisovateľ sáter Jaroslav Hašek začal písať svoju slávnu knihu o dobrodružstve odvážneho vojaka Schweika v Kansku. Tu sa v dvadsiatych rokoch 20. storočia oženil s dcérou miestneho obchodníka. Samotný dom nie je múzeum. Pamätná tabuľa na jednej zo stien domu hovorí o pobyte českého spisovateľa.

Umiestnenie: Chalturin Street - 2a.

Divadlo

Pamätné a významné miesto pre Kansk. Divadlo nedávno oslávilo svoj sté výročie a počas tohto obdobia sa na jeho pódiu hralo množstvo vystúpení. Podľa vôle osudu sa Kansk často stal novým domovom mnohých intelektuálov, ktorí boli sovietskym časom potláčaní a vyslaní do exilu. Kvôli tomu v rôznych časoch tu pôsobili mnohí známi, ale nepríjemní herci a režiséri.

Miesto: ulitsa 40 rokov Oktyabrya - 31.

Pamätník neznámeho umelca

Veľmi pekná pomník vo forme umelca, ktorý sa sklonil napísať meno svojho milovaného, ​​ale ešte tak neurobil. Návrh na postavenie pamätníka bol predložený na kongrese neznámych umelcov, z ktorých jeden bol poverený vyvlastnením myšlienky. Existuje mestská legenda, že kamenný umelec naplní želanie, ak sa mu pokúsi položiť na hlavu.

Miesto: centrálne námestie.

Pamätník Ermaku

Nízky stojan, ktorého vrchol je ozdobený hlavou jedného z najslávnejších dobyvateľov Sibíru. Obdivovanie pamiatky možno kombinovať s návštevou múzea miestneho dejín, na ktorého území je nainštalovaný.

Miesto: Moskovská ulica - 51.

Triumfálny oblúk "Royal Doors"

V cárskych časoch bol triumfálny oblúk druhom symbolu vstupu do osady a bol prítomný v mnohých veľkých mestách. Niektoré boli vybavené malými vežičkami, v ktorých boli umiestnené kaplnky, aby sa ktokoľvek, kto vchádzal do mesta, mohol zastaviť a modliť sa.

Cárske brány v Kansku boli postavené pri príležitosti príchodu Mikuláša II. A bohužiaľ boli zničené v 20. rokoch 20. storočia. Neskôr mestské úrady obnovili túto historickú pamiatku. Dnes je 15-metrový oblúk obľúbeným miestom obyvateľov a hostí mesta Kansk.

Katedrála Najsvätejšej Trojice

Jedna z najstarších kamenných budov v Kansku je skutočným príkladom architektonického umenia a kultúrneho dedičstva. V dvadsiatych rokoch 20. storočia katedrála utrpela osud mnohých kostolov sovietskej éry. Budova bola zatvorená a neskôr premenená na letecký klub. Avšak v polovici storočia veriaci ho stále vrátili a opäť začali vykonávať služby a cirkevné obrady.

Miesto: Moskovská ulica - 68.

Kostol sv. Apoštolov Petra a Pavla

Veľmi emocionálne, očarujúce a pohostinné miesto. Chrám bol postavený v roku 2005 namiesto kostola Brazha zničeného v XX storočí. Na jeho dobre upravenom území, ktoré je umiestnené na prechádzky a odpočinok, sú otvorené: knižnica, detská nedeľná škola, malá zvonica, refektár. Zlaté kopule kostola, zelená strecha, biela fasáda, elegantná a pestrá interiérová výzdoba nenechajú nikoho ľahostajným.

Miesto: obec Brazhnoe.

Medzinárodný festival filmov v Cannes

Každý rok, od roku 2002, koncom augusta a do začiatku septembra v Kansku, môžete byť svedkami najreálnejšej medzinárodnej filmovej súťaže. Zábavná náhoda v zvuku mena ďalšieho mesta, kde je známy kino festival, a to v Cannes.

Organizátori miestnej súťaže si dokonca stanovili svoje ocenenie Golden Palm Pruner, čím sa opäť zmieňuje o uvedenej udalosti v Cannes, pretože hlavnou cenou je Palm Branch.

Lyžiarske stredisko Kansky

Ďalšou vizitkou mesta je lyžiarske stredisko. Skvelé miesto pre aktívnu dovolenku veľkú skupinu priateľov, sólo korčuľovanie alebo rodinnú zábavu. Vďaka modernému zariadeniu a systému umelého zasnežovania je možné jazdiť na svahoch lyžiarskeho strediska až do apríla.

Pin
Send
Share
Send
Send