Francúzsko

Bretónsko: atrakcie a čo vidieť (s fotografiami)

Pin
Send
Share
Send
Send


Tento francúzsky región sa nachádza v severozápadnej časti krajiny a zaberá významnú časť svojho historického regiónu s rovnakým názvom. Viac ako 3,3 milióna ľudí tu žije. Administratívnym centrom je mesto Rennes. Bretónsko zaberá polostrov s rovnakým názvom, ktorý je umývaný z Biskajského zálivu z juhu a od Lamanšského prielivu zo severu. Toto je najzápadnejšia časť kontinentálneho Francúzska.

Toto je najstaršia francúzska oblasť, ktorej história sa rozprestiera od paleozoickej éry. V období starovekého Ríma a raného stredoveku sa k tomuto územiu presťahovali keltské komunity z Britských ostrovov. Vtedy sa vytvoril ľud nazývaný Bretóny so svojim zvláštnym jazykom. Prírodné podmienky a mnohé historické pamiatky robia Bretónsko regiónom atraktívnym pre turistov.

Letisko Guipavas

Tento dopravný podnik francúzskej obce Guipavas slúži Brestu - jednému z najväčších miest v regióne. Odtiaľ lietadlá spoločnosti Air France lietajú na letiská vo Francúzsku a vo Veľkej Británii.

Letisko začalo s dvoma hangárom postavenými v roku 1917 pre americké vzducholode. O dvadsať rokov neskôr oficiálne začalo prijímať a odosielať lietadlá. Dnes priťahuje pozornosť ultramoderných zariadení a dokonalú infraštruktúru, ktorá vám umožní zaberať až milión cestujúcich ročne.

Pink Granit Coast

Na pobreží severného Bretónska existujú miesta, ktorých krajina tvoria žulové bloky ružovej farby. Vyberajú ich turisti, ktorí dali svoje názvy najobľúbenejším balvanom. Tu je "korytnačka" a "naklonená sabot" a dokonca aj "Napoleonov trojhlavý klobúk". Mnohé metropolitné ulice sú vydláždené ružovou žulou, na hrobe Charlesa de Gaulla je vytvorený kríž. Navyše v blízkosti mnohých zaujímavých chrámov, stredovekých hradov a domov.

Mesto Dinan

Stredoveké mesto Dinan necháva nezabudnuteľné spomienky na útulnú a príjemnú atmosféru, úzke dláždené ulice a staré domy.

Mesto si zaslúži pozornosť hrad na kopci, obklopený hradbami. Je to obranný komplex so stenami s dĺžkou 2,5 km so štrnástimi strážnymi vežami. V jednej z nich je rozmiestnená expozícia mestského múzea. Za stenách pevnosti sú skryté stredoveké domy.

Mesto Saint-Malo

Jedným z najzaujímavejších miest v Bretónsku je mesto Saint-Malo. V staroveku sa nachádzalo jedno z centier obchodu s otrokmi. Odvtedy sa v ňom zachovali fragmenty hradieb, niektoré ďalšie historické objekty.

Toto mestečko má zaujímavý príbeh, ktorý sa nachádza v miestnom múzeu, ktoré sa nachádza v stredovekom hrade. Tu môžete vziať vzrušujúci výlet loďou na blízke neobydlené ostrovy.

Karnak Village

Na južnom brehu Bretónska pri dedine Karnak môžete vidieť tajomný a jedinečný fenomén, ktorý je postavený v rovných radoch takmer troch tisíc obrovských kamenných blokov z miestnej žuly.

Niektoré z nich majú výšku viac ako 6 metrov. Ich pôvod a cieľ nie sú známe. Podľa vedcov sú tieto staroveké pamiatky najmenej 5 tisíc rokov staré. Aby sa zabránilo poškodeniu turistov, sú chránené.

Dom medzi skalami

V jednom z obcí na severnom brehu Bretónska v roku 1861 bol obytný dom postavený medzi skalami pri pobreží ružovej žuly. Vtedy neboli pre takú konštrukciu potrebné žiadne osobitné povolenia. Táto budova na nezvyčajnom mieste sa rýchlo stala populárnou atrakciou, ktorú prídu návštevníci z mnohých krajín sveta.

