Kategórie Nový Zéland

Nový Zéland

Pamiatky a atrakcie mesta Auckland

Auckland - v minulosti hlavným mestom Nového Zélandu a teraz najväčším mestským milionárom (približne 1 300 000 obyvateľov). Zaberá 3. miesto v rebríčku najlepších miest pre život z hľadiska ekológie, čistoty a pohodlia. V meste a okolí je 49 vynechaných sopiek. Na oboch stranách je Auckland obklopený pohorím Hanuya a Waitakere.
Čítajte Viac
Nový Zéland

Pamiatky Nového Zélandu: zoznam, fotografie a popis

Nový Zéland je jednou z najkrajších krajín na svete. A je to veľmi rozmanité v klimatických zónach: unikátne lesy, snehovo biele ľadovce, krištáľové fjordy, najčistejšie pláže - to všetko láka k návšteve tohto ostrovného národa. A tu bol natočený "Pán prsteňov" a je jednoducho nemožné odoprieť si potešenie z toho, že vidím živé majestátne krajiny z tohto filmu.
Čítajte Viac
Nový Zéland

Wellington: atrakcie a zaujímavosti

Wellington je krásne a útulné mesto Nového Zélandu. Tu moderné budovy a nezvyčajné priemyselné riešenia dokonale zapadajú do historickej minulosti mesta a do prírodných krás nádhernej krajiny. Nachádza sa na juhu severného ostrova, obklopený rozptylom smaragdových kopcov a malebným azúrovým útesom v prístave Cook Strait.
Čítajte Viac
Загрузка...