Čile

Hlavné atrakcie Čile: prehľad a fotografia

Pin
Send
Share
Send
Send


So širokou paletou krajin sa Čile v posledných rokoch stala čoraz obľúbenejšou destináciou pre cestovanie, najmä medzi milovníky prírody a dobrodruhov. V tejto krajine na západnom pobreží Južnej Ameriky cestujúci nájdu veľa úžasnej krajiny: od vysokých vrcholov Andov a nekonečných pláží po svieže lesy, staré sopky a úžasné pobrežie.

Čile je tiež charakterizovaná množstvom vynikajúcich národných parkov a rezervácií, z ktorých mnohí sú obľúbenými cestujúcimi, ktorí radi rafting, jazdu na horskom bicykli a jazdu na koni. S mestom ako Santiago, ktoré ponúka veľa krásnych múzeí a umeleckých galérií a Veľkonočný ostrov s kamennými postavami, je táto krajina miestom, kde každý môže nájsť zábavu podľa svojich predstáv.

Múzeum Gustava Le Paigea

Dokonca aj ľudia, ktorí nemajú radi múzeá, by mali urobiť výnimku pre vynikajúce múzeum Gustava Le Paigea v San Pedro. Atacama je nirvána pre archeológov kvôli jej takmer bez života, ktoré zachovalo staroveké artefakty už tisíce rokov. A tak je toto múzeum plné takých fascinujúcich nálezov ako dobre zachovaná keramika a textílie a mimoriadna zbierka šamanských doplnkov na prípravu, príjem a fajčenie halucinogénnych rastlín.

Podrobné exkurzie v angličtine a španielčine pomôžu turistom ponoriť sa do histórie tohto regiónu, od najskorších čias až po obdobie dobytí Inkov a španielskej invázie.

Miesto: Padre Le Paige - 380.

La Sebastián Mansion

Najslávnejším obyvateľom Bellavisty bol Pablo Neruda, ktorý sa tu pozrel počas každoročného novoročného ohňostroja Valparaiso a okamžite sa zamiloval do tohto miesta. Zoznámte sa s budovou lepšie ráno. K tomu musíte vyliezť po horách. Každý dom má neuveriteľný výhľad na prístav a okolie z každého okna.

Na rozdiel od ostatných domov v meste Neruda môže turista samostatne študovať budovu a prežívať pôsobivé zbierky redukovaných kópií slávnych lodí, sklenených výrobkov, nábytku z 50. rokov a umeleckých diel slávnych priateľov domu. Neďaleko sa nachádza malá výstavná plocha, kaviareň a obchod so suvenírmi Miesto: Ferrari - 692.

Ranná dedina Kau a Orongo

Pokrytá plávajúcimi rákosmi, toto jazero kráteru pripomína obrovský kotol. Nachádza sa 400 metrov nad, na okraji krátera na jednej strane a zostupuje do modrého oceánu na druhej strane, slávnostná dedina Orongo sa môže pochváliť jednou z najkrajších krajin Južného Pacifiku.

Postavené na svahu domu majú stenu kamenných dosiek, s klenutou strechou pokrytou zemou. Orongo bolo centrom kultov vtákov v 18. a 19. storočí.

Múzeum módy

Toto módne, módne múzeum obsahuje rozsiahlu a sofistikovanú permanentnú zbierku západného oblečenia. Práca dizajnérov 20. storočia je tu predovšetkým prezentovaná. Medzi exponáty hviezd patrí bunda Johna Lennona, "podprsenka v tvare kužeľa" Jean-Paul Gauthier, určená pre Madonu a večerné šaty nosené Lady Dianou. Turisti majú možnosť vidieť neuveriteľné dočasné exponáty, ktoré sa pohybujú od Michaela Jacksona venovaného športovému oblečeniu zo Svetového pohára, ktorý sa tu konal v 60. rokoch.

Miesto: Av Vitacura 4562, Santiago.

La Chascona

Keď básnik Pablo Neruda potreboval tajný prístrešok, aby trávil čas so svojou milenkou Matildou, postavil La Chasconu. Neruda, samozrejme, bol veľkým milovníkom mora, takže jedáleň bola vytvorená vo forme lodnej kabíny a malý maják bol umiestnený v obývacej izbe.

Audio výlety (k dispozícii v angličtine, francúzštine, nemčine, portugalčine a španielčine) rozprávajú príbeh o výstavbe tohto miesta a opisujú zbierku farebného skla, mušlí, nábytku a umeleckých diel. Bohužiaľ, väčšina z týchto pokladov zmizla, keď bol dom počas diktatúry zborený.

Miesto konania: Fernando Márquez de La Plata 130-194.

Pivovar Kunstmann

Vo Valdivii nájdete na juhu najväčší veľký pivovar. Výlety sa konajú každú hodinu od poludnia do 23.00 hod. A zahŕňajú prehľad o originálnych sklenených hrncoch a ochutnávame nefiltrované pivo priamo z suda.

