Kategórie Izrael

Izrael

Pamiatky mesta Ashdod: zoznam, fotografie a popis

Podľa starých legiend, obri kedysi žili v Ašdóde. V hlavnej knihe o kresťanstve, v Biblii, existuje niekoľko odkazov na toto izraelské mesto. V 13. storočí pred naším letopočtom Ašdod bol zajatý Filištínmi, alebo, ako sa nazývajú, "morom". Filištínci postavili v meste nádherný chrám zasvätený Bohu Dagonovi, ktorého ruiny sa doteraz zachovali.
Čítajte Viac
Izrael

Haifa: atrakcie a krásne miesta

Slovo "Haifa", ak je doslova preložené z hebrejčiny do ruštiny, znamená "krásne pobrežie" alebo "bezpečný, chránený prístav". Oba tieto preklady sú správne a odrážajú podstatu Haify, tretieho najväčšieho a najvýznamnejšieho mesta Izraela. Obyvatelia krajiny a turisti, ktorí prichádzajú do Haify, si môžu vychutnať nezvyčajne krásny výhľad na pobrežie Stredomoria po celý rok vďaka miernemu podnebiu v tomto mieste.
Čítajte Viac
Izrael

Galilee: známe pamiatky a krásne miesta

Galilej je najkrajšia časť územia Izraela, neuveriteľný, prekvitajúci kútik. Spája hory, polia, háje s kvitnutím eukalyptu a dátumy, ako aj perfektne transparentnú vodu Galilejského mora. Galilej je zaujímavým miestom pre turistiku. Je ťažké počítať na prstoch fascinujúcich miest a pamiatok tohto kúta.
Čítajte Viac
Izrael

Pozoruhodnosti mesta Tel Aviv: zoznam, fotografie a popis

Tel Aviv je naozaj turistickým rajom na zemi. Pláže, more, jasné slnko neustále čakajú na svojich návštevníkov. Mesto Tel Aviv, ako rekreačné mesto, spríjemňuje turistom pohodlné a nenápadné služby a zaručuje len pozitívne emócie. Tu finančné príležitosti nie sú dôležité, pohlavie, vek, národnosť - mesto je rád každému hosťovi a je pripravené zabezpečiť návštevu širokého zoznamu miestnych atrakcií.
Čítajte Viac
Izrael

Caesarea - prehľad obľúbených turistických atrakcií

Pod názvom Caesarea sú známe mnohé staroveké rímske mestá. Medzi ne patrí palestínska cézéria, caesarea, kappadokia, cesária, maurská, cezská libanonská, caesarea Filippov, neokesarija. Najdôležitejšie z historického a turistického hľadiska je Caesarea Palestíny, ktorá sa nachádza v Izraeli, na pobreží Stredozemného mora.
Čítajte Viac
Izrael

Nazareth Atrakcie: Prehľad, Fotografie a popis

Nazareth sa nachádza na severe Izraela a je jedným z najvýznamnejších miest v krajine. Prvá zmienka o nej je obsiahnutá v evanjeliu, v Starom zákone nie sú žiadne informácie. Nazaret je svätým pútnickým miestom pre milióny kresťanov, pretože tu sa narodil Ježiš Kristus, jeho detstvo tu prešlo a tu začal kázať.
Čítajte Viac
Izrael

Safed: atrakcie a zaujímavosti v meste

Safed je jednou zo štyroch svätých židovských miest. On je najmladší z nich. Podľa legendy založenej jeho synom Noem. V štrnástom storočí. bol považovaný za centrum židovského vzdelávania a obchodu a v XVI-XVII storočí. získal slávu centrum Kabbalah a židovský mysticizmus. Tu spolu so Židmi žijú aj ruskí kresťania a maronitovia.
Čítajte Viac
Izrael

Pamiatky mesta Eilat: zoznam, fotografie a popis

Toto najjužnejšie izraelské mesto sa nachádza na brehoch Červeného mora. Poskytuje krajine prístup do Indického oceánu. Toto starobylé mesto je známe od čias kráľa Šalamúna. V čase rímskej ríše tu bola vojenská posádka a v minulom storočí aj arabský vojenský post. Po jeho zachytení Izraelom sa Eilat začal rýchlo rozvíjať a v roku 1959 získal mestský status.
Čítajte Viac
Izrael

Pamätihodnosti a zaujímavosti v Jaffa: recenziu a fotku

Staroveké mesto Jaffa (Jaffa, Jaffa) v živote veľa videl. Pôvodne založený ako pevnosť, bol opakovane podrobený dobytím faraónov, videli zmenu rímskych vládcov - Pompey, Julius Caesar, Marc Antony, Kleopatra a ďalej, dvakrát zničený - najprv v dôsledku židovskej vojny a potom sultána Beibara II.
Čítajte Viac
Izrael

Hlavné atrakcie Jeruzalema: zoznam, fotografie a popis

Jeruzalem je hlavným mestom Izraela, ktorý sa nachádza na náhornej plošine v židovských mestách na Blízkom východe. Mesto je považované za posvätné pre predstaviteľov troch náboženstiev, konkrétne - islamu, judaizmu, kresťanstva. V Jeruzaleme dnes žijú ľudia rôznych národností, etnických a náboženských vyznaní. Od samého začiatku je prosperita mesta spôsobená jeho mimoriadnou atraktívnosťou pre turistov a pútnikov.
Čítajte Viac
Загрузка...