Južná Kórea

Pamiatky Južnej Kórey: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Kórejská republika, ktorá sa neformálne nazýva Južná Kórea, sa nachádza na Kórejskom polostrove vo východnej Ázii. História jej vzniku je spojená s dohodou medzi ZSSR a USA o sférach vplyvu na tomto polostrove. Územie nachádzajúce sa južne od 38. rovnobežky, podľa tejto dohody, sa dostalo pod americkú jurisdikciu. Časť toho, ktorá ostala na severe, bola pod jurisdikciou Sovietskeho zväzu.

Južná Kórea prešla náročnou cestou. Ak bola v roku 1960 jednou z najchudobnejších krajín, do konca minulého storočia sa stal industrializovaným demokratickým štátom. Krajina má obrovské množstvo architektonických pamiatok, dôkaz o svojej bohatej kultúre. To robí to atraktívne pre veľké množstvo turistov prichádzajúcich sem.

Budhistický kláštor Pulguksa

Tento komplex budhistických chrámov a budov je najstarší a najznámejší v krajine. Nachádza sa na rozsiahlom území s veľmi krásnym parkom, brilantnými pagodami, sochami, mostmi a ďalšími unikátnymi objektmi. Niektoré z nich sú zahrnuté v zozname pokladov kórejského národa. A samotný chrámový komplex je majetkom ľudstva a je chránený organizáciou UNESCO.

Budhistický chrám na vrchu Komodzhon

Neďaleko od mesta Pomos na vrchu Komodžon je starobylý budhistický chrám - jeden z najväčších v krajine. Zaberá územie niekoľkých štvorcových kilometrov, na ktorom sa nachádza viac ako jedna a pol sto budov typických pre tradičný architektonický štýl Joseonovej dynastie. Niektoré z nich majú tisícročnú históriu.

Pamätník vojny

V hlavnom meste je obrovský komplex múzea venovaný vojenskej histórii Kórejskej republiky. Nachádza sa v budove, ktorá obsadila hlavné sídlo kórejskej armády.

Okrem múzejnej budovy s šiestimi tematickými sálami má aj dobre vybavený priestor s veľkým parkom. Na ňom bola vytvorená platforma, kde sa zobrazujú lietadlá, tanky a iné vojenské zariadenia a zbrane. Sú tu pomníky a sochárske skladby venované vojenským témam. Na hlavnom námestí je sochárske zloženie symbolizujúce bratstvo Severnej a Južnej Kórey.

Umiestnenie: 29 - Itaewon-ro, Namyeong-dong.

Palác Changdeokgung

Táto budova je jedným z piatich najväčších palácov v kórejskom hlavnom meste. Po štyri storočia to bola kráľovská rezidencia. Je vynikajúcim príkladom nádhernej národnej architektúry s mimoriadnym krajinným parkom. Obzvlášť populárne v nej je tajná záhrada Huwon, kde sa každý turista snaží ísť.

Umiestnenie: 99 - Yulgok-ro, Waryong-dong.

Palácový komplex Kenbokkun

Bol postavený v 16. storočí pre kráľovskú dynastie Jeongseona, ktorý v tom čase vládol krajine. Toto prírodné múzeum má obrovské množstvo cenných exponátov, ktoré sú národnými pokladmi.

Vyznačuje sa sofistikovanou národnou architektúrou a okolitým parkom s bohatým dizajnom krajiny a umelým jazerom, v ktorom kvitnú lotosy. Je to najväčší z piatich palácov postavených pred viac ako piatimi storočiami. Umiestnenie: 161 Sajik-ro, Sejongno, Soul.

Palácový komplex Toksugun

Toto je najmenšie kráľovské paláce v Soule už nejaký čas oficiálnym sídlom vládnucej kráľovskej rodiny. Má poetický názov preložený ako "palác trvalej cnosti". Jeho architektonické štruktúry sú obklopené nezvyčajne krásnou záhradou.

