Francúzsko

Hlavné atrakcie Rocamadour s fotografiami a popismi

Pin
Send
Share
Send
Send


Rocamadour je krásne mesto a pútnické miesto pre kresťanov, miesto uctievania Panny Márie. Nachádza sa vo Francúzsku, v južných Pyrenejach. Od 12. storočia priťahuje stovky pútnikov a sem prichádzajú turistov, ktorí obdivujú krásu dobre zachovaného stredovekého mesta. Osada sa nachádza priamo na útese, ktorá prevyšuje 150 metrov rieky Alzu, ktorá dáva mestu malebný, jedinečný vzhľad.

Historici dospeli k záveru, že názov Rocamadour mal originálny Rocamajor, čo znamená úkryt skalnatého baldachýnu a veľký rozmer tohto úkrytu. A ako mesto začalo rásť okolo hrobu kresťanského pustovníka St. Amadur, trochu neskôr sa názov mesta kresťanizoval a získal konečnú verziu - Rokamadur.

Najkrajší výhľad sa objaví pred cestujúcimi ráno. Pri pohľade na osídlenie sa zdá, že všetky jeho stredoveké domy a budovy kedysi klesli cez vápencový útes. Osada Rocamadour je postavená v troch úrovniach ako odraz troch majetkov, ktoré v ňom žijú: rytieri, duchovenstvo a sekulárni robotníci. V meste je iba jedna ulica, ktorá sa tiahne od chodidla, na rôznych koncoch má rôzne mená. Krása dlhej histórie si spomenie každý cestujúci.

Ladder Rocamadour

Veľké schodisko, 216 schodov a 14 platforiem pozdĺž jeho cesty - ako symbol cesty Krista s 14 zastávkami na ceste na Kalváriu. S takým rebríkom sa Rocamadour stretáva s hosťami.

Pútnici idú na kolená, turisti sa zvyčajným krokom, poskytujú výťahové služby lenivým ľuďom alebo ľuďom so zdravotným postihnutím. Schodisko vedie na hrad Rocamadur, na ceste sú staroveké kaplnky. Na schodoch sa nachádza krásny výhľad na mesto.

Kaplnka Notre Dame

Slávna kaplnka Notre Dame, postavená v roku 1476, ako majiteľ drevenej sochy Čiernej Madony, hlavnej svätyne Rocamadour. To bolo vyrobené v XII storočí, zo stromu. Socha Madony je pokrytá striebornými listami, ktoré stmavujú zo sadzí sviečok a lamp. Má zázračnú moc.

Malý zvon visí nad hlavou Panny Márie. Viera je spojená s jeho neočakávanými zvonmi, ktoré zvoní presne v tých chvíľach, keď Panna Mária zachraňuje námorníkov pred nebezpečenstvom.

Meč durendal

Slávny meč Roland, rytier Charlemagne, je uviazaný v skalách a je jednou z hlavných atrakcií Rocamadour. Podľa legendy bola sila neohrozeného Rolanda v meči, jeho rukoväti, pretože držala také relikvie ako špičku kopije, ktorá zranila Ježiša v deň jeho ukrižovania; malý kúsok odevov Panny Márie; Zub sv. Petra a niektoré ďalšie.

"Song of Roland" povedal, že pred jeho smrťou, aby meč nespadol do rúk nepriateľov, sa pokúsil zlomiť ho na kameň, ale to nepomohlo. Potom ho rytier hodil do diaľky a ponoril sa do skaly v Rocamadour. Tisíce turistov každodenne zastavujú a pozerajú sa na slávny meč.

Bazilika Saint-Sauveur

V roku 1166 bolo nešťastie objavené telo sv. Amadúru, telo bolo nedotknuteľné. Jeho relikvie sú uložené v krypte pod bazilikou. Toto posvätné miesto priťahuje tu tisíce pútnikov.

Vnútorné steny baziliky Saint-Sauveurs sú krásne maľované, s nádhernou fascinujúcou vitrážou. Interiér kombinuje niekoľko štýlov, prvky Gotiky, klasicizmu a baroka.

Hlavné námestie, Cite Religieuse

Malé námestie s krásnym výhľadom. Je postavená v dvoch úrovniach, horná a dolná. Má krásne schody, otvorené mriežky. Na nej môžete vidieť sedem z ôsmich kostolov a kaplniek Rocamadour. To určite stojí za návštevu.

Miesto: Ensemble Sanctuaire - 465.

Radnica mesta Rocamadour

Počet obyvateľov mesta je malý, ale má vlastnú obec. Úchvatné tapisérie visí v budove budovy mesta Rocamadour. Sú vyrobené špeciálne pre toto nádherné miesto a prezentované mestu v roku 1960. Odrážajte niektoré druhy flóry a fauny. Môžete navštíviť radnicu každý deň, vstup je zadarmo.

