Rakúsko

Villach: atrakcie a obľúbené miesta (s fotografiami)

Pin
Send
Share
Send
Send


Villach je mesto obklopené po troch stranách pohorím. Atmosféra prevládajúca v meste fascinuje staroveké hrady, kostoly. Mnohé parky múzeí prinášajú nielen estetické potešenie, ale aj zaujímavé informácie.

Niektorí turistov toto malebné miesto priťahuje lyžiarske strediská, iné liečebné termálne pramene a niekto si vychutná nádherné prechádzky. V blízkosti sú prekrásne jazerá, ktoré prinášajú pokoj s ich krajinou. Teplá voda v nich prináša dobrú náladu pri plávaní.

Roseg Castle a Animal Park

Motívy architektúry Benácie a Toskánska nájdete na hrade Roseg. Budova je skôr ako kaštieľ, v ktorom sú zachované barokové detaily. Hrad teda chcel vidieť svojho prvého majiteľa. Ďalší majiteľ chcel vytvoriť zoo na panstve. Jeho nečakané zatknutie nedokázalo splniť sen. A napriek tomu v dvadsiatom storočí bola vytvorená zoologická záhrada.

Najkrajšie parky v okolí domu boli vyplavené záplavami. Rakúšania vykonali čiastočné obnovenie. Takže tam bol zelený bludisko s chodníkmi. V súčasnosti je vstup do zámku, zoologickej záhrady a zeleného labyrintu otvorený pre turistov.

Hrad Landskron

Majestátna pevnosť, ktorá sa nachádza v blízkosti jazera Ossiacher See, priťahuje turistov s úžasným výhľadom na údolie Drau. Hrad Landskron bol založený začiatkom 11. storočia. Jeho prvý majiteľ bol hrabě Ozzi, pochádza z bohatej rodiny.

Pevnosť trpela dvakrát bleskom. Teraz sú čiastočne obnovené zrúcaniny otvorené: reštaurácia a kaviareň. Nenulcujúc slobodu ošúpaných obyvateľov hradu, majiteľ vytvoril výstava dravých vtákov. Turisti si môžu vychutnať show so sokolom. A vtáky, po voľnom letu, sa vždy vrátia domov.

Zrúcanina hradu Funeun

Na hrade Fjordun možno pozorovať nádherné výhľady útesov. Bola založená v 12. storočí. Nachádza sa nad riekou Gail, stala sa križovatkou obchodnej cesty. Strážna veža postavená na rieke bola súčasťou pevnosti. Slúžila ako colný úrad.

Neskôr bola pevnosť dobytá lordom Rudolfom von Rasom. Využívajúc jej polohu, okradol obchodné lode. A až po jeho vyhnanstve sa porážky zastavili. Teraz zostali zrúcaniny pevnosti. Turisti sa môžu vydať na hrad pozdĺž cesty položenej v skalách.

Mestské múzeum v Villachu

Môžete sa dozvedieť o histórii mesta Villach v mestskom múzeu. Jedná sa o staré sídlo nachádzajúce sa v centre mesta. Objekt sa nachádza 5000 exponátov, Haly rôznych predmetov rozprávajú o smeroch kultúry mesta: maľby, minerály a historické nerasty. Múzeum má knižnicu. Obsahuje veľkú zbierku kníh.

Farský kostol sv. Mikuláša

Kostol sv. Mikuláša je jednou z atrakcií mesta Villach. História budovy nie je jasná, bola niekoľkokrát prestavaná. V 15. storočí kostol spálili tureckí vojaci, miestni obyvatelia ho obnovili za niekoľko rokov.

Bombardovanie počas druhej svetovej vojny spôsobilo značné škody, takže budova bola opäť upravená. Teraz to možno vidieť v neogotickom štýle.

Hrad Villach

Hrad Villach bol postavený v 16. storočí. Potom bolo mesto súčasťou Bambergskej diecézy a bolo postavené na posilnenie budov mesta. V ňom bolo dungeon a zbrojnica. Bolo prestavané viac ako raz, teraz sa budova využíva na sociálne bývanie.

Časť hradu je pridelená mestskému múzeu. Turisti sa môžu zoznámiť s archeologickými nálezmi.

Kostol Svätého Kríža

V 8. storočí bolo v meste postavené kostol sv. Petra, ktorý neprežil až do nášho času, stal sa však predchodcom Cirkvi Svätého Kríža. Podľa legendy na jednej zo stien chrámu ľudia videli zázračný kríž. Prilákala pútnikov do mesta.

Čoskoro začalo vytvorenie novej svätyne. V stavebnom projekte bol známy architekt Hans Eder. Sochy svätých sú inštalované na hlavnej fasáde a samotná budova je postavená v tvare kríža. Vnútri chrámu sú vyzdobené freskami a vo veži sú tri zvony.

