Vietnam

Hlavné atrakcie mesta Hanoj: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Zaujímavé a exotické mesto Hanoj ​​je hlavným mestom Vietnamu. Počet obyvateľov mesta je viac ako 6 miliónov ľudí. Hlavný pohľad na dopravu sa považuje za moped, je ľahké prekonať dopravné zápchy, čo je veľmi užitočné pre mesto s vysokou hustotou obyvateľstva. Je to obchodné, kultúrne a finančné centrum ázijskej krajiny.

Klíma vietnamskej republiky je subequatorial, monsoonal, charakterizovaný teplými, vlhkými letami a teplými, ale suchými zimami. Hanoi každoročne láka tisíce turistov, pretože existuje toľko významných, fascinujúcich atrakcií. Hlavné mesto Vietnamu je prezentované vo forme hlučnej metropoly s fantastickou architektúrou a bohatou históriou.

Vietnamský nový rok

Oslavuje sa v prvých dňoch februára podľa lunárneho kalendára. Mesto sa pripravuje na veľkonočné oslavovanie nového roku, čo je najdôležitejšia a najobľúbenejšia dovolenka vietnamčanov. A to znamená dovolenkový začiatok jari. Celá metropola je vyzdobená červenými tónmi. V domoch miestni obyvatelia inštalujú broskyňové alebo mandarínky, zavesia steny suvenírmi, ktoré prinesú veľa šťastia.

V predvečer nového roka všetci obyvatelia kupujú kovové pece a spália do nich papierové peniaze, samozrejme nie reálne. Tento rituál, podľa zvyku vietnamčiny, im prinesie bohatstvo a prosperitu budúci rok. Aj v predvečer dovolenky ľudia uctievajú bohov.

Hanoi Opera House

V centre hlavného mesta na začiatku 20. storočia bola postavená budova Hanojskej opery, ktorá bola postavená na parížskom divadle. Toto je najlepšie divadlo v Hanoji. Budova divadla je bohato zdobená, podlahy sú pokryté talianskym mramorom a medené francúzske lustre a zrkadlá podčiarkujú eleganciu architektúry.

Opera je známa svojou rôznorodosťou žánrov a repertoárov. Znie to klasickú operu, ako aj národnú vietnamskú operu. Na javisku spolu s baletnými vystúpeniami a koncertmi symfonických orchestrov nájdete aj bábkové a exotické národné predstavenia. Divadlo hostí hudobné festivaly, výstavy a prezentácie.

Miesto: Trang Tien Street.

Ha Long Bay

Záliv sa nachádza 130 km od Hanoja. Turisti dostanú fascinujúcu cestu vo vodách zálivu Tonkin na národnej nevyžiadanej plavidle. Jedná sa o ľahkú a rýchlu vodnú dopravu, ktorá prechádzala pozdĺž pobrežia už celé stáročia. Z vietnamčiny sa Ha Long Bay prekladá ako "miesto, kde drak dopadá do mora."

Záliv je považovaný za jedno z najkrajších miest na planéte. Skladá sa z troch tisíc ostrovov. Ha Long je zapísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO a je národnou hrdosťou krajiny. Podľa legendy vytvoril Ha Long Bay obrovský drak, ako keby rozdelil veľkú skalu na tisíce malých ostrovov.

Badinovo námestie

Centrálna socialistická oblasť mesta. Tu je mauzóleum vietnamského vodcu Ho Chi Minh. Prezidentský palác, ministerstvo zahraničných vecí a ministerstvo plánovania a investícií sa nachádzajú na námestí.

Jazero vracaného meča

Jedná sa o rybníček nachádzajúci sa v centre hlavného mesta. Územie parku je považované za obľúbené miesto oboch miestnych obyvateľov a cestovateľov, pretože jazero je považované za kultúrnu a historickú atrakciu Vietnamu.

Zaujímavá legenda o tomto starom jazere je známa, pretože vietnamský cisár Le Loy porazil svojich nepriateľov magickým mečom. Meč mu podal morskú korytnačku. V severnej a južnej časti jazera sú dve malé ostrovy. Predpokladá sa, že toto je telo a hlava posvätného zvieraťa. Chrám korytnačky bol postavený na jednom z ostrovov. Veža je perlou jazera. Územie parku je rafinované s dobrým pešia zóna, sú lavice, kaviarne, reštaurácie. A vo večerných hodinách jazero blikne svetlom veľkého mesta.

Chrám Jade Mountain

Jedná sa o tradičný budhistický chrám, postavený v 19. storočí na jednom z ostrovov slávneho jazera Hoan Kiem. Cesta k chrámu spočíva cez drevený červený mostík. Socha korytnačky je držaná v budhistickom náboženskom chráme, ktorý pomohol hrdinovi Le Loyovi vyhrať.

Katedrála sv. Jozefa

Katolícka katedrála bola postavená francúzskou vládou v 19. storočí. Kultúrna budova je luxusná, majestátna, vytvorená v gotickom štýle.

Katedrála je zhotovená z žulových dosiek a tehál. Je navrhnutý s dvoma identickými a paralelnými vežami vysokými 30 metrov, z ktorých každý pozostáva z piatich zvončekov. Toto je najstarší kostol v Hanoji. Katedrála svätého Jozefa je hlavným kostolom pre katolíkov v celom Vietname. Je otvorená pre všetkých veriacich a poskytuje bohoslužby niekoľkokrát denne.

Miesto: 40 - Nhà Chung.

