Spojené štáty

Florida Pamätihodnosti: Prehľad a fotky

Pin
Send
Share
Send
Send


Známy ako "slnečný štát", Florida je do značnej miery zameraná na cestovný ruch. Pláže sú jednou z najobľúbenejších atrakcií tu spolu s najznámejšími zábavnými parkami na svete, vrátane Disney World, Universal Studios a SeaWorld.

Avšak niektoré z najlepších miest v štáte sa nachádzajú v odľahlých zákutiach ďaleko od turistických oblastí a stojí za to preskúmať každého, kto sem príde. Bez ohľadu na to, Florida má čo ponúknuť nejakému cestovateľovi.

Kennedyho vesmírne stredisko

Dokonca aj tí, ktorí nemajú záujem o vesmír, budú ohromení návštevou Kennedyho vesmírneho centra. Preskúmanie je lepšie začať s výstavou Skoré prieskum vesmírua dokončite úžasné exponáty expozície Atlantis. Tu môžete prejsť pod horúcim trupom raketoplánu, ktorý bol dokončený 33 misií.

Komplex, špeciálne vytvorený pre turistov, dokazuje aj históriu a budúcnosť vesmírneho cestovania a výskumu v Spojených štátoch, je srdcom Kennedyho vesmírneho strediska. Tu nájdete Raketovú záhradu s replikami klasických rakiet prevyšujúcich komplex, Sieň slávy amerických astronautov, s filmami a multimediálnymi exponátmi na počesť astronautov. Výstava NASA Now zahŕňa Journey to Mars, zbierku súvisiacich výstav a interaktívnych exponátov a dva úžasné IMAX filmy.

Ringlingovo múzeum

Múzeum cirkusu Baron John Ringling a jeho manželka Mabel sú jednou z hlavných atrakcií pobrežia Mexického zálivu a zahŕňajú Johnovu osobnú umeleckú zbierku.

Múzeum poskytuje návštevníkom dokumentované divadelné úspechy cirkusového umelca a luxusný benátsky gotický dom zobrazuje extravagantný vkus impresári.

Miesto: 5401 - Bay Shore Road.

Pevnosť De Soto County Park

Pevnosť zahŕňa rozsiahle oblasti nedotknutých voľne žijúcich živočíchov. Toto miesto je jedným z hlavných plážových parkov na Floride. Zahŕňa dlhé pobrežie (vrátane psa na pláži), dva rybárske doky a chodník, ktorý prechádza piatimi prepojenými ostrovmi. Z dvoch kúpalísk je najdlhší úsek severnej pláže najlepší s trávnatými miestami na piknik, kaviarňou a obchodom so suvenírmi.

Medzitým je East Beach menšia, a preto menej preplnená. Pevnosť, v čele ktorej je pomenovaný park, pochádza zo španielsko-americkej vojny z roku 1898. Nachádza sa na juhozápade Mallet Ki, ktorý bol kedysi obývaný domorodými Američanmi. Spojenecké sily boli neskôr umiestnené na neobývanom Egmont Key počas občianskej vojny. Do zničenej pevnosti Egmont sa dostanete trajektom priamo z parku.

Reštaurácia "Dixie Crossroads"

Rodney Thompson vyvinul krevetový obchod na pobreží Canaveral na začiatku sedemdesiatych rokov av roku 1983 jeho dcéra otvorila reštauráciu Dixie Crossroads Seafood. Cieľ: vrátiť miestne krevety na stoly v Canaveral.

Dnes tento miestny orientačný bod naďalej slúži zákazníkom tým, že im slúži krevety, vrátane sladkých, kráľovských červených, šťavnatých bielych kreviet. Oni sú najčastejšie prenesené do hostí so sladkými zemiakmi a kapustou. Môžete si tiež objednať červený parmica z indickej riečnej lagúny, ustríc a šťavnatých rebier. Umiestnenie: 1475 - Garden Street, Titusville.

Ostrov parku Caladesi

Park, ktorý sa nachádza priamo na juhu ostrova, sa dá dostať len loďou. Na samote a vždy bez davov sa môže pochváliť malým prístavom, kajakom, kaviarňami, toaletami a sprchami.

Miesto: 1 - Causeway Blvd, Dunedin.

Reštaurácia "Columbia Restaurant"

Oslavuje svoj sté výročie v roku 2015, táto kolumbijská reštaurácia je najstaršia na Floride. Zaberá celú štvrť, pozostáva z 15 elegantných jedál a romantických nádvorí s fontánou. Mnoho čašníkov tu pracuje celý svoj život a majiteľ Richard žiarli v autentickej španielskej a kubánskej kuchyni.

Tampa divadlo

Toto historické divadlo v roku 1926 v centre mesta je skvelým miestom na sledovanie nezávislého kina. Pred väčšinou zasadnutí hrá silné telo.

Miesto: 711 - N Franklin Street.

Bar "Skipper's Smokehouse"

Skipper's Smokehouse je miestnym favoritom s bluesom, folk, reggae a rockabilly. Okrem toho slúži lahodným ustriciam.