Toto je jediný mestský palác, na území ktorého sú postavené budovy v európskom štýle. Komplex má dve známe múzeá s rozsiahlymi finančnými prostriedkami - Arts a Imperial.

Umiestnenie: 57 - Namdaemun-ro 1-Gil, Jung-gu, Soul.

Demilitarizovaná zóna

Viac ako päťdesiat rokov je Kórejský polostrov rozdelený na severnú a južnú časť s 38 rovnobežkami. Sú oddelené demilitarizovanou zónou, ktorá sa stala dôležitým orientačným bodom a obľúbeným turistickým cieľom. Oblasť, na ktorej sa nachádza, je bohatá na malebnú divokú prírodu nedotknutú po vojne. Tento objekt je prvkom hranice medzi dvoma Kóreami.

K dispozícii je špeciálna platforma pre turistov, odkiaľ sa môžete pozrieť na priľahlú stranu pomocou ďalekohľadu a postavených opevnení. Na mieste je symbolická sochárska kompozícia, ktorá zobrazuje dve rodiny, ktoré sa snažia spojiť rezenú mapu Kórejského polostrova.

Pevnosť Hwaseong

Na konci 18. storočia bola na kopci postavená majestátna pevnosť obklopená 6-kilometrovou stenou. Jedná sa o unikátny príklad fortifikačnej architektúry, ktorá zahŕňa obranné veže a opevnené steny s bránami. Opakovane zničené a obnovené. Je na zozname objektov chránených UNESCO.

Miesto: Maehyang-dong, Suwon.

Most "Dúhová fontána"

Na rieke Khangan je najdlhší most na svete s unikátnym fontánovým systémom. Desať vodných delo je postavené do jeho štruktúry, hádzať vodné toky desiatky metrov preč. Vytvárajú malebné oblúky vodných kvapôčok. Je charakteristické, že kašna filtruje vodu odvedenú z rieky.

Vytvára úžasne krásny pohľad, najmä s nástupom temnoty, keď sú vodné trysky zvýraznené všetkými farbami dúhy. V roku 2009, po otvorení fontány, bol uznávaný ako najdlhší na svete a je uvedený v Guinnessovej knihe rekordov.

Miesto: Banpo 2-i-dong, Soul.

Bukhansan národný park

Toto je obľúbené miesto pre dovolenkárov pre Kórey a hostí krajiny nachádzajúcich sa v mestských hraniciach. Jeho územie je malebnou horou pokrytou hustým lesom, medzi ktorými sú aj budhistické chrámy. Existuje množstvo vzácnych rastlín, veľké množstvo rôznych vtákov a zvierat. Veľa turistických trás.

Národný park Soraksan

Táto obrovská rezervácia, ktorá je jedným z najcennejších prírodných pamiatok UNESCO, otvára nádherný prírodný svet v Južnej Kórei. Bola založená v roku 1970. Tu sa môžete zoznámiť s plnohodnotnými vodopádmi, vzácnou krásou skál, budhistickými chrámami a geotermálnymi prameňmi.

Park je miestom, kde sa nachádzajú mnohé fascinujúce turistické cesty. Pre turistov bola vytvorená moderná infraštruktúra vrátane hotelov, vybavených miest na prenocovanie, kaviarne a reštaurácie. Hory tohto národného parku sú považované za najkrajšie v krajine a sú národným pokladom.

Yuxam Skyscraper - Budova

V roku 1985 bol tento mrakodrap slávnostne otvorený v obchodnom centre v Soule na ostrove Yeyido. Táto 249 metrová budova v tej dobe bola najvyššia v Ázii. Má 60 prízemí, tri podlažia sú podzemné. Je konštruovaná vo forme zužujúceho sa nepravidelného rovnobežnostenca.

Jeden z najrýchlejších výťahov na svete zdvíha návštevníkov pozorovacej paluby na streche budovy. Mrakodrap má obrovské akvárium, múzeá vosku a nebeského umenia, obchody a reštaurácie. Umiestnenie: 50 63-ro, Yeoeuido-dong.

