Kategórie Dánsko

Dánsko

Pamiatky a krásne miesta Grónska

Grónsko je skutočne tajomný, úžasný a v niektorých miestach nevysvetliteľný kútik našej planéty. Geograficky sa nachádza v severovýchodnej Severnej Amerike. Vlny dvoch oceánov sa rozpadajú na pobreží ostrova: Atlantik a Arktída. Rozsah ostrova je úžasný - asi 2 milióny kilometrov štvorcových.
Čítajte Viac
Dánsko

Aarhus - atrakcie a zaujímavé miesta

Na pobreží zálivu Aarhus sa nachádza Bugt druhé najväčšie mesto v Dánsku - Aarhus. Jedná sa o jedinečné mesto, ktoré sa ukázalo ako kombinovať oba prvky stredovekého osídlenia a obrovskú modernú metropolu. Aarhus je hlavným prístavom krajiny. Prvé zmienky o ňom sú datované 948 g. Predtým bola na týchto miestach umiestnená vikingská osada.
Čítajte Viac
Dánsko

Faerské ostrovy - zaujímavosti a zaujímavé miesta

Faerské ostrovy sa nachádzajú v severnom Atlantickom oceáne medzi Škótskom, Islandom a Nórskom. Obyvateľstvo ostrovov podľa sčítania ľudu v roku 2017 je 49 935 tisíc ľudí. Zahrnuté v Dánskom kráľovstve, ale od roku 1948 majú obmedzenú suverenitu. Oficiálne tu existujú dva jazyky - Faerské ostrovy, ktoré majú staré nórske korene a dánsky; Faroe a dánske koróny sú v obehu.
Čítajte Viac
Dánsko

Kodaň - hlavné atrakcie mesta

Veľmi čistý, dynamický, moderný, ale s dlhou a zaujímavou históriou, Kodaň je domovom najstaršej monarchie na svete a najlepšej avantgardnej architektúry na Terra. Päť ulíc mesta sa tu zjednotilo s cieľom vytvoriť najdlhšiu pešiu zónu v Európe (Stroget), kde sa nachádzajú špicaté historické budovy a obchodné domy, reštaurácie a uličné kaviarne, divadlá a múzeá.
Čítajte Viac
Dánsko

Dánsko Atrakcie - prehľad a fotky zaujímavých miest

Mnoho pamiatok Dánska v posledných rokoch začalo priťahovať čoraz viac turistov do krajiny. A to všetko, pretože táto škandinávska oblasť sa môže pochváliť nádhernými plážami, nádhernými nádhernými hrady, sviežimi lesmi, miernym prostredím, priateľskými občanmi a veselou atmosférou.
Čítajte Viac
Загрузка...