Kategórie Česká republika

Česká republika

Obľúbené pamiatky mesta Tabora: zoznam, fotografie a popis

Tábor sa nachádza v južnej časti Českej republiky na malebnom brehu rieky Lužnice. Dátum jej založenia sa považuje za 1420 - výška husitského hnutia. Turisti sú priťahovaní k tomuto miestu mnohými historickými budovami, záhadnými pivnicami a prastarými fontánkami. A milovníci opojných nápojov padajú na Tábor kvôli festivalu piva, ktorý sa koná dvadsať rokov za sebou.
Čítajte Viac
Česká republika

Pozoruhodnosti Pardubic: prehľad, fotografie a popis

Malé európske mestá sú známe svojou architektúrou a úžasnými miestnymi tradíciami. Výnimkou nie je Česká Pardubice. Jedná sa o jedinečné mesto nachádzajúce sa 100 km od Prahy na sútoku dvoch riek - Labe a Chrudimka. Pardubice je mestská rezervácia. V skutočnosti je na jeho území mnoho architektonických pamiatok, stredovekých hradov a mnoho ďalších historických budov.
Čítajte Viac
Česká republika

Liberec: atrakcie a zaujímavosti

Na území Českej republiky je veľa zaujímavých objektov. Tu je možné cítiť jedinečnú atmosféru starovekej Európy. Prílet na sever od Českej republiky je nemožné prejsť okolo starého Liberca. Toto mesto sa nachádza na krásnom brehu rieky Nisa-Luzhitsk. Výhonky skalných Jizerských hôr dávajú tomuto miestu osobitnú chuť.
Čítajte Viac
Česká republika

Pamiatky Mikulova: recenzie, fotografie a popis

Pekné, malé české mesto Mikulov bolo založené vo vzdialenom XI storočí. Úrodná pôda a dobrá poloha mesta na kopcoch Pavlovsku podnietili myšlienku výhodného využívania prírodných zdrojov. Preto po krátkom čase, vďaka úsiliu a úsiliu miestnych obyvateľov, Mikulov stal celú krajinu známy pre svoje úžasné vína.
Čítajte Viac
Česká republika

Pamiatky Českého Krumlova: fotografie a popis

Ak sa pri návšteve Českej republiky v priebehu jedného dňa vytvorilo "malé okno", tentokrát by sa mal venovať útulnému, čistému, báječnému mestečku Český Krumlov. Mesto sa nachádza neďaleko Prahy. Nachádza sa len 25 km od hlavného mesta Českej republiky, vďaka ktorej sa starožitnosti zachovali, prináša do krajiny atmosféru stredovekej atmosféry a nezameniteľným dojmom mnohých turistov, ktorí ju navštívia.
Čítajte Viac
Česká republika

Čo vidieť v Brne - hlavné atrakcie

Druhé hlavné mesto Českej republiky - Brno (preložené ako obrana, posilnenie) sa nachádza 200 km od Prahy a 120 km od Viedne na sútoku dvoch riek: Svitavy a Svratka. Mesto s počtom obyvateľov 400 tisíc ľudí sa datuje do V. storočia pred nl. e. Spočiatku to bola malá keltská pevnosť. Ale už v 9. storočí sa stalo obchodným a remeselným centrom Moravy.
Čítajte Viac
Česká republika

Obľúbené pamiatky mesta Jičín: recenzie a fotografie

Jicin, ktorý sa nachádza v severovýchodnej časti Českej republiky, je administratívnym centrom regiónu Královehradecký kraj, ktorý sa nachádza na okraji rezervácie Českého raja. Jednou z hlavných kultúrnych atrakcií mesta je hrad, založený v začiatkoch 17. storočia barónom, členom tridsaťročnej vojny Albrecht von Waldstein.
Čítajte Viac
Česká republika

Kutná Hora: atrakcie a zaujímavé miesta

Kutná Hora je malé mesto v Českej republike, ktoré sa nachádza vo vzdialenosti 60 km od Prahy. Osada bola založená v 13. storočí. V stredoveku bola Kutná Hora považovaná za jedno z najväčších centier ťažby striebra v celej Európe, v dôsledku čoho bolo možné získať výsady mestského mesta a stať sa jednou z najbohatších v štáte.
Čítajte Viac
Česká republika

Plzeň - zaujímavosti a zaujímavosti mesta (s fotografiami)

Plzeň je jedným z najznámejších a atraktívnych miest v Českej republike. Príbeh sa začal v 13. storočí a dnes sú stále stopy dôležitých historických období a turisti sa môžu tešiť na objavovanie mnohých historických pamiatok. Plzeň bol postavený kráľovským dekrétom na rovnom teritóriu, vďaka ktorému jeho plánovanie a prítomnosť štvrtí prispievajú k zaujímavým prechádzkam a možnosť vidieť nielen mestské pamiatky, ale aj zaujímavé objekty v blízkosti mesta Plzeň.
Čítajte Viac
Česká republika

Hlavné pamiatky Prahy: kam ísť a čo vidieť

"Magické mesto", "Mesto zlata", "Mesto sto veží", "Paríž východu" - to sú niektoré z názvov mesta Prahy. Vybavená na 5 kopcoch, ako starobylý Rím, hlavné mesto Českej republiky sa tiahne po oboch brehoch krásnej Vltavy. Už od stredoveku je v Prahe milovaní cestujúci. Už v 14. storočí to bolo kozmopolitné mesto, ktoré prekonalo všetky ostatné mestá strednej Európy s infraštruktúrou.
Čítajte Viac
Загрузка...