Kategórie Rakúsko

Rakúsko

Pamiatky Rakúska: zoznam, fotografie a popis

Rakúsko je krajina so sídlom v strednej Európe. Štát hraničí s Českou republikou, Maďarskom, Slovenskom, Slovinskom, Talianskom, Švajčiarskom, Nemeckom, Lichtenštajnskom. Nie je prekvapujúce, že mnohí turisti sa pokúšajú zahrnúť návštevu Rakúska na svojich turistických trasách, pretože výlet do mnohých rakúskych miest prinesie živé a nezabudnuteľné dojmy a diverzifikuje cestu.
Čítajte Viac
Rakúsko

Pamiatky Innsbrucku: prehľad, fotografie a popis

Innsbruck je mesto v Rakúsku, ktoré je administratívnym centrom federálneho štátu Tirolsko. Toto mesto sa nachádza v západnej časti Rakúska, na brehu rieky Inn. Innsbruck zohráva dôležitú úlohu v oblasti priemyslu, športu, cestovného ruchu a kultúry. Innsbruck na každej strane je obklopený majestátnymi Alpami, vďaka čomu je mesto významným lyžiarskym strediskom a priťahuje mnoho turistov s krásnymi panorámami.
Čítajte Viac
Rakúsko

Hlavné atrakcie mesta Kufstein: zoznam, fotografie a popis

Na území Rakúska je malé mesto, ktoré sa nachádza medzi horami, nazýva sa Kufshtan. Je členom kraja s rovnakým menom. Počet obyvateľov mesta je asi sedemnásť tisíc ľudí. Mesto bolo prvýkrát uvedené v dokumentoch v ôsmom storočí. Osada vznikla v dôsledku toho, že vedľa nej prešla obchodná cesta.
Čítajte Viac
Rakúsko

Čo vidieť v Bregenz: atrakcie a zaujímavosti

Mesto Bregenz vždy priťahovalo turistov z rôznych krajín. Nachádza sa na okraji Rakúska a hraničí s Nemeckom a Švajčiarskom. Práve tu návštevníci majú pocit, že sú súčasne v troch štátoch. Na uliciach Bregenz sa cítila sútok rôznych jazykov a etnických skupín.
Čítajte Viac
Rakúsko

Pozoruhodnosti Linzu s fotografiami a popisom

Mesto Linz je hlavným mestom spolkovej krajiny Horné Rakúsko. Neexistuje toľko malebnej krajiny vďaka tomu, že je to veľké priemyselné centrum a tiež bolo často bombardované počas druhej svetovej vojny. Adolf Hitler navyše vybral Linz ako "mesto Fuhrera".
Čítajte Viac
Rakúsko

Pamiatky mesta Graz: fotografie a popis

Len Viedeň, hlavné mesto Rakúska, je schopná prekonať veľkosť mesta Graz, ktorá sa nachádza na juhovýchode krajiny. Vďaka mnohým univerzitám mesta je Graz živé mesto. Baroková budova kontrastuje nádherne s dvormi 16. storočia a so šokujúcimi pamiatkami modernej architektúry.
Čítajte Viac
Rakúsko

Villach: atrakcie a obľúbené miesta (s fotografiami)

Villach je mesto obklopené po troch stranách pohorím. Atmosféra prevládajúca v meste fascinuje staroveké hrady, kostoly. Mnohé parky múzeí prinášajú nielen estetické potešenie, ale aj zaujímavé informácie. Niektorí turistov toto malebné miesto priťahuje lyžiarske strediská, iné liečebné termálne pramene a niekto si vychutná nádherné prechádzky.
Čítajte Viac
Rakúsko

Obľúbené pamiatky Salzburgu: fotografie a popis

Salzburg je štvrté najväčšie mesto v Rakúsku. Je to úžasne malebné mesto, v ktorom sa mierne vychádza nádherná Mozartova hudba. Architektúra mesta je úžasne harmonicky spojená s nádhernými barokovými budovami, nádhernými námesňami, pevnou pevnosťou Hohensalzburg, stredovekými hradmi s nádhernými záhradami.
Čítajte Viac
Rakúsko

Hlavné pamiatky mesta Viedeň s fotografiami a popismi

Viedeň, hlavné mesto Rakúska, je známe ako jedno z najkrajších a najzaujímavejších miest v Európe. Mesto prekvapí turisti s nádhernými súbormi, krásnymi gotickými pamiatkami, divadlami a múzeami. Preto to milujú turisti, najmä z Nemecka. Vedci sa domnievajú, že turbulentné historické udalosti, ktoré sú nepochybne bohaté na rakúske hlavné mesto, viedli k tomu, že Viedeň na rozdiel od iných európskych miest dokázala zachovať integritu a jednotnosť staroveku vo svojom architektonickom vzhľade.
Čítajte Viac
Загрузка...