Rusko

Klimovské mesto - pamiatky a veci, ktoré chcete vidieť

Pin
Send
Share
Send
Send


V 19. storočí bola strojná budova na výrobu tkáčskych stavieb postavená asi 50 kilometrov od Moskvy v malej dedinke Klimovka. Vďaka tomu obec dostala postavenie pracovnej dediny a v polovici 20. storočia tu vyrastal mesto Klimovsk. Nie je to veľké územie, ale veľmi pekné a útulné s množstvom zelene.

Roztoky Rozhai a Petritsa a povodie riek Rozhayka a Uchi prechádzajú týmto územím. Klimovsk sa vyznačuje čistými uličkami a má svoje vlastné pamiatky, ktoré rozhodne stojí za návštevu.

"Miestne múzeum histórie"

Múzeum je hlavnou perlou mesta. Všetko bohatstvo múzea je rozdelené do troch tematických sekcií:

  • "Jedno mesto", ktoré vám povie o všetkých podnikoch mesta, vďaka ktorým obec zmenila svoj status. A tiež o moderných podnikoch Klimovsku, ktoré sa neustále vyvíjajú a zlepšujú.
  • Časť miestnej histórie rozpráva celú históriu regiónu a život jeho obyvateľov.
  • V "sále vojenskej slávy" sa nachádza množstvo medailí, listov, rozkazov, fotografií a oveľa viac, pokiaľ ide o obdobia Veľkej vlasteneckej vojny.

Múzeum je malé a počet exponátov je malý, ale všetko sa vytvára s láskou a vyznačuje sa jedinečnosťou.

Umiestnenie: ulice Prospect 50 rokov októbra - 26a.

Múzeum "ruská drevená hračka"

Hrací továreň úspešne funguje na okraji mesta Klimovsk a spolu s ním vzniklo múzeum "ruskej drevenej hračky". Múzeum je zaujímavé tým, že nielen zobrazuje množstvo hračiek na prezeranie, ale tiež zobrazuje a rozpráva celý výrobný proces v dostupnej forme, od prázdneho až po hotový výrobok. V múzeu je obchod.

Miesto: Factory Passage - 2.

"Detský rekreačný park"

Park je jedným z obľúbených miest pre rekreáciu, je dobre udržiavaný a čistý. Malí návštevníci budú potešení z jazdy.

Na námestí je dostatočný počet lavičiek, kde si môžete odpočinúť bez starostlivosti. Celú oblasť prechádza chodníkmi. Práve v "Detskom parku kultúry a rekreácie" sa konajú najrozsiahlejšie a najrozsiahlejšie udalosti. Umiestnenie: ul. Zavodská - 6a.

Rekreačný park "Dubrava"

Na okraji mesta stojí okouzlující dubový les, ktorý rastie vo väčšej časti rekreačného parku Dubrava. Na tomto nádhernom mieste si môžete oddýchnuť ako rodinu s deťmi, pretože tu sú zábavné ihriská a pre milovníkov vonkajších aktivít - pohodlné cyklistické chodníky a chodníky. Aj cirkusové skupiny a mobilné zábavné komplexy sa tu často zastavujú. V dnešných dňoch plánujú miestne orgány veľkú rekonštrukciu parku, takže sa stáva hlavným miestom odpočinku.

"Dom kultúry pomenovaný po 1. máji"

Budova Stalinovej stavby zdobená mohutnou kolonádou je obľúbeným miestom všetkých školákov v meste. Tam sú početné hobby skupiny tu. A návštevníci mesta budú fascinujúce navštíviť akýkoľvek koncert alebo akciu, ktorá sa koná v sále tejto atrakcie.

Umiestnenie: ul. Zavodská - 3.

"Kostol všetkých svätých"

Neďaleko od rieky Petritsa v roku 1997 bol postavený a vysvätený kríž a neskôr bola postavená "Kostol všetkých svätých". Malý, chrám sa nachádza na malebnom mieste. Celé územie je oplotené kovaným vyrezávaným plotom.

Fasáda je zdobená rímsami a platňami, uhlové pilastery dávajú individualitu. Niektoré okná sú zdobené peknými vitrážemi a interiér je pozoruhodný svojou veľkoleposťou a monumentálnosťou. Dnes sa systematicky vedú bohoslužby, obrady a vyznania.

Umiestnenie: ulice Vsekhsviatskaya - 1.

"Chrám mučeníka Sergia Podolského"

Desať rokov na rušnej ulici v ruchu mesta otvorili všetci dvere do "chrámu svätého mučeníka Sergia Podolského". Nad vstupom do kostola sa nachádza ikona mozaiky "Zázračný obraz Spasiteľa".

Hoci svätyňa nie je veľká, ale v nej je veľmi pohodlná, začnete premýšľať o zmysle bytia a analyzovať, revidovať kaleidoskop svojho vlastného života. V chráme sú služby, k dispozícii je kostol, kde si môžete kúpiť sviečky, ikony a oveľa viac.

Umiestnenie: Simferopolská ulica - 43.

"Klimovský les"

"Klimovský les" - je jedným z obľúbených miest občanov a návštevníkov. Bielymi brezovými stromami a štíhlymi asfaltmi vám prinesie čerstvý vzduch, zabudnete na mestské spád a odpočívať v tieni korún. Zvuky prírody sa naplnia mierom av hlbinách húštiny sú niekedy stopy divokých zvierat.

Pamätník "Smútiaca matka"

V Klimovsku je sväté miesto - Pamätné námestie obetí Klimovského. Mnoho ľudí obhajovalo svoju vlasť počas Veľkej vlasteneckej vojny a matky čakali s nádejou na svoj domov. Pamätník "trápiacej matky" je preto ústredným bodom námestia. Veľmi presne vyjadruje všetku zármutok a utrpenie všetkých, ktorí čakajú a stratili v tých strašných časoch. Tiež nainštalované sú hviezdy a žulové dosky s vyrytými názvami. V deň veľkého víťazstva sa na námestí zhromaždio veľké množstvo ľudí, aby položili kvety a poklonili sa hrdinom.

Miesto: námestí októbra.

Tí, ktorí sa rozhodnú navštíviť toto roztomilé a útulné mesto, nezabudnite na mnohé staré a moderné podniky a továrne. Infraštruktúra moderného mesta Klimovsk sa neustále vyvíja a miestni obyvatelia sú vždy vítaní hostia.

Pin
Send
Share
Send
Send