Miesto: Ruta S-95-T, Valdivia.

Rano Raraku

Sopka Rano-Raraku, asi 18 km od Hanga Roa, je tvrdým tufovým lomom, z ktorého boli odrezané moai. Tu môžete cítiť atmosféru raného polynézskeho obdobia, putovanie medzi desiatkami moai, ktoré posiate južné svahy sopky. Vnútri krátera je malé jazero a asi 20 stojace moai.

Kultúrne centrum "Centro Cultural Gabriela Mistral"

Toto pozoruhodné centrum kultúry a umenia, pomenované podľa chilskej poétky Gabriela Mistral, prvej latinskoamerickej ženy, ktorá získala Nobelovu cenu v literatúre, je fascinujúcim doplnkom k umeleckému bohatstvu Santiaga.

Prechádzka v oblasti stojí za pohľadom na veľké výstavné plochy a rotujúce umelecké exponáty, náboženskú architektúru, malé námestí, fresky, kaviarne a oveľa viac.

Miesto: Av Libertador Bernardo O'Higgins - 227.

Múzeum "Museo de Sitio Colón 10"

Tu nájdete 32 vykopaných múmov Chinchorro, ktoré boli objavené, keď jeden architekt zakúpil tento bývalý súkromný dom s úmyslom premeniť ho na hotel. Boli nájdené v piesku pod podlahou, na rôznych miestach, spolu s ich pohrebnými vecami, kožou a perím morských vtákov.

Miesto: Colón - 10.

Kostol sv. Frances

Taliansky Eduardo Provasoli si vybral kombináciu neo-gotickej a klasickej architektúry pre dizajn kostola sv. Francis. Budova bola dokončená v roku 1912, bola postavená nahradiť starší kostol, ktorý trpel požiarom.

Kostol je vizuálny rozkoš - fasáda je žltá s fialovým povrchom, interiér je vnútri s lakovaným drevom. Najlepšie je navštíviť toto miesto za slnečného dňa. Vďaka neuveriteľným farebným oknám je interiér v tomto okamihu oveľa očarujúci.

Ahu Tongariki

Neuveriteľná Ahu Tongariki je najfotografovanejšou turistickou atrakciou v krajine. S 15 pôsobivými sochami je najväčšou pamiatkou v krajine. Sochy sa nachádzajú vo veľkej dedinke vedľa petroglyfov; Niektoré údaje zahŕňajú korytnačku s ľudskou tvárou, tuniak a sochy s motívom vtákov. Toto miesto obnovili Japonci od roku 1992 do roku 1995.

Anaken Beach

Milovníci pláže nebudú môcť prejsť touto nádhernou biela piesočnatá pláž. To je tiež skvelý pozadie pre Ahu Nau Nau, ktorý zahŕňa sedem moai.

Na vzostupe na juh od pláže je Ahu Aturu-Hooky a jeho osamelý moai, ktorý obnovil nórsky prieskumník s pomocou tuctu ostrovcov v roku 1956. Medzi plážové zariadenia patria verejné toalety, stánky s potravinami a suvenírmi.

Kostol Santa Maria de Loreto

Kostol Santa Maria de Loreto, na južnej strane námestia Plaza de Armas, je najstarším kostolom (1740) a patrí aj do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Nachádza sa na 25 metrovom držiaku a má dlažbu, ktorá je upevnená drevenými kolíkmi, nie klincami. Kostol bol obnovený a nový strom nahradil starý, ale jeho obnovenie zostalo verné originálnemu dizajnu.

Čilské predkolumbijské múzeum umenia

Rafinovaná keramika hlavných predkolumbijských kultúr je základom najlepšieho múzea Santiaga, čílskeho múzea predkolumbského umenia.

Spolu s desiatkami najkomplexnejších tvarovaných antropomorfných nádob, hviezdne exponáty zahŕňajú predmety vyrobené z mayského kameňa a andských textílií. Neobvyklé sú drevené čepele, ktoré používajú amazonské šamany na výrobu halucinogénnych práškov.

Miesto: Bandera - 361.

Regionálne múzeum mesta Ancud

Vynikajúce regionálne múzeum v meste Ancud ponúka návštevníkom fantastické exponáty s históriou ostrova vrátane kópie Ancud v plnej veľkosti.

Miesto: Libertad - 370.

Plant La Confluencia

Čile turistov by nemali nechať ujsť tento neuveriteľný výhľad blízko La Confluencia, kde najsilnejšia rieka v Čile, Baker, peny, kaskádovito nadol pred zlúčením s mladším, glaciálnym Rio Nef v kontrastnej kontúry mäty a modrej. Pozorovací paluba sa nachádza 12 km južne od mesta Puerto Bertrand.

Mount Terevaka

Mount Terevaka je najvyšším bodom ostrova (507 m). Na tomto neúrodnom kopci sa dá dostať len pešo alebo koním a určite to bude stáť za to, pretože summit ponúka nádherné panoramatické výhľady.

Pin
Send
Share
Send
Send