Kategórie Čína

Čína

Xi'an: atrakcie a veci na návštevu (s fotografiami)

Xi'an je najstaršie mesto s dlhou históriou. Kultúra, architektúra a tradície priťahujú milióny turistov ročne do centra provincie Shenxi. Mesto bolo založené v 11. storočí pred naším letopočtom a bolo uznané samotnými seniami ako kolískou civilizácie. Cisár dal mesto postavenie hlavného mesta, z ktorého začala Veľká hodvábna cesta.
Čítajte Viac
Čína

Hong Kong: atrakcie a zaujímavosti

Ako súčasť Číny má Hongkong vysoký stupeň autonómie. Má vlastnú ústavu, právny systém a menu. Južná časť ostrova je rezidenčnou oblasťou s luxusnými vilkami, drahými apartmánmi a nádhernými plážami na pobreží Čínskeho mora. Na severe priťahuje pozornosť Wanchai, kde sa najlepšie zachováva čínska kultúra a tradície.
Čítajte Viac
Čína

Hlavné atrakcie na ostrove Tchaj-wan

Taiwan - ostrov nachádzajúci sa v Tichom oceáne. Vzdialenosť od pevninskej Číny je asi 150 km. Taiwan patrí Číne, ale zároveň vám umožňuje otvoriť úplne nové aspekty cestovného ruchu a pozrieť sa na existujúci svet iným spôsobom. Taiwan priťahuje veľké množstvo turistov s nádhernou prírodou, pretože asi 20% územia štátu je vyčlenených pre národné parky a chránené komplexy.
Čítajte Viac
Čína

Mishan - hlavné atrakcie a zaujímavosti

Hraničné mestá majú vždy osobitnú farbu a nezabudnuteľnú atmosféru, ktorá priťahuje pozornosť cestujúcich a turistov. Tak útulné, jedinečné, očarujúce je malé mesto na hranici Ruska a Číny Mishan. To sa líši od podobných osídlení v tom, že čisto čínske tradície, plánovanie a spôsob života sú tu dokonale zachované.
Čítajte Viac
Čína

Čo vidieť v Hunchun - pamiatky

Čína je najstaršia krajina s najbohatšou kultúrou. Po mnoho rokov je mestský kraj Hunchun obľúbenou destináciou ruských turistov. Nachádza sa v čínskej provincii Jilin, Yanbian-Kórejská autonómna oblasť. Tento región je zaujímavý tým, že hraničí s dvoma štátmi, prvým z nich je Rusko, druhým je Severná Kórea.
Čítajte Viac
Čína

Pamätihodnosti a zaujímavosti v meste Chengdu: Fotografie a popis

Chengdu leží na rovine, pozdĺž ktorej preteká rieka Min v provincii S'-čchuan. Dnes je hlavným mestom provincie. Mesto bolo založené v 4. storočí pred naším letopočtom. V ére piesne slúžil ako hlavné mesto Číny a po prvýkrát na svete použil peniaze z papiera. Teraz Chengdu prevzal vedenie v oblasti tradičnej medicíny v Číne na liečenie nevyliečiteľných chorôb.
Čítajte Viac
Čína

Hlavné atrakcie Pekingu: fotografie a popis

Peking je mnohostranné a neobvyklé mesto, ktoré existuje už viac ako tritisíc rokov. Tento kapitál sa považuje za jeden z najstarších, hoci v ňom nájdeme poznámky o modernosti. Peking je hlavným kultúrnym, vzdelávacím a politickým centrom Číny. Každý cestujúci má príležitosť navštíviť národné pamiatky, oceniť jedinečnú čínsku architektúru, navštíviť zaujímavé múzejné centrá a pochopiť, aký význam má Peking pre čínsku a svetovú kultúru.
Čítajte Viac
Čína

Šanghaj - obľúbené atrakcie a krásne miesta

Šanghaj je najnavštevovanejším mestom v Číne s pôsobivým množstvom mrakodrapov, ktoré zrejme ignorujú zákony fyziky. Existuje však niekoľko starých budov navrhnutých v tradičnom čínskom štýle, ktoré sú úplne jedinečné. Bund (Vaytan Embankment) je oblasť, kde je zakázaná výstavba mrakodrapov tak, aby nedošlo k narušeniu historickej hodnoty tohto miesta.
Čítajte Viac
Загрузка...