Stará štvrť Hanoja

Jedná sa o štvrtinu 36 uličiek s jasnými, hovorenými menami. Napríklad papier, sladké, hodvábne a strieborné ulice. Pred tisíckami rokov bolo v tejto oblasti 36 cechov, z ktorých každá sa špecializovala na konkrétne činnosti.

Prípady remeselníkov sa odrážajú v moderných názvoch ulíc. Vždy je veľa ľudí, existuje obchod a výroba. Prechádzka po starom štvrti Hanoja je prezentovaná ako prehliadka so sprievodcom. Je to skanzen s obrovským počtom exponátov. Tu sú jedinečné tradície.

Chrámová literatúra

Jedná sa o jedinečný a významný orientačný bod Hanoje a celého Vietnamu. Konštrukcia chrámu sa uskutočnila v XI. Storočí na rozkaz cisára. Rehoľná budova je venovaná veľkému mysliteľovi a filozofovi - Konfuciovi. Jedná sa o prvú univerzitu vo Vietname, ktorá bola postavená v klasickom vietnamskom štýle.

Územie chrámového komplexu zahŕňa päť sektorov oddelených od seba. Hlavná brána a chodník boli vyrobené špeciálne pre kráľa. Trate, ktoré sa nachádzali na stranách, patrili armáde a úradníkom. Chrám priťahuje všetkých hostí mesta, tu idú umelci, básnici. Tu môžete vidieť študentov, ktorí žiadajú o šťastie vo svojich štúdiách.

Miesto: 58 - Quốc Tử Giám.

Chrám Kuan Thanh

To je jeden zo štyroch chrámov v Hanoji, od staroveku, ktorý chráni mesto pred nepriateľskými útokmi. Chrám bol postavený na brehu jazera na začiatku XI storočia. Výkonná bronzová socha sv. Chang Wu je významnou expozíciou chrámu. Výška pamiatky je 4 metre. Aj v chráme sú uložené úžasné ručne písané básne XVII storočia.

Chrám Quan Thanh je jedným z najstarších budhistických chrámov v Hanoji. Chrám je prezentovaný vo forme osamelého miesta, tri bránky a storočia staré stromy ho chránia pred mestským hlukom.

Miesto: Ngã 3 giao cắt và.

Pagoda Tran Quoc

Najcennejší objekt národného kultúrneho dedičstva vo Vietname, s týmto legendami spojenými s chrámom. Bol postavený na brehoch Červenej rieky v 6. storočí, ale na začiatku 17. storočia sa pagoda Tang Quoc preniesla na osamotený polostrov západného jazera. Dôvodom bolo neustále zaplavenie chrámu. Na jednej zo stien chrámu vytesal celú históriu pagody. Chrám je zdobený sochou Budhu, vyrobená zo vzácneho dreva a pokrytá pozlátenou.

Miesto: Thanh Niên, Trúc Bạch, Ba Đình.

Keangnam Landmark Tower

Jedná sa o najvyššiu budovu v Hanoji. Z najvyššieho poschodia mrakodrapu sa otvárajú všetky krásne krajiny hlavného mesta. Celá budova má 72 poschodí, výška je 340 metrov. Na pozorovacej palube sú voľné ďalekohľady a otvorená kaviareň. Keangnam Landmark Tower má múzeum optických ilúzií s 3D stojanmi. Tu môžete mať dobrý čas a vytvoriť exkluzívne fotorámčeky.

Miesto: Phạm Hùng Nam, Từ Liêm.

Vietnamské etnologické múzeum

Múzeum bolo otvorené v roku 1997 v blízkosti historického centra Hanoja. Budova má tvar bubna. Múzeum rozpráva a ukazuje život a kultúru etnických skupín vo Vietname, všetky z nich 54.

Môžete vidieť, v ktorých domoch bývali ľudia v minulosti, aké jedlá používali, aké dekorácie nosili, ich kostýmy a rituály. Turisti vďaka etnologickému múzeu sa oboznámia s históriou a originálnosťou Vietnamu.

Umiestnenie: Nguyễn Văn Huyên, Nghĩa Đô, Cầu Giấy.

Vietnamské múzeum vojenskej histórie

Múzeum zobrazuje ozbrojené sily Vietnamskej republiky a bolo otvorené v roku 1959. Iniciátorom otvorenia tohto múzea bol vietnamský vodca a prezident Ho Chi Minh. Múzeum sa oficiálne otvorilo v deň sviatku vietnamskej armády a múzeum národného významu sa považuje za štátnu pamiatku a je zaradené do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Múzeum má tridsať divadiel, ktoré obsahujú asi 160 tisíc najcennejších artefaktov vojenskej histórie Vietnamu. Hostia hlavného mesta vidia svojimi vlastnými očami unikátne vojenské vybavenie, vojenské zbrane, rovnako ako mušle, oblečenie, ktoré kedysi patrilo do vietnamskej armády. Múzeum rozpráva o slávnych bojoch armády a vojakov.

Park "Baosonparadise"

Rekreačný park, ktorý sa nachádza v blízkosti Hanoja. Na relatívne malej ploche je veľa čo vidieť: obchody tradičných remesiel Vietnamu, budhistické sochy, usporiadanie starého mesta, akvárium v ​​umelom kameňu, zoo. To je miesto pre príjemné prechádzky.

Miesto: Lê Trọng Tấn, An Khánh.

Pin
Send
Share
Send
Send