Kategórie Jordán

Jordán

Ammánske pamiatky: zoznam, fotografie a popis

Ammán je hlavným mestom nádhernej krajiny Jordánska. V tomto najväčšom meste v krajine môžete vidieť najzaujímavejšie pamiatky, ktoré odrážajú celú históriu kráľovstva. Jeho bohatá história ovplyvnila rôzne architektonické štýly. Tu nájdete starobylé ruiny a zachované objekty.
Čítajte Viac
Jordán

Pamiatky Jordánu: fotky a popis

Pre mnohých turistov začína prehliadka Jordánu návštevou starobylej Petry, jednej z najzákladnejších osád na Blízkom východe. Okrem Petry je v krajine mnoho ďalších zaujímavých miest, ako sú zrúcaniny starých rímskych miest, citadiel, bohoslužieb, púšte, pobrežie Červeného mora.
Čítajte Viac
Jordán

Petra pamiatky: zoznam, fotografie a popis

Napriek tomu, že o Petrovi bolo napísané veľa, nič naozaj nemôže pripraviť turistov na toto úžasné miesto. Petra, svetový zázrak, bez akýchkoľvek pochybností sa považuje za najjasnejší poklad Jordánu a najzábavnejšie pamiatky krajiny. Toto rozsiahle, jedinečné mesto bolo vytesané Nabataeans, veriaci arabskí ľudia, ktorí obývali tieto krajiny pred viac ako 2000 rokmi, a premenili ich na dôležitý bod pre hodvábne, pikantné a iné obchodné cesty spájajúce viaceré východné krajiny s inými veľkými obchodnými osadami.
Čítajte Viac
Jordán

Aqaba: atrakcie a zaujímavosti (s fotografiami)

Na južnom okraji Jordánu, ktorý sa rozprestiera pozdĺž pobrežia severného Červeného mora, je jedno z najkrajších miest v tejto krajine - Aqaba. Stojí na rovnakej zátoke a je obklopený krásnymi horami. Toto miesto má dlhú históriu, bolo dobyté rôznymi dobyvateľmi, čo viedlo k zmene kultúr (kultúra rímskych čias, predbiblické a biblické časy, krížové výpravy, egyptský sultán Mamluk, Arabov).
Čítajte Viac
Загрузка...