Kuba

Pamiatky Havany: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Havana, hlavné mesto Kuby, vždy prináša nezabudnuteľný dojem turistov a nedávno sa cestovný ruch stal snáď najcennejším miestom v mestskej ekonomike.

Počet atrakcií kubánskeho hlavného mesta, najmä stará Havana, sa nerovná. To má viac ako 900 historických pamiatok, Preto UNESCO uznal starú Havanu za mesto svetového dedičstva.

Havana, podobne ako jej ľudia, sa podobá nezbednému dieťaťu s obrovskými a krásnymi očami. Kubánci sú kontaktnými a pohostinnými ľuďmi, ktorí liečia turistov s veľkým teplo.

Pevnosť La Fuers

La Fuerza bola prvou pevnosťou v Havane, ktorej výstavba sa začala v roku 1558. Horná plošina citadela bola obklopená na troch stranách jednopodlažnou budovou. Po dve storočia tu žili španielsky vládcovia Kuby.

Pevnosť bola obklopená širokým priekopom s vodou, cez ktorú boli na mocných reťaziach vrhané dva mostíky dreva. Priepasy v stenách pevnosti sú vyrezávané tak šikovne, že ani z mora, ani z krajiny nemôžete vidieť, čo sa deje vo vnútri pevnosti. Architektúra pevnosti je pomerne náročná, ale pomerne dlho slúžila ako model na výstavbu nielen vojenských budov, ale aj civilných budov.

Palác Los Capitanes Generales

V luxusnom paláci Los Capitanes Generales, ako aj v Španielsku, boli priestory, elegantné barokové stĺpy, galérie a balkóny, ale zároveň existujú rozdiely, ktoré sa týkajú najmä maľby. Útvary guvernéra Tacona obsadili druhé poschodie. Bol tu aj tribunál, no prvé poschodie bolo odovzdané miestnym kreolským obchodníkom, aby odôvodnili náklady na budovanie paláca.

Dom Miguela Aldama

Stavba paláca najbohatšieho kreolského Dominga Aldama sa začala len o niečo neskôr ako stavba guvernérovho paláca. Palác bol postavený v klasickom štýle. Dôkazom toho sú napríklad biele mramorové schody, haly, ktorých stropné svietidlá zdobia obrazy umelcov z Európy.

Tento palác v čase syna Dominga - Miguela Aldama bol zhromaždením známych kubánskych osobností v oblasti umenia a literatúry. Zúčastnili sa tu aj slávni umelci a speváci z iných krajín. V súčasnosti sa palác nazýva domovom Miguela Aldama.

katedrála

Katedrála je katolícka katedrála. Nachádza sa v starej Havanej. Štýl katedrály je koloniálny barok, ktorý má zároveň asymetrické prvky, čo z neho robí jedinečný príklad tohto štýlu architektúry.

Oltár katedrály je ozdobený freskami majstra z Talianska Giovanni Perovani. V 20. storočí bola katedrála obnovená a pridali sa dva zvony, ktoré boli odliate v bronze so striebrom a zlatom, ktoré sa pridali ku zliatine, ktoré nepochybne zlepšilo ich zvuk.

Moro hrad

Hrad bol postavený v rokoch 1589 až 1629. Hrad Moreau bol neprístupný viac ako polhodinu. Tento hrad má skôr zlovestnú povesť, pretože tu boli zastrelení ľudia, ktorí boli súčasnou vládou.

Che Guevara sa podarilo vziať hrad búrkou v roku 1959. V súčasnosti existujú dve múzeá: staroveké zbrane s zbierkou vojenských obranných zbraní v nej od 16. do 20. storočia a kancelária veliteľa Che Guevary.

Kláštor Santa Clara

Kláštor je veľký a veľmi starý, obklopený pomerne vysokou ružovou stenou. Je datovaný 1644 rokov. Vnútri kláštora sú arkády, kolonáda, fontána, ktoré sú pochované v bujnej tropickej vegetácii.

Spočiatku kláštor bol prístreškom pre dievčatá z chudobných rodín. Zaberá dve celé štvrte v starom Havane.

Miesto: Calle de Cuba - 610.

Kostol El Templet

Dátum založenia kostola sa považuje za rok 1828. Kostol bol postavený v neoklasickom štýle na počesť založenia Havany.

Miesto: Calles Baratillo a O'Reilly.

Rímske múzeum

Každý, kto prichádza do kubánskeho hlavného mesta, navštevuje rómske múzeum, aby zistil históriu vzniku kubánskych národných Rómov. Tu môžete ochutnať najrôznejšie odrody rumu.

Miesto: Avenida del Puerto - 262.

Capitol

Havana Capitol bol postavený v roku 1926, kde sídli kubánsky parlament, kde zostal až do roku 1959. V tejto budove architekti vybrali renesančný štýl.

Má masívne bronzové dvere s obrazmi historickej minulosti Kuby, vrátane ich otvorenia v roku 1492 Christopherom Columbusom. V súčasnosti je v budove kongresové centrum.

Miesto: 513 - Paseo de Martí.

Prado Boulevard

Prado Boulevard je považovaný za architektonickú pamiatku starého Havany, ktorý existuje už viac ako dve storočia. Koloniálne domy s komplikovane zablokovanými balkónmi, ako aj výškové budovy postavené podľa návrhov kubánskych architektov, majú výhľad na krásny nábreží tohto bulváru.

Mrakodrapy sa líšia od svojich bratov v ľahkosti a elegancii obrysov. Turisti radi odpočívajú na mramorových lavičkách stojacich na viacfarebných doskách z kameňa na vnútornej strane bulváru.

Palác výtvarných umení

Tento palác je centrálne múzeum Kuby. Medzi jeho exponáty patria najvýznamnejšie umelecké diela nielen kubánskeho ľudu, ale aj národov západnej Európy.

Colon Cemetery

Otvorenie cintorínskej hrobky sa datuje do druhej polovice 19. storočia. Jedná sa o veľmi krásny a dobre udržiavaný cintorín. K dispozícii je viac ako 500 pamiatok. V podstate sú sochou bieleho mramoru. Môžete sa však stretnúť s egyptskou pyramídou a ďalšími krásnymi budovami.

Známe kubánske postavy sú pochované na cintoríne. Medzi nimi: šachista Raul Capablanca, bojovník za nezávislosť Kuby, Maximo Gomez, spisovateľ Alejo Carpentier.

Miesto: Calle - 12.

Univerzita v Havane

Univerzita Havana bola založená v roku 1728. Nachádza sa v oblasti Vedado na vysokom kopci. Môžete sa dostať na univerzitu tým, že šplháte po širokom schodisku, kde študenti bojujú po celú dobu.

Havana Veľké divadlo

Oficiálne otvorenie divadla sa uskutočnilo v polovici apríla 1838. Avšak v roku 1914 bola budova zničená a za dva roky postavená nová, ktorá spĺňa moderné požiadavky. Bol postavený belgickým architektom Paulom Belom, ktorý pre neho vybral štýl koloniálneho baroka.

Mramorové sochy a alegorické plastiky Giuseppe Moretti zdobia steny divadla. Sprievodcovia povedajú turistom, že divadlo bolo nazývané Tacon, ale v roku 1985, v súvislosti s návrhom nádhernej kubánskej baleríny Alicia Alonso, sa stal známym ako Veľké divadlo. Národný balet Kuby je známy po celom svete. V divadle je pre divákov jeden a pol tisíc miest, a preto je považované za najväčšie na svete.

Miesto: 458 - Paseo de Martí.

Pamätník José Martího

Vynikajúci mysliteľ a revolučný José Martí, ktorý sa stal symbolom svojej krajiny, bol nádherným predstaviteľom revolučného romantismu 19. storočia. Zanechal veľké množstvo literárnych diel rôznych žánrov. Preto vďační potomkovia vytvorili na jeho počesť pamätník v roku 1958, ktorý sa nachádza na Revolučnom námestí a predstavuje vysokú hviezdu umiestnenú vertikálne a sochu Josého Martího.

Vo vnútri hviezdy sa nachádza archív spisovateľa, ako aj benátska keramika, na ktorej je vyrytých takmer 90 slov Josého Martího, ktoré sú pokryté 10 karátovým zlatom. Na poschodí je pozorovacia paluba.

Zámok La Vigia

Manor obklopený nádhernými kráľovskými palmami, rovinatými stromami, mohutnými dubmi a borovicami sa nachádza na samom okraji hlavného mesta v oblasti San Francisco de Paula. Nachádza sa v múzeu bronzového boha literatúry Spojených štátov - Ernest Hemingway, ktorý tu žil 20 rokov.

Medzi exponáty múzea a ich takmer 22 tis je obrovská osobná knižnica spisovateľa. Má 9000 kníh. Na panstve sa nachádza pavilón, v ktorom je uložená loď Hemingway - Pilar a je tu tiež miniatúrny cintorín, kde sú pochovaní spisovatelia poľovnícke psy.

Múzeum vzniklo v roku 1962, keď Ernest spáchal samovraždu. Každoročne sa v máji uskutočňujú rybárske súťaže v blízkosti Havany, ktorého iniciátorom bol Hemingway naraz.

Turisti na poznámke

Po návšteve hlavných pamiatok si môžete prežiť Lenin Park, navštíviť botanickú záhradu s úžasnou japonskou záhradou a samozrejme navštíviť zoologickú záhradu.

Nemenej zaujímavé pre turistov je módna moderná štvrť Miramir s hlavnou ulicou Fifth Avenue. Tu v budove vo forme pripomínajúcej obrátený meč je veľvyslanectvo našej krajiny. K dispozícii je park s fikusmi, vežou s hodinami a skôr originálnou fontánou. Sprievodcovia tiež odporúčajú turistom venovať pozornosť radnici, postavenej v roku 1792.

Pozrite si video: Enrique Iglesias - SUBEME LA RADIO ft. Descemer Bueno, Zion & Lennox Official Video (Október 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send