Hrad Vitre

Stavba tohto hradu začala na začiatku XI storočia barón Robert de Vitre. V stredoveku bola určená na obranu a vybavená pre tieto nové veže. Zjavili sa veže sv. Vavrinca, Magdalena a Montafilana. Zámok dostal novú bránu s padacím mostíkom. Po priechode hradu francúzskym sa venovala veľa pozornosti jeho interiéru. Bol vyzdobený portálom, galériami a kaplnkou. Z pozorovacej paluby Montafilanskej veže, ktorá vedie 82 krokovkrásny výhľad na okolie.

Inštitút talasoterapie

Toto známe zdravotné a fitnes centrum ponúka programy a procedúry pre liečivé využitie morskej vody. Práca s klientmi tu začína radom o zdravom životnom štýle a výžive.

Pri zohľadnení zdravotného stavu pacienta sú mu ponúknuté postupy založené na najnovších výsledkoch modernej medicíny. Vyvinutá infraštruktúra a široká škála wellness služieb pomáhajú dosiahnuť skutočný efekt.

Miesto: Pointe de Goulvars - 56170 Quiberon.

Námorná letecká základňa

Neďaleko od mesta Landivisio sa nachádza námorná letecká základňa, ktorá poskytuje útok francúzskeho lietadla. Tu sú založené lietadlá a vrtuľníky francúzskeho námorníctva rôznych typov, ako aj bojové lietadlá NATO. Vďaka modernej dĺžke dráhy 2700 metrov letecká základňa môže prijímať všetky typy lietadiel.

Cape Frehel

Odtiaľ sa rozprestiera nádherná panoráma severného pobrežia Francúzska a cíti sa dych Atlantiku.

Samotná skala, ktorej skaly tohto plášťa sú z ružovej žuly, na pozadí azúrových oceánskych rozpätí, necháva nezabudnuteľné spomienky a farebné fotografie. Cez Cape Autumn sa pohodlne dostanete do pevnosti La Latte. Súčasne je tichej pešej turné úspešne spojená s prehliadkou dechberoucíj krajiny.

Ostrov Noirmoutier

Do tohto úžasného ostrova sa dostanete autom. Tu, počas odlivu morských vôd, je vystavená 4 km betónová cesta. Cesta cez neho na nezvyčajne krásny ostrov trvá niekoľko minút.

Cestovateľ bude spokojný s podobnými stredomorskými plážami, bohatým prírodným svetom, dunami a miernym podnebím. Ostrov pripomína Holandsko množstvom malých rybárskych člnov, ktoré ráno idú na more.

Rieka Blavet

Táto rieka prúdi do Atlantského oceánu neďaleko mesta Lorient. Jeho dĺžka cca 150 km, Jeho plne tečúca voda je zabezpečená tavnou vodou a dažďom, takže hladina vody sa môže meniť. V blízkosti jeho ústia sa rozvíjala lodná doprava najmä na malých člnoch. Malebná pobrežná príroda priťahuje mnoho milovníkov vodnej turistiky z mnohých krajín.

Vilaine River

Jedná sa o jednu z najväčších francúzskych riek. To prúdi do Atlantského oceánu neďaleko mesta Treigir. Jeho hodnota pre obyvateľov Bretónska je obrovská.

Rieka poskytuje vodu do blízkych osád. Na tento účel sú usporiadané tri priehrady, ktoré pomáhajú zhromažďovať vodné zdroje a vyhnúť sa povodniam na jar. Vytvorené nádrže sa stali nádhernými miestami na odpočinok.

Skalné víly

Takzvaná jedinečná kamenná formácia neolitickej éry, ktorú možno vidieť v osade Esej. Skladá sa zo štyridsiatich kameňov, ktoré tvoria chodbu, ktorej smer je rovnaký ako smer ranných slnečných lúčov v období zimného slnovratu. To bolo zaznamenané v roku 1752. V 19. storočí bola rozprávková krajina zaradená do zoznamu architektonických pamiatok. Podľa legendy tu víly chránili duše dobrých ľudí. Po ich vylúčení z týchto miest sa pískanie vetra v tejto chodbe považuje za výkrik zabudnutých duší.

Hlavné mesto Bretónska

Administratívnym centrom Bretónska je starobylé mesto Rennes. Je bohatá na pamiatky architektúry, vrátane radnice, biskupského paláca, vzácnej kozmetickej katedrály, paláca parlamentu Bretónska, komplex univerzitných budov. V Rennes môžete navštíviť Táborskú botanickú záhradu, ktorá funguje od roku 1868, ako aj Múzeum výtvarných umení založené počas francúzskej revolúcie. Moderné ekologické múzeum funguje.

Pin
Send
Share
Send
Send