Japonsko

Slávne pamiatky mesta Osaka: fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Choď do Osaka, obrovskej japonskej metropoly v južnej časti mesta H., je dobré premýšľať o miestach, ktoré chcete navštíviť. Pamiatky tu sú naozaj nespočetné, hlavnou úlohou je plánovať ich návštevu tak, aby trávili minimálny čas na ceste, aby sa nepohli z jedného konca mesta do druhého. Osaka sa nazýva japonská Benátska republika, pretože na jej území sa nachádza mnoho riek, potokov, kanálov, ako aj mostov úplne odlišných štýlov.

Nachádzajú sa tu staroveké chrámy, ktoré spolu s modernými mrakodrami a zábavnými parky. A Osaka je považovaná za kulinárske centrum Japonska, tak veľa času sa musí venovať zoznámeniu sa s národnými lahôdkami, ulicami a reštauráciami.

Národné múzeum umenia

Múzeum v Osake sa nenachádza v starobylom zrúcanom objekte, ale v ultramodernom. Architekt Cesar Pelli navrhol stavbu tak, aby iba tretina múzea bola umiestnená nad zemou, zvyšok je pod zemou. Toto riešenie šetrí priestor, čo nie je ani v Japonsku.

Časť múzea, ktorá je nad zemou, vyzerá ako rákosovité vetvy, ktoré sa kochajú od vetra, a tento obraz inšpiroval architekta. Iba materiál, ktorý si vybral silnejší ako trstina - základ dizajnu pozostáva z kovu. Rovnako ako mnohé múzeá po celom svete, je zatvorené každé pondelok. Tu nájdete umelecké diela 20. storočia: diela Picassa, Cézanne, Calder, Etsuhiro, Kandinsky, - kolekcia je dosť bohatá. Sú tu stále aj dočasné výstavy, niekedy dokonca môžete navštíviť múzeum zadarmo.

Miesto: Kita Ward, Nakanoshima, 4 - 2 - 55.

Národné divadlo Bunraku

Môžete sa zoznámiť s prastarým divadelným bábkovým umením Japonska v divadle Bunraku. Budova pozostáva z piatich poschodí, na ktorých sa nachádza priamo zóna výkonov, múzeum, reštaurácia, miestnosti pre hercov. Výkony v divadle Bunraku sa neposkytujú po celý rok: herci venujú časť svojho času turné po celom svete. Preto pred návštevou by ste mali vopred vedieť, či môžete sledovať show.

Bunraku bábiky vyzerajú skoro ako ľudia, len trochu menšie. Farebné oblečenie, zvuk bubnov, profesionálny dabing robia divadelné predstavenie Bunraku nezabudnuteľným.

Miesto: Chuo Ward, Nipponbashi, 12 - 10.

Japonská Disneyland

Zábavný park je pre turistov s deťmi nevyhnutný. Hlavná téma park - filmy a karikatúry štúdio Universal. Tu môžete v tom čase byť vo svete Bradavíc, Shrek, chatovať s hercom Terminátorom a Spiderom. Hlavnou črtou tohto parku je interaktivita.

Návštevníci, dokonca aj najmenší, sa v nej nenachádzajú, podobne ako v múzeu, ale zúčastňujú sa toho, čo sa deje, ponorené do atmosféry svojich obľúbených kreslených filmov. Samozrejme, tam je vždy veľa návštevníkov v parku, ale tu môžete ľahko stráviť celý deň so svojím dieťaťom, bez toho, aby ste premýšľali o tom, čo s tým robiť: všetko už bolo vynájdené a urobilo sa super cool Location: Konohana-ku, 2-1-33 Sakurajima.

Akvárium Osaka Kayukan

Pre rodičov s deťmi je toto miesto tiež nevyhnutnou návštevou. Toto je jedno z najlepších oceánov celého sveta, tu môžete stráviť aspoň dve hodiny bez povšimnutia. V nedeľu si toto miesto nestojí za to: veľa ľudí. Akvárium sa nachádza v blízkosti metra a skladá sa z ôsmich poschodí.

Tu, ako japonská láska, všetko je premyslené a jasne plánované, inžinierske riešenie štruktúry je jednoducho úžasné. Vyberá sa rôznorodá zbierka morského života: stingrays, žraloky, pečate a tučniaky, medúzy a samozrejme aj mnoho druhov rýb. Zvieratá žijú tu aj v mori: zospodu sú obyvatelia dna, nad nimi žijú druhy na povrchu. Jednotlivci vo vonkajších bazénoch môžu byť dokonca pohladení. Vo všeobecnosti by tu mali návštevníci prírody a mora navštíviť život, aby získali dojmy.

Miesto: Minato Ward, Kaigandori 1-1-10.

Umeda Sky Building

Umeda mrakodrapy Hiroshi Hara sú príklady modernej architektúry, ktorá vyzerá neuveriteľne pôsobivo. Už na úpätí vidíte dve veže s 40 poschodiami, na vrchole spojovacej "plávajúcej záhrady".

Z veľkej výšky je nádherný výhľad na celé mesto, je tu krásne kedykoľvek počas dňa. Počas dňa, v nadmorskej výške takmer 200 metrov, môžete byť medzi oblaky, v noci môžete obdivovať hviezdnu oblohu tesne nad vašou hlavou a pri západe slnka cítiť romantický nádych lúčov zapadajúceho slnka.

Miesto: Osaka, Kita Ward, Oyodonaka, 1 - 88.

Kúpeľný svet

Komplex sedem poschodí je určený na liečenie a čistenie, môže byť súčasne až 5000 návštevníkov, Wellness centrum je určite zaujímavé pre ženy, existujú zóny s rôznymi typmi tradičných kúpeľov a saunov, masážne terapeutov, bazény a dokonca vodný park.

