Kategórie Austrália

Austrália

Hlavné atrakcie Austrálie: fotografie a popis

V súčasnosti nie je cestovný ruch posledný v austrálskej ekonomike. Tak Sydney každoročne trvá asi päť miliónov turistov. Okrem historických turistov láka najatraktívnejšie prírodné atrakcie krajiny. Austrália má tiež vysoko rozvinutú ekoturistiku, ktorá sa nedávno stala obzvlášť populárnou.
Čítajte Viac
Austrália

Hlavné atrakcie Melbourne: fotografie a popis

Krásne a bohaté na zaujímavé pamiatky Melbourne v polovici XIX storočia bolo len malé osídlenie, ktoré sa nachádza v blízkosti brehov rieky Yarra. Hlavným zamestnaním obyvateľstva bol rozvoj poľnohospodárstva. Veľký skok v rozvoji mesta Melbourne, jedného z najväčších moderných centier Austrálie, priniesol fenomén nazývaný "Gold Rush" (toto je obdobie aktívneho ťažby zlata).
Čítajte Viac
Austrália

Canberra: atrakcie a krásne miesta

Plná pamätných miest a malebných ulíc, Canberra je považovaná za srdce Austrálie. Hlavné mesto nie je náhodou umiestnené medzi Sydney a Melbourne. Ako kompromis bol daný status spoločnosti Canberra, pretože tieto dve konkurenčné mestá to tvrdili. Jazero Burley Griffin, v centre, je klenotom, magnet pre turistov.
Čítajte Viac
Austrália

Adelaide Atrakcie: zoznam, fotografie a popis

Cestovanie po hlavnom meste štátu Adelaide v južnej Austrálii, musíte byť pripravení navštíviť mnoho zaujímavých miest. Je tu niečo vidieť. Mierne stredomorské podnebie, bohatá jedinečná príroda, rôznorodá príroda, priateľskí a usmievajúci sa obyvatelia. Okolo mesta sa nachádzajú parky, pokojné vidiecke predmestí s údolnými údoliami.
Čítajte Viac
Austrália

Pozoruhodnosti Tasmánie: zoznam, fotografie a popis

Tasmánia - pre obyvateľov veľkých kontinentov je to skutočný "koniec zeme", ktorý objavili Európania v 17. storočí. Jeho jedinečná povaha sa stala predpokladom pre vytvorenie viac ako 20 národných parkov a samotný ostrov vyzerá ako obrovská rozmanitosť príťažlivosti našej planéty. Tento austrálsky štát so svojim centrom v meste Hobart je súčasťou Veľkého deliaceho areálu, vďaka ktorému ostrov tvoril veľké množstvo krásnych zátok, zátok, číry útesy, rieky, vodopády a pláže.
Čítajte Viac
Austrália

Populárne pamiatky mesta Darwin: recenzie a fotografie

Austrália nie je najväčším kontinentom na planéte, ale aj napriek tomu je rozdelená na niekoľko území. Na jednom z nich (konkrétne na severe) bolo malé mesto nazvané Darwin uznané za hlavné mesto. V tejto oblasti sa považuje za najľudnatejšie, aj keď sa nemôže pochváliť obrovským počtom obyvateľov (iba asi sto tridsaťtisíc ľudí).
Čítajte Viac
Austrália

Hlavné atrakcie mesta Brisbane

Viac ako dva milióny austrálskeho mesta Brisbane sa nachádza na východe krajiny, na brehu rieky rovnakého mena. Je hlavným mestom Queenslandu a tretím najväčším mestom v Austrálii. Je to dôležitý železničný uzol. Jeho riečny prístav slúži lodiam. Uhlie a zlato sa ťažia v oblasti.
Čítajte Viac
Austrália

Pamiatky Sydney: zoznam, fotografie a popis

Sydney je jedno z najväčších a najatraktívnejších miest v Austrálii, považované za skutočne hodné nielen pre turistiku, ale aj pre bývanie. História oblasti, v ktorej sa nachádza Sydney, má niekoľko storočí. Avšak aktívny rozvoj mesta začal až v 18. storočí. V 20. storočí sa objavili pamiatky, ktoré sa dnes stali slávnymi.
Čítajte Viac
Загрузка...