Kategórie Fínsko

Fínsko

Hlavné atrakcie Kotka

Nachádza sa na samotnom pobreží Fínskeho zálivu, mesto Kotka každoročne prijíma tisíce turistov z celého sveta. Bohatá história, neuveriteľne krásna severná príroda - to je to, čo priťahuje cestovateľov tu. Obyvatelia Petrohradu tiež často navštevujú Kotku a nakupujú európske výrobky z miestnych obchodov vďaka blízkosti mesta až po ruskú hranicu.
Čítajte Viac
Fínsko

Kajaani Atrakcie: Prehľad a fotografie

Vo Fínsku, na brehoch rieky Kajanijoki, je mesto obklopené lesmi, nazýva sa to Kajaani. V meste žije asi 38 000 ľudí. Kajaani bol založený v polovici 17. storočia. Na malebnom mieste je mnoho zaujímavých a historických miest, aby každý turista našiel presne to, čo chce vidieť.
Čítajte Viac
Fínsko

Pamiatky mesta Pori: prehľad, fotografie a popis

Pori je jedným z desiatich najväčších miest vo Fínsku. Nachádza sa na západe krajiny v provincii Satakunta. Tu sú staré európske domy a moderné priemyselné budovy, melancholická krajinná krajina rieky Kokemäenjoki a očarujúce uličky so slnkom zaplavené. Cestujú do tohto mesta kvôli neobvykle poetickej fínskej prírode a objavujú miestne pamiatky a naozaj si môžu vychutnať skutočnú fínsku samoty a pokoj s gulášom.
Čítajte Viac
Fínsko

Joensuu - známe pamiatky a zaujímavosti

Mesto Joensuu sa nachádza vo Fínsku, jeho veľkosť je malá. V preklade názov "Joensuu" znamená "ústie rieky" a mnohé druhy rekreácie sú v skutočnosti neoddeliteľne spojené s riekou Pielisjoki, ktorá rozdeľuje mesto na polovicu. V Joensuu, založenom Mikulášom I., môžete plne vychutnať krásu fínskej krajiny.
Čítajte Viac
Fínsko

Rovaniemi: atrakcie a obľúbené miesta

Rovaniemi je známe mesto a obec vo Fínsku. Mesto je najväčšie v Európe. Počet obyvateľov je asi 60 tisíc ľudí. Prvýkrát tu môžete vidieť skutočné severné svetlá a polnočné slnko, zoznámiť sa s rezidenciou Santa a navštíviť najväčšiu drevenú reštauráciu na logoch.
Čítajte Viac
Fínsko

Kuopio: obľúbené atrakcie a zaujímavosti

Obklopený jazerami, fínske mesto Kuopio je centrom provincie Savo. Spoločnosť bola založená v roku 1652 ako nákupné centrum v provincii Kuopia, stále sa považuje za centrum kultúry a pravoslávnej cirkvi, ako aj významnú administratívnu jednotku. Výhodná poloha priťahuje milovníkov vonkajších aktivít, ale pre tých, ktorí radi navštevujú múzeá a obdivujú architektúru, tu je tu aj veľa nádherných miest.
Čítajte Viac
Fínsko

Porvoo: atrakcie a zaujímavosti

Fínsko je skutočne unikátny región, ktorý je možné navštíviť. Všetko tu dýcha komfort a harmóniu. Ak chcete zažiť jemnú krásu týchto miest, neskúsený turista by mal určite navštíviť Porvoo - jeden z najuznávanejších kútov krajiny Suomi, ako to nazývajú Fíni. Založená pred takmer 800 rokmi, Porvoo sa nachádza na 50 kilometrov východne od Helsínk, na brehu rieky Porvonjoki.
Čítajte Viac
Fínsko

Pozoruhodnosti Fínska: zoznam, fotografie a popis

Nachádza sa na severe starého kontinentu, Fínsko je 65% pokrytých lesmi, 10% jazerami a 8% so zemou poľnohospodárov. Zvyšok územia je pod mestom, z ktorých najpopulárnejšie sú Helsinki, Turku a Tampere, Oulu a Imatra, Rauma a Vaasa. Nezabudnite, že Fínsko je rodiskom Santa Clausa, ktorý žije vo svojom Laponsku (tiež orientačný bod Suomi), a pre novoročné cesty po celom svete.
Čítajte Viac
Fínsko

Hamina Atrakcie s fotografiou a popisom

Najväčšie mestá vo Fínsku sú Helsinki, Tampere, Expo, Vantaa a Turku. Ale aby sme sa zoznámili s krajinou, je potrebné, aby sme sa dostali do niekoľkých malých miest. Koniec koncov, v malých mestách môžete cítiť ducha krajiny. Keď cestujete po južnom Fínsku, navštívte skromné ​​mesto Hamina.
Čítajte Viac
Fínsko