Dolu "Terra Mystic" v Bad Bleiberg

Mesto Bad Bliger, ktoré sa nachádza 25 km od mesta, je známe svojou históriou baníctva. Ešte pred objavením sa termálnych prameňov sa tu ťažilo olovo a zinok. Úžasné múzeum baníctva vám povie asi 700 rokov baníckej histórie.

Exkurzie na tieto miesta prinesú veľa dojmov. Turisti budú môcť: jazdiť na vozíku, vidieť ako funguje jackhammer, spoznať rozprávkové postavy a oveľa viac.

Kostol sv. Jakuba

Postavený v roku 1136, kostol sv. Jakuba stále zdobí hlavné námestie mesta Villach. Budova kombinuje niekoľko architektonických štýlov: románsky, gotický, neskorogotický, barokový. Podľa archeológov bola postavená na pozostatkoch starej stavby.

V polovici 14. storočia kostol zničil prírodnú katastrofu, región trvalo asi 100 rokov na rekonštrukciu. Vnútri je orgán raného baroka, rakúski majstri boli schopní obnoviť nástroj.

Warmbad

Starí Rimania poznali miestne termálne pramene. Šesť z nich je v rezorte. Teplota zdroja 29 С, voda v nich je nasýtená vápnikom, horčíkom, soľami. Kľúče začínajú poraziť na jar, ale teplá voda vám umožní plávať aj medzi snehom. Aj rezort má pitné minerálne pramene.

Villach Alpine Road

Alpská cesta zaujme turistov s panoramatickým výhľadom, počas ktorého sa nachádzajú rôzne výhľadové plošiny.

Trasa vedie k najvyššej hore v Korutánsku - Dobratsch, jej dĺžka je 16,5 km. Hory rozdeľujú tri krajiny: Slovinsko, Rakúsko, Taliansko. Na vrchol Dobratsch sa nachádza niekoľko chodníkov. Tam sa môžete stretnúť s dvoma pútnickými kaplnkami venovanými Panne Márii.

Múzeum automobilov

Nájsť pre milovníkov automobilov bude múzeum venované tejto technike. Rudolf Pirker objavil v roku 1987. Tu vidíte autá z každodenného života 20. storočia. Celkovo je 240 exponátov, zbierka je 1000. Tiež tu nájdete: motocykle, kolobežky, meradlá, rádiá.

Miesto: Ferdinand-Wedenig-Straße - 9.

Lyžiarske stredisko Gerlitzen

Gerlitzen je skvelé miesto pre rodinnú dovolenku. Nájdete tu nasledujúce trate: pre rodinné lyžovanie, pre začiatočníkov športovcov, pre profesionálov. Celková dĺžka trasy je 52 kilometrov.

Lyžiarska škola poskytuje školenia, triedy môžu byť skupinové, rodinné alebo individuálne. Nachádza sa v blízkosti svahov horských chatách a slúži ako nádherné miesto na dovolenku.

Citrus Garden v Faak am See

V okolí obce Villach nájdu turisti najväčší citrusový sad v Rakúsku - Faak am See. V parku sa okrem citrónov a pomarančov pestujú aj palmy a olivy. Len 210 druhov rastlín. Záhrada je vybavená rybníky a pohodlnými lavičkami.

Na ploche 5000 metrov štvorcových je 2 000 rôznych stromov, niektoré až 4 metre vysoké. Ochutnávacie dezerty s ovocím zo záhrady nenechajú ľahostajný ani gurmán. Pre tých, ktorí chcú kúpiť stromček alebo knihu o záhradníctve, bol vytvorený špeciálny obchod.

Jazero Faker See

Vysokohorské jazero, ktoré sa nachádza juhovýchodne od mesta, je nádherným miestom na odpočinok. Každý návštevník dostane estetické potešenie. To prispieva k: tajomnej tyrkysovej farbe vody, úžasným lesným krajinám, krásnym plachetniciam, kĺzajúcim sa po vlnách.

Turisti vytvorili veľa kaviarní a hotelov. Otvárajú sa školy, ktoré poskytujú odbornú prípravu v oblasti plachtenia a kanoistiky. Na pobreží jazera sa konajú rôzne podujatia, z ktorých najznámejší je "Biker Week". Účastníci podujatia nebudú ponechaní ľahostajní prostredníctvom rockových koncertov, lotérií, veľkých cyklistických predstavení a veľtrhov, ktoré sa konali počas festivalu.

Zrúcanina Finkensteina

Hrad, ktorý vznikol v 12. storočí nad jazerom Faker-Zee, bol postavený v románskom štýle. Avšak, často prešiel reštrukturalizáciou v gotickom štýle. Z diaľky sa turistom môže zdať, že z pevnosti ostali len múry. V skutočnosti bola budova obnovená a vytvorili niekoľko nových budov.

V súčasnosti je majiteľom hradu rakúsky sprievodca. Na veži vytvoril amfiteáter. Počet miest v ňom - 1150, Existujú rôzne koncerty a festivaly, ktoré potešia turistov a miestnych obyvateľov. V pevnosti je tiež otvorená reštaurácia.

Pin
Send
Share
Send
Send