Chhomzonde Observatory

To je považované za najstaršiu vedeckú štruktúru na svete. Bol postavený v 7. storočí, aby pozoroval hviezdy. Hvezdáreň, ktorá sa nachádza v meste Kenju, sa nachádza v kamennej sedemstupňovej veži s výškou desiatich metrov. Má valcovitý tvar a skladá sa z 362 obdĺžnikových kamenných dosiek, ktoré sa rovnajú počtu dní v mesiaci. Stavba je zaradená do zoznamu národných pokladov Kórey. Toto je jedno z najpopulárnejších miest pre návštevy kórejských študentov.

Miesto: 169-5, Gyeongju-si, Cheomseong-ro.

Ostrov Jeju

Tento vulkanický ostrov je najväčší v krajine a je jeho samostatnou provinciou. Tu jedinečný mikroklímát je krásnou prírodou a nezvyčajnou krajinou. Ostrov sa nachádza na juhu krajiny a má krásne pláže. Veľmi miluje novomanželov a mnohých turistov.

Prezidentská rezidencia

Tento palác vyniká v modrozelenej farbe strechy a je jedným z hlavných symbolov hlavného mesta krajiny. Oficiálna rezidencia prezidenta krajiny sa často nazýva "Modrý dom".

Tento nezvyčajný farebný efekt sa vytvára individuálne. 150 tisíc dlaždíc, Poskytujú hladké ohyby strechy budovy, ktoré symbolizujú harmóniu štruktúry s okolitou prírodou a jej krásou. Konštrukcia je postavená v klasickom kórejskom štýle a spája vyváženú eleganciu s prísnou rešpektnosťou.

Miesto: Jongno-gu, Sejong Nie - 1.

Jonme Sanctuary

Tento Seoul pamätník starovekej histórie bol miestom, kde boli vykonané smútok rituály týkajúce sa členov kráľovských rodín. Je to najdlhšia budova tohto druhu v Ázii a najstaršia kórejská svätyňa.

V tejto oblasti nie je ani jedna generácia starých vládcov Kórei. Viac ako päť storočí v prvej nedeľu v máji sa uskutoční slávnostné uctievanie predkov s účasťou členov kráľovskej dynastie.

Umiestnenie: 157 - Jong-ro, Soul.

Seoul Olympic Park

Pre olympijské hry, ktoré sa konalo v Kórei v roku 1988, bol v mestskom parku postavený komplex športových a iných zariadení. Po súťaži sa stala obľúbeným miestom pre obyvateľov a hostí mesta pre športové a outdoorové aktivity. K dispozícii sú múzeá, park so sochami, pôvodná hudobná fontána. Na veľkej, dobre upravenej oblasti sa nachádza starobylá pevnosť a malebná umelá nádrž.

Miesto: 424 - Olympic-ro, Bangi-dong.

Seoul TV Tower

Táto najvyššia budova v hlavnom meste je hlavným symbolom povojnového Soulu a jeho hlavnou atrakciou. Veža bola postavená v samom centre mesta na vrchu Namsam. Nie je to len rádiotelesková štruktúra, ale aj moderný zábavný komplex. K dispozícii sú pozorovacie plošiny, hvezdáreň, múzeum medvedíkov, reštaurácie. Dokonca aj rybníka túžob je nastavená.

Umiestnenie: 105 Namsangongwon-gil, Yongsan 2-i ga-dong.

Mendon Street v Soule

Táto centrálna obchodná cesta hlavného mesta krajiny, v ktorej sú obchody slávnych značiek. Miestna chuť je posilnená kombináciou s obrovskými nákupnými komplexami malých obchodov malých obchodníkov, ktoré ponúkajú obrovský počet miestnych suvenírov a národných jedál.

Miesto:.

Pin
Send
Share
Send
Send