Miesto: Rue de la Couronnerie.

Tri úrovne mesta

Tradične a podľa štýlu budov je mesto rozdelené do troch úrovní. Na najnižšej úrovni je vidieť dobre zachované stredoveké mesto. Tu sú domy obchodníkov, niekoľko dobrých reštaurácií a hotelov.

Stredná úroveň tvorila hlavnú časť mesta Rocamadur, takmer všetky kostolné budovy a hlavné atrakcie.

Na najvyššej, tretej úrovni stojí hrad Rocamadour. Prejdite k nej na hlavných schodoch, symbol Kristovej cesty. Na hornej strane schodov nastavte Kalvária kríž. Bohužiaľ má hrad vlastného majiteľa a priechod k nemu je zatvorený, ale prístup k úžasnej vyhliadkovej plošine a čiastočne k nádvoriu.

Rytírsky hrad

Rytírsky hrad sa nachádza na tretej podmienenej úrovni, na vrchole útesu. Je známe, že bola postavená v 13. storočí, aby chránila mestské svätyne. Steny hradu sú silné a husté.

Vstupná brána je dobre zachovaná, vysoká veža s hodinami a vežou stúpa nad stenami, rytierska sála sa nachádza vo vnútornom nádvorí a strážna veža ponúka krásny výhľad na okolie. Pri pohľade dole môžete vidieť nižšie úrovne mesta a opátstva.

Jaskyne Rocamadour

Zaujímavými pamiatkami sú jaskyne okolo Rocamadour. Jednou z najobľúbenejších je jaskyňa Padirak.

Táto studňa, priemer asi 35 metrov, dramaticky klesá do hĺbky asi 70-80 metrov. Rieka tečie pozdĺž podzemného dna. Mnoho ďalších jaskýň priťahuje skalné maľby, kresby jeleňov, koní a ľudí, vek obrazov je asi 20 tisíc rokov.

Syr Rocamadour

Sýr s rovnakým názvom, Rocamadour je syr na kozie mlieko s tvorbou prírodných, prírodných plodov na kôre. Syr sa nechá dozrieť v chladných pivniciach a položiť ho na drevené police po dobu jedného až štyroch týždňov.

Dužina je farba bielej až béžovej. Mladý syr je kyslé, neskôr má ostrú slanú chuť. Návšteva Rocamadour, určite by ste mali vyskúšať tento lahodný syr.

Konská show

Nezabudnuteľné chvíle dáva zábavný park Durandal. Vhodné pre rodinnú i mládežníckú rekreáciu. Deti do 4 rokov sú vstupné zdarma. Jasné okamihy získané v tomto parku budú na celý život pripomínané. Konské bitky, turnaje, hry, bizarné postavy, vysoko kvalitné animácie, veľké show - to všetko očakáva v parku Durandal.

Včelárske múzeum

Unikátna výstava o živote včiel a včelárstve. Je venovaný svetu včiel, úľov a medových výrobkov. Múzeum jasne ukazuje, ako sa med získava. Údolia s ich obyvateľmi, pracovné včely, sú zastúpené. Tu sa môžete nielen dozvedieť, ale aj vychutnať si chuť jedál s prídavkom medu.

Opičí les

V blízkosti domu včely sa nachádza les opíc. Veľký park, veľkosť asi 20 hektárov, Tu vidíte makakov, ktorí voľne prechádzali v prírode. Bude apelovať na deti i dospelých. Opice je možné nakŕmiť. V parku sa nachádza detské ihrisko, miesto na občerstvenie a odpočinok, vybavené toalety, bezplatné parkovanie, veľa lavíc, chodníky sú vhodné na návštevu s deťmi na invalidnom vozíku a pre osoby so zdravotným postihnutím. K dispozícii je tiež obchod s výrobkami vo forme symbolov opíc.

Eco Park "Rock Orlov"

V Eco Park "Rock Orlov" ukazuje dravé vtáky a papagáje. Park vznikol v roku 1977. Otvorené od 1. apríla do 30. septembra je vstupenka platná po celý deň. Tu sú vtáky, ako sú orli, sokoliči, supuri. Park vám dáva nezabudnuteľné dojmy, radosť z pozorovania letov a potápanie dravých vtákov, to je veľmi poučné a zábavné. Papagáje sú zastúpené podľa druhov: Kakadu, Ara a mnoho ďalších.

V parku je 70 rôznych druhov vtákov. Hostia prehliadky sa naučí rozpoznať ich, nikto nebude ľahostajný k tomu, aby kŕmiť papagáje z dlane svojich rúk. V parku si hostia môžu vybrať z niekoľkých predajní potravín a pri vchode do parku sa nachádza predajňa z Rocks Orlov.

Pin
Send
Share
Send
Send