Miesto: 910 Skipper Road, Tampa.

Flaglerovo múzeum

Toto múzeum sa nachádza v pôsobivej zámockej budove z roku 1902, ktorú postavil Henry Flagler ako darček pre nevestu Mary Lily Kenan. Barokový, bol to jeden z najmodernejších domov svojej doby.

Projekt architektov, študentov Ecole des Beaux-Arts v Paríži a pracovníci na iných atrakciách, ako napríklad verejná knižnica v New Yorku, bol 75-izbový sofistikovaný dom prvou obytnou budovou, ktorá mala vykurovací systém. Jeho trendové, ružové tapety boli v tom čase drahšie ako zlato. Osobitným záujmom je historická miestnosť, v ktorej sú kroniky, vo forme listov, výstrižkov a fotografií, osobný a profesionálny život Flaglera a rodinná história jeho manželky.

Miesto: 1 - Whitehall Way, Palm Beach.

Zábavný park "Legoland"

Tento zábavný park v jazere zachováva jedinečnú atmosféru. Nikdy nie sú fronty a veľké davy, takže si môžete ľahko vychutnať všetky kúzla tohto miesta. Deti môžu jazdiť na bicykli, navštíviť vodný park. Jazdy sú orientované na vek od 2 do 12 rokov.

Miesto: 1 - Legoland Way, Winter Haven.

Tropická botanická záhrada Fairchild

Ak sa chcete vyhnúť šialenstvu Miami, mali by ste premýšľať o dni v najväčšej tropickej botanickej záhrade v krajine. Fialový háj, tropické háje, močiare, ako aj časté umelecké inštalácie umelcov, ako je Roy Lichtenstein, sú úžasné. Okrem jednoduchých peších trás je tu aj bezplatná 45-minútová električka, ktorá premáva okolo celého parku.

Najobľúbenejším z najmladších návštevníkov záhrady je výstava "Krídla trópov"Vo vnútri galérie stoja stovky motýľov vo vzduchu a návštevníci môžu tiež v reálnom čase sledovať, ako sa kukly stávajú motýľmi.

Umiestnenie: 10901 Old Cutler Road, Coral Gables.

Zoo Brevard

Pred viac ako 22 rokmi stanovila táto zoologická záhrada normy pre zachovanie a zachovanie voľne žijúcich živočíchov. Od začiatku výstavby v marci 1994 sa krajina zoologických záhrad vytvorila špeciálne pre lepšie životné podmienky pre rôzne zvieratá z Floridy, Južnej Ameriky, Afriky a Austrálie.

Špeciálne navrhnuté ploty, ktoré sa spájajú s podrastami a voľnými klietkami pod holým nebom, poskytujú skutočný pocit putovania po púšti. Najlepšie zábavy v zoo sú kajakové výlety po rieke a vrátane turistických trás pozdĺž močiarnych jazier a bazénov s aligátormi.

Umiestnenie: 8225 - N Wickham Road, Melbourne.

Múzeum a záhrady Vizcaya

Táto talianska vila, ktorá je ekvivalentom vajec Faberge, je najsmysluplnejším sídlom v štáte. V roku 1916 priemyselník James Deering strávil veľa peňazí na veľkej budove. Ten najal 1000 ľudí (potom 10% miestneho obyvateľstva) a naplnil svoj dom nábytkom zo 16.-19. Storočia, tapisériami, maľbami a dekoratívnymi umeleckými predmetmi;

Dnes sa tieto územia používajú na to, aby otáčali výstavy súčasného umenia. Zámok, inšpirovaný renesanciou, je klasikou stredomorského oživenia Miami. Najväčšou miestnosťou v dome je neformálna obývacia izba, niekedy nazývaná "renesančná sála". Hudobná miestnosť je zaujímavá svojimi nádhernými nástennými maľbami, ktoré priniesli zo severného Talianska, a banketová sála sa teší svojim kráľovským nábytkom.

Miesto: 3251 - S Miami Ave, Miami.

Bayfront park

Niekoľko amerických parkov sa môže pochváliť takými krásami ako krása zálivu Biscayne. Známe črty parku - dve miesta pre vystúpenia: amfiteáter, ktorý sa môže pochváliť nádherným výhľadom na záliv Biscayne, je dobrým miestom pre koncerty so živou hudbou, zatiaľ čo malý 200-miestny pavilón dáva každému možnosť tu tu voľnú herečku.

Umiestnenie: 301 - Biscayne Blvd, Miami.

Národný park Everglades

Táto obrovská púšť je jedným z najväčších prírodných pokladov Ameriky. Tu vidíte aligátorov kúpajúcich sa v poludňajšom slnku, keď sa volavky prenasledujú trpezlivo okolo neďalekých vôd hľadajúcich korisť, tu môžete tiež ísť na kajaku medzi mangrovovými kanálmi a na pokojných jazerách. K dispozícii je možnosť kempovania, cykloturistiky a podujatí pod vedením Rangers, ktoré pomáhajú podporiť kúzlo tohto miesta.

Pin
Send
Share
Send
Send