Česká republika

Cheb (Česká republika): zaujímavosti a zaujímavé miesta

Pin
Send
Share
Send
Send


Cheb je krásne mestečko nachádzajúce sa na západe Českej republiky, na hranici s Nemeckom. Je tichý, pokojný a zároveň svetlý a slávnostný a bohatý na nekonečné festivaly. Počet obyvateľov mesta je asi 32 tisíc ľudí

Domy tu sú maľované vo všetkých farbách dúhy, čo dáva obyvateľom mesta dobrú náladu. Všetky krásne položené rovinaté cesty vedú na hlavné námestie Chebu, kde nájdete množstvo zaujímavých miest.

Radnica

Jednou z atrakcií mesta Cheb je radnica. Nachádza sa na hlavnom námestí Karla Jiřího z Poděbrad medzi stojacimi domami, ktoré majú atraktívny vzhľad. Vyznačujú sa veľkými geometrickými tvarmi a sú usporiadané v jednej priamke, ako keby stál v pozore. Okrem toho sú to viacfarebné budovy svetlé a tmavo hnedé, oranžové a dokonca aj zelené farby s červenými dlaždicami na strechách.

Radnica je trojpodlažná budova s ​​veľkým počtom okien, ktorých vrchol je vytvorený v podobe trojuholníkov. Na veži radnice sú hodiny, ktoré dávajú signály presného času. Tam sú vždy veľa návštevníkov a miestnych občanov.

Miesto: Náměstí Krale Jiriho Z Poděbrad 1/14.

Rolandova fontána

Aj na hlavnom námestí je zaujímavá fontána s majestátnou postavou v plnom raste v centre. Táto mocná nádherná plastika impozantných rozmerov je skutočným rytierom tých čias Rolanda, kopí sa vo vysokých topánkach a drží oštep a štít. Všetko je oblečený do brnenia, len bez prilby a je vždy v pohotovosti.

Jeho podstavec je znázornený vo forme nádoby, nejasne pripomínajúcej misku, ktorá je vybavená malými kohútikmi vo forme postáv, ktoré pripomínajú svetlé šedo-modré ryby s ozdobnými chvostmi. Z ústia týchto rýb nasledujú tenké prúdy čistej vody.

Kostol sv. Mikuláša a sv. Alžbety

Z hlavného námestia za jasnými domčekmi môžete jasne vidieť ostré veže oboch veží, ktoré sa podobajú na dobre zaostrené ceruzky a snažia sa dosiahnuť neba. Je to kostol sv. Mikuláša a sv. Alžbety - najstarší kostol Cheb, ktorý bol postavený začiatkom 18. storočia.

Budova je postavená v gotickom štýle s barokovými prvkami a je krásnym architektonickým projektom, ktorý zapôsobí na jeho dlhovekosť. Nezvyčajné schodisko vedie k vchodu do kostola, ktorý je vyrobený vo forme širokého hrubého prstenca s masívnymi robustnými schodmi na oboch stranách. Neďaleko vchodu je niekoľko soch svätých.

Historické múzeum

Medzi jasnými farebnými domami na hlavnom námestí je mestské historické múzeum. Jedná sa o trojpodlažnú budovu s krásnym klenutým vchodom. K dvorku múzea sa otvára viac scénický pohľad. Steny tu sú namaľované v mliečnej bielej farbe so šedivým odtieňom. Na druhom poschodí, okolo obvodu celého balkóna, sú voňajúce kvety. Z prvého poschodia sa tiahne masívne drevené schodisko.

Špalíček

Taktiež priťahuje pozornosť malej židovskej štvrte, ktorá sa nachádza aj na hlavnom námestí. Nazýva sa Shpalichek a je zaujímavou architektonickou kompozíciou pôvodných pestrofarebných domov v množstve jedenástich kusov, ktoré sú navzájom tesne stlačené.

Tieto pekné domy sú veľmi staré a boli postavené v 13. storočí. Raz žili jednoduchí obchodníci. Teraz existuje množstvo obchodov a všetky druhy značiek sú plné domov. Tu si môžete vychutnať tradičné české pivo v miestnych pivniciach a v kaviarni, kde sa môžete pochváliť lahodnou zmrzlinou. Medzi domami je veľmi úzka ulica, o niečo viac ako jeden meter široká.