Oulu: atrakcie a zaujímavosti

Pre tých, ktorí sa chcú oboznámiť s kultúrou krajín na severe Európy, je ideálnou voľbou Oulu. Jedná sa o pomerne veľké fínske mesto, ktoré má veľa zaujímavých miest, okrem toho je jedným z najstarších miest vo Fínsku. V tomto meste si môžete vychutnať nielen krásu starobylej architektúry, ale aj úžasnú, nezabudnuteľnú krajinu.
Čítajte Viac
Fínsko

Espoo: atrakcie a zaujímavé miesta (s fotografiami)

Druhým najväčším mestom vo Fínsku je Espoo, satelitné mesto Helsinki. V roku 1458 získal oficiálny štatút mesta. K dispozícii sú veľké kancelárie mnohých známych spoločností a značiek. Žiť tu je veľmi prestižný: rozpočet mesta a príjem jeho obyvateľov sú najvyššie v krajine. Môžete si plne vychutnať prírodu Espoo, zúčastniť sa kultúrneho života mesta, navštevovať koncerty, výstavy a športové podujatia.
Čítajte Viac
Fínsko

Pamiatky mesta Mikkeli - prehľad a fotky zaujímavých miest

Každý rok prídu tisícky turistov na kultúrnu a športovú dovolenku v mestečku Mikkeli vo východnom Fínsku. Čo je o nich tak zvláštne? Ako je dobre známe, táto krajina je mimoriadne krásna s jej najčistejšími jazerami, priehľadnými riekami a snehovo bielým prostredím polí a lesov šumivých na slnku.
Čítajte Viac
Fínsko

Kouvola - obľúbené mestské atrakcie

Kouvola je fínske mesto, založené pomerne nedávno, v roku 1875. Vznikla vďaka železnici, ktorá spojila obe krajiny - Fínsko a Rusko. Z Petrohradu do mesta sa dá dostať vlakom za pol hodinu. Bohužiaľ, počas rusko-fínskej vojny bola väčšina Kouvola zničená.
Čítajte Viac
Fínsko

Obľúbené miesta v mieste Lappeenranta

Ťažko pre výslovnosť, názov mesta, mnoho ruských turistov sa znížil na kratšie a sladké - Lappa. Lappeenranta - útulné mesto, v blízkosti ktorého tečie rieka Saimaa, sa nachádza v blízkosti ruských hraníc. Takéto dobré okolie umožňuje obyvateľom Petrohradu a ostatným blízkym komunitám pravidelne navštevovať obchody, miestne zábavné centrá a kultúrne atrakcie.
Čítajte Viac
Fínsko

Pamiatky v Tampere: prehľad, fotografie a popis

Fínske mesto Tampere je druhé najväčšie mesto v krajine. Nachádza sa na juhu Fínska v provincii Pirkanmaa. Viac ako 213 tisíc ľudí tu žije. Je to dôležitý dopravný uzol krajiny, kde sa pretínajú cesty a železnice. Zamestnáva strojárske, chemické, textilné a obuvnícke podniky.
Čítajte Viac
Fínsko

Pamiatky v Helsinkách: zoznam, fotografie a popis

Hlavné mesto Fínska Helsinki sa nachádza na pobreží Baltického mora vo Fínskom zálive. Toto je najväčšie mesto v krajine, v ktorom žije viac ako 630 tisíc ľudí. Patrí medzi najlepšie, najbezpečnejšie a najdrahšie mestá na svete. Tu sa sústreďujú centrá fínskeho a medzinárodného obchodu, vedy, kultúry a vzdelávania.
Čítajte Viac
Fínsko

Pamiatky mesta Lahti: prehľad, fotografie a popis

Hodinu od Helsínk a pohľad sa otvára okraj modrých jazier, kopcovitého okolia, sviežej zelene letoviska Lahti. Miesto s takým názvom je uvedené v dokumentoch z roku 1445, malej dedinke na križovatke vodných kanálov a pozemných komunikácií. Dobre zriadené dopravné spojenia umožnili premeniť malú obec na rozvinuté turistické zdravotné stredisko.
Čítajte Viac
Fínsko

Slávne pamiatky mesta Turku: zoznam, fotografie a popis

Turku je fínske mesto založené začiatkom 13. storočia. Toto osídlenie je považované za jedno z najstarších v štáte. Napriek skutočnosti, že miestna architektúra bola počas druhej svetovej vojny vážne poškodená, bola dokončená reštauračná práca. Turisti často poznamenávajú, že najlepší čas cestovať je v lete, kedy môžete navštíviť zaujímavé festivaly a krásnu prírodu.
Čítajte Viac
Fínsko

Pozoruhodnosti Imatry: zoznam, fotografie a popis

Imatra je jedno z najmladších miest vo Fínsku, ktoré sa nachádza v blízkosti ruských hraníc v regióne južnej Karelia. Na tomto mieste severne od Karelianskeho Isthu je hranica týchto dvoch krajín rozdelená na rieku Vuoksa. V bezprostrednej blízkosti Imatry, na druhej strane hranice, je ruské mesto Svetogorsk a za hodinu jazdy je Vyborg.
Čítajte Viac
Загрузка...