Kategórie Chorvátsko

Chorvátsko

Hlavné pamiatky Chorvátska: zoznam, fotografie a popis

Malá horská krajina (počet 4,2 milióna obyvateľov), umývaná vodami pobrežia Jadranského mora, je šťastne obdarená vynikajúcim subtropickým podnebím a bohatou históriou, ktorá sa odráža v nádherne zachovaných pamiatkach. Hlavným mestom krajiny je mesto Záhreb. Chorvátsko hraničí s Slovinskom, Maďarskom, Srbskom, Bosnou a Hercegovinou a Čiernou Horou a tiež má námornú hranicu s Talianskom.
Čítajte Viac
Chorvátsko

Slávne pamiatky mesta Split: fotografie a popis

Starobylý, veľmi krásny chorvátsky Split sa nachádza na pobreží Jadranského mora, ktorý sa nachádza medzi dvoma mestami - Dubrovníkom a Zadarom. Táto časť pobrežia je stredom celého pobrežia, ktoré rozdeľuje oblasť Dalmácie na dve časti. Split zaberá celú oblasť polostrova Marjan, ktorý je obklopený Splitským kanálom, zálivom Kastela, pohorím Mossor.
Čítajte Viac
Chorvátsko

Dubrovník: hlavné atrakcie a zaujímavosti

Dubrovnik je mesto v Chorvátsku, ktoré sa nachádza na pobreží Jadranského mora v južnej Dalmácii. Priťahuje tisíce turistov. Vďaka svojmu zachovanému historickému centru je Dubrovník zapísaný v zozname svetového historického dedičstva UNESCO. Prvá zmienka o Dubrovníku ako mestskej osade pochádza z roku 667.
Čítajte Viac
Chorvátsko

Záhreb: atrakcie a krásne miesta mesta (s fotografiami)

Okrem faktu, že hlavné mesto Chorvátska je dôležitým obchodným centrom krajiny, je obľúbené pre turistov a je tiež obľúbeným miestom na organizovanie rôznych medzinárodných konferencií. Mesto je bohaté na historické pamiatky, múzeá a galérie, má moderné obchody a reštaurácie, veľa športových a zábavných zariadení, vynikajúcu dopravnú infraštruktúru.
Čítajte Viac
Загрузка...