Fontána s postavou starého človeka

Ďalšia zaujímavá fontána s nezvyčajnou sochou sa nachádza tiež na námestí Karle Jiří z Poděbrad. Prezentuje sa v podobe šesťstrannej kamennej stavby, v strede ktorej stojí krásna postava starého človeka, ktorý chráni emblém mesta.

Vo svojej zdvihnutej ruke drží pozlátený ochranný nástroj, ktorý žiari na slnku. Podstavec je ozdobený krútenými prstencami, zo špeciálnych otvorov, z ktorých sa pramene kvapôčok rozchádzajú rôznymi smermi, ktoré dávajú čerstvosť vzduchu. V blízkosti fontány sú malé postele s jasnými kvetmi ako samotné mesto.

Staroveká veža

Tiež známym medzníkom je temná stará čierna veža, ktorá má svoju vlastnú históriu, ktorá sa nachádza v blízkosti legendárneho Chebského hradu. Celá pevnosť je ponorená do zelene.

K dispozícii je asfaltová cesta okolo zámku a okolo nej sú inštalované okrúhle lampy, vďaka ktorým sa môžete prechádzať okolo pevnosti v tme. Po prvýkrát bol hrad postavený v 12. storočí, ale po mnohých udalostiach z neho zostal len popol a popol. Ale na rozdiel od hradu zostala pevná čierna veža stále. Po mnohých rokoch sa architekti podarilo znova vytvoriť vzhľad českého hradného Chebu, vedľa ktorého harmonicky zapadá čierna veža.

Kaplnka sv. Erharta a sv. Ursula

Hneď pred týmto slávnym hradom nie je ani menej starobylá budova. Toto je kaplnka sv. Erharta a sv. Ursuly, ktorá sa takmer stratila svoj vzhľad.

Stará dvojpodlažná obdĺžniková budova bola postavená v 11. storočí a jej celková podoba svedčí o obmedzení pôvodu. V blízkosti tejto zničenej kamennej budovy s čiernymi trojuholníkovými strešnými zbraňami, ktoré pripomínajú dlho zabudnuté bitky. Okná kaplnky majú polkruhový tvar a vedľa budovy je niekoľko obchodov pre unavených cestovateľov.

Katolícky kostol svätého Bartolomeja

Neďaleko sa nachádza smutná osamelá budova, ktorá bola zabudnutá všetkými, ktorá sa objavila v 15. storočí. Toto je kostol sv. Bartolomeja. Akonáhle bola budova postavená v obmedzenom jednoduchom štýle, teraz je to budova s ​​odlupovacími stenami. Budova je veľmi stará a svojim vekom sa zachovala celkom dobre.

Katolícky kostol sv

Katolícky kostol sv. Clary je mliečne biela baroková budova s ​​krásnou architektúrou, oválne a okrúhle okná, ktoré majú niekoľko poschodí. Toto múzeum architektúry bolo prenesené do umeleckej galérie a teraz je tu koncertná sála, kde si každý môže vychutnať organovú hudbu.

Ohře

Po návšteve starobylých hradov môžete ísť do priateľskej rieky Ohře, na ktorej sa nachádza útulné mesto Cheb. Stojíte na jednoduchom moste, môžete si vychutnať čerstvý vzduch alebo počúvať spev vtákov, alebo sa môžete prochádzať pozdĺž rieky, okolo ktorej sa rozprestiera parková zóna. Tu, v tieni rozľahlých listnatých stromov v horúcom počasí, sa môžete skrývať z tepla alebo sa skrývať od neočakávaného dažďa v oblačnom počasí.

Príďte tu na dobrý čas. Tam je vždy hlučné a zábavné. V zime plávajú majestátne labute, pretože rieka takmer nikdy nezmrazuje.

Od rána do večera môžete prechádzať zaujímavými miestami Chebu, obdivovať nezvyčajné budovy a medzi svojimi prechádzkami by ste mali vyskúšať lahodné národné jedlá a piť pohár českého piva.

Pin
Send
Share
Send
Send