Kategórie Poľsko

Hlavné pamiatky Poľska: zoznam, fotografie a popis
Poľsko

Hlavné pamiatky Poľska: zoznam, fotografie a popis

Bude to o neuveriteľne pestrej, úžasnej krajine - Poľsku, ktorá harmonicky spája staroveké budovy, nedotknutú prírodu a najrozmanitejšie úspechy vedy a techniky. Z vtáčej perspektívy vidí krajina pohľad so svojou rozmanitosťou - hustými lesmi, horskými vrcholmi, poliami, modrými riekami a jazerami, majestátnymi hrady - a to všetko hraničí s modernou infraštruktúrou.

Čítajte Viac
Poľsko

Pamiatky Lodži: prehľad, fotografie a popis

Lodz je jedno z najväčších a najznámejších miest v Poľsku. Predpokladá sa, že osada bola založená v 13. storočí a v roku 1423 získala čestný štatút mesta. Mesto sвязанód je spojené s ghettom, ktorý v týchto častiach existoval počas druhej svetovej vojny. Teraz každý turista sa môže dozvedieť viac o dejinách geta a samozrejme pochopiť historické črty rozvoja mesta Lodž.
Čítajte Viac
Poľsko

Obľúbené pamiatky mesta Olsztyn: recenzie a fotografie

Olsztyn je mesto nachádzajúce sa v severnej časti Poľska na rieke řekeyna. Olsztyn je administratívnym centrom regiónu Warminsko-Mazury. Prvá zmienka o meste pochádza z roku 1334. Turisti sú priťahovaní starobylými architektonickými pamiatkami, múzejnými centrami s bohatými expozíciami. Exkurzná časť dovolenky určite osloví väčšinu cestujúcich.
Čítajte Viac
Poľsko

Pamiatky Szczecina: recenzie, fotografie a popis

Nachádza sa neďaleko hraníc s Nemeckom, Štetín je dôležitý poľský prístav, rovnako ako mesto, kde sú postavené lode, všetkých veľkostí a najvyššej kvality. Samostatnou atrakciou mesta je jeho historické centrum, kde sú perfektne zachované stopy skúsenej histórie, neuveriteľne udalosti.
Čítajte Viac
Poľsko

Hlavné atrakcie mesta Sopot: fotografie a popis

Sopot je malé, ale pomerne populárne letovisko v Poľsku s počtom obyvateľov len vyše 40 tisíc ľudí. Nachádza sa na pobreží Baltského mora. Jedná sa o jedno z najprestížnejších letovísk na pobreží Baltského mora. Mesto je považované za "kúpeľné mesto" celého Poľska, vďaka jódovanej morskej vode, liečivej soli a starobylým kúpeľom.
Čítajte Viac
Poľsko

Suwalki: atrakcie a zaujímavé miesta

Na severovýchode Poľska je malé mestečko Suwalki. Jeho počet je 69 tisíc ľudí. Miesto je pokojné, je ideálne pre turistov, ktorí sú unavení z ruchu populárnych stredísk. Príroda v meste je nádherná. Miesto bolo založené na konci 17. storočia. Až do druhej svetovej vojny žilo v meste mnoho ľudí rôznych národností, táto rozmanitosť neprežila dodnes.
Čítajte Viac
Poľsko

Pamiatky a atrakcie mesta Gdansk

Gdaňsk je zaujímavé prístavné mesto, ktoré každoročne navštevujú tisíce turistov. Táto časť Poľska je ovládaná priateľskou klímou, s mierne studenými zimami a teplými letami, s pravidelnými dažďami, jemnými a osviežujúcimi. Dopravná sieť v Gdansku je dobre rozvinutá a dostupná za veľmi pohodlné ceny. Okrem toho je mesto hlavným železničným centrom, ktoré má spojenie so všetkými veľkými mestami v krajine.
Čítajte Viac
Poľsko

Pozoruhodnosti Poznani: zoznam, fotografie a popis

Poznaň je mesto nachádzajúce sa v západnej časti Poľska. Osada sa nachádza na rieke Warta. Poznaň však priťahuje turistov predovšetkým starú architektúru, nie prírodu. V meste sa pravidelne konajú známe veľtrhy na medzinárodnej úrovni, vďaka čomu môžu mnohí cestovatelia oceniť kultúrny potenciál.
Čítajte Viac
Poľsko

Obľúbené pamiatky od Frombork

Frombork je zaujímavé turistické miesto. Mnohé z jeho atrakcií sú spojené s Nicolaus Copernicus, ktorý žil a pracoval v tomto meste už mnoho rokov. Rôzne kultúrne a historické pamiatky, krásne domy, útulné, svieže ulice mesta, množstvo kostolov a katedrál - to všetko očakáva hosťom Frombrock.
Čítajte Viac
Poľsko

Torun pozoruhodnosti: zoznam, prehľad a popis

Poľské mesto Torun sa nachádza na severe krajiny na brehu rieky