Kategórie Brazília

Brazília

Pozoruhodnosti Brazílskej federatívnej republiky

Brazília je jednou z najzaujímavejších krajín Južnej Ameriky. Milióny turistov snívajú o nájdení amazonskej džungle a piesočných pláží, vodopádov. Niet pochýb o tom, že povaha Brazílie je obdivuhodná, ale nielenže prispieva k hodnotnému turistickému potenciálu krajiny. Krajina je známa množstvom prírodných a historických pamiatok, takže každý má právo objavovať najzaujímavejšie a nezvyčajné aspekty Brazílie.
Čítajte Viac
Brazília

Hlavné atrakcie mesta Sao Paulo: fotografie a popis

Sao Paulo je najväčšie mesto v Južnej Amerike. To je považované za jedno z najľudnatejších osád Západu. Rôzne národy z celého sveta žijú tu: Afričania, Japonci, Indiáni, Arabi. Štatistiky ukazujú, že dnešná populácia Sao Paulo je asi 10 miliónov ľudí. Mesto je známe svojimi rôznymi riekami a horami.
Čítajte Viac
Brazília

Pamiatky Rio de Janeiro: zoznam, názvy a popisy

Rio de Janeiro je jedno z najkrajších miest v Brazílii. Pokiaľ ide o veľkosť, patrí medzi mestá Južnej Ameriky 4. miesto. Vďaka vynikajúcemu rovníkovému podnebiu s relatívne nízkou teplotou vzduchu vďaka rovnomernému zrážaniu a vynikajúcemu umiestneniu medzi horami a morom je toto mesto obľúbeným miestom pre mnohých turistov.
Čítajte Viac
Brazília

Manaus: atrakcie a veci, ktoré je potrebné vidieť

Postavený na pobreží Rio Negro v 17. storočí, v krajine Manaovských Indiánov, sa Manaus stal bohatým vďaka vývozu gumy. Príliv peňazí umožnil postaviť v srdci amazonských lesov veľa báječných budov, ktoré sa dnes stali pamiatkami mesta. Počasie v tomto regióne je zvláštne. Deštivé obdobie nie je najlepším časom na cestovanie.
Čítajte Viac
Brazília

Brasilia Mesto: atrakcie a zaujímavosti (s fotografiami)

Brasilia je hlavným mestom Brazílie, ktorý sa nachádza v srdci štátu. Súčasne sa oslavuje mimoriadne urbanistické plánovanie. Ak sa pozriete na mesto z pohľadu z vtáčej perspektívy, môžete si všimnúť rozloženie lietajúceho lietadla. Avšak nielen tento výkon je neobvyklý. Turisti obdivujú jedinečnú a výnimočnú architektúru mesta Brasilia, uvedomujúc si, ako neobvyklé je to konkrétne brazílske mesto a ako sa líši od jeho rivalov Rio de Janeiro a São Paulo.
Čítajte Viac
Загрузка...