Kategórie Nórsko

Nórsko

Nórske kráľovstvo: atrakcie a krásne miesta

Nórsko je obľúbenou destináciou pre ekoturistiku s fascinujúcimi fjordmi a ľadovcami, romantickými západy slnka a obrovskou divokou rozlohou. Každé z jeho 4 hlavných miest má mimoriadny význam pre rozvoj ekonomiky krajiny: Oslo je hlavným a finančným centrom, Bergen je starý prístav vo fjorde, Stavanger je hlavným mestom ropného priemyslu, Trondheim je centrum technologického rozvoja.
Čítajte Viac
Nórsko

Bergen - obľúbené pamiatky a zaujímavosti

Bergen je ťažké priradiť provinčným mestám. Je 2. najväčším v Nórsku. Mesto sa dôsledne rozvíjalo ako centrum pre rybolov, námornú dopravu a ropný priemysel. Hospodársky rast mal pozitívny vplyv na humanitárnu sféru. V roku 2010 získalo starobylé hlavné mesto Viking postavenie "Európskeho hlavného mesta kultúry".
Čítajte Viac
Nórsko

Trondheim: atrakcie a obľúbené miesta mesta

Nórske mesto Trondheim sa líši od ostatných osád krajiny. Jeho okolie, domy, budovy vyzerajú ako na obrázku. Starostlivé plánovanie ulíc, mestského priestoru, štvrtí a infraštruktúry naznačuje, že Trondheim bol vytvorený veľmi starostlivo, systematicky.
Čítajte Viac
Nórsko

Slávne pamiatky mesta Oslo

Toto najväčšie mesto Nórska bolo založené na začiatku XII. Storočia. V roku 1299 sa Oslo stalo hlavným mestom krajiny. Tu sa rozvinul obchod a remeslá. V XVIII-XIX storočí sa ekonomika mesta rozrástla, objavili sa nové podniky. Druhá polovica minulého storočia urobila z Osla moderné mesto s rozvinutou dopravnou komunikáciou a dobrými podmienkami pre rozvoj podnikania.
Čítajte Viac
Загрузка...