Charakteristickou črtou wellness centra je rozdelenie podľa pohlavia: muži a ženy navštevujú sauny a kúpele oddelene od seba.

Umiestnenie: Naniwa Ward, Ebisuhigashi, 3 - 4-24.

Múzeum vedy

Zaujímavosť a túžba stráviť nejaké vedecké skúsenosti môžu byť uspokojené vo vedeckom múzeu. Nachádza sa vedľa múzea umenia, preto je vhodné naplánovať návštevu oboch na jeden deň. Lístky sú lacné, veľa interaktívnych, ale všetky v japončine.

Toto múzeum má planetárium, jedno z najväčších na svete. Každé poschodie je venované téme: elektrina, optické ilúzie, vesmír, svetlo, zvuk, voda a vzduch. Sú tu prezentácie, návštevníci majú príležitosť dotknúť sa takmer čokoľvek, pozrieť sa cez ďalekohľad. Bude to zaujímavé pre deti i pre dospelých.

Miesto: Kita Ward, Nakanoshima, 4 - 2 - 1.

Organická budova

Veľmi nezvyčajný komplex vznikol v roku 1993. Autor je známy taliansky architekt, umelec, dizajnérský génius Gaetano Pesce. Červená budova je viditeľná z diaľky, na jej stenách sú kvety, stromy a iné rastliny v kvetináčoch s automatickým zavlažovaním.

Podľa vzhľadu je možné zamieňať túto "organickú budovu" s deviatrovým stojanom na kvetináče. Budova bola postavená tak, aby upriamila pozornosť na skutočnosť, že v modernom svete so zlým prostredím je dôležité umelo vytvárať a udržiavať rohy divočiny.

Miesto: Minamisemba 4-7-21.

Chrám Sumiyoshi-taysya

Tento chrám je jedným z najstarších chrámov japonského šintoizmu. Najlepšie je navštíviť toto miesto v máji počas osláv Ishibuty, potom je chrám plný tradičnej hudby a bugaku.

Tu je prekrásny most s osvetleným Sorihashim, z ktorého môžete vyfotiť skvelé obrazy a obdivovať posvätné miesta Japonska. 14. júna tu môžete pozorovať festival sadenia ryže, ktorý sprevádza aj piesne a tance.

Miesto: Sumiyoshi Ward, Sumiyoshi, 2 - 9 - 89.

Šachový park

Tento nezvyčajný park je venovaný šachu, ísť, dáma, backgammon, vyzerá veľmi elegantne, tam je miesto, kde môžete fotografovať. Charakteristickým znakom bolo vytvorenie za pouhých 9 dní a stal sa obľúbeným miestom nielen pre turistov, ale aj pre mnohých obyvateľov mesta Osaka. Na vytvorenie parku a všetkých čísel boli použité len ekologické materiály.

Ramenovo múzeum

Nezvyčajné múzeum okamžitých rezancov ponúka veľa zábavnej zábavy: vytvorte si vlastnú ramenovú odrodu, skúmajte históriu rezance, príďte s dizajnom obalu vášho produktu, stúpajte na vermicelli mriežku v "Noodle Park". V pamäti, samozrejme, môžete kúpiť nátierky pre rok dopredu.

Miesto: 8-25 Masumi-cho, Ikeda-shi.

Kráľovstvo krabov

Japonsko je známe pre pochúťky, tu sa môžete pri každom kroku ochutnať lahodné pokrmy, dokonca aj jedlo na ulici je omnoho čerstvejšie a lepšie ako kdekoľvek inde.

Jedna z reštaurácií sa špecializuje na kraby, dokonca aj na vstupe ľudí stretáva obrovský krab. Zdá sa, že v tejto reštaurácii pozná všetky existujúce metódy krabov. Ponúka obrovský výber krabových mäsových jedál, môžete sa naučiť jesť celý krab, obklopuje službu najvyššej úrovne, ale ceny sú vhodné.

Puffer Fish Restaurant

Zaujímavou atrakciou Osaka je reštaurácia Zuboraya. Slúži jedlá z najnebezpečnejších rýb na svete - fugu. Dekor je veľmi asketický, ale hlavnou vecou je ponuka. Kde inde môžeš mať šancu a ochutnať jedovaté fugu ryby, ak nie vo svojej vlasti?

Miesto: Chuo Ward, Dotonbori, 1 - 6 - 10.

Deti plaza

Zábavné centrum pre deti do 10 rokov. Hlavným posolstvom tohto miesta je pomôcť deťom nielen sa baviť, ale aj učiť sa niečomu o svete okolo nich. Môžete navštíviť kedykoľvek počas roka, deti môžu hrať v rôznych profesiách, cítiť sa ako vedec, hovoriť s ostatnými deťmi z celého sveta. Dokonca aj napriek jazykovému bariéru sa tu deti pobavia.

Miesto: Kita Ward, Ogimachi, 2 - 1-7.

Bar pre hráčov

Hráči si určite budú vychutnávať bar s vesmírnou stanicou Video Game Bar s lacnými nápojmi, bezplatným vstupom a veľkou zbierkou videohier. Napriek malej ploche, toto miesto priťahuje turistov s nádherným výberom hier a konzol a majiteľ reštaurácie sa často stretáva s hosťami.

Aj toaleta v tomto bare je navrhnutá podľa témy. Ľudia z celého sveta hrajú, nie sú opitý boj a hluk, môžete venovať pár hodín v Osake nostalgie starých herných konzol a klasických hier.

Miesto: Nishishinsaibashi, 13 - 3.

Pin
Send
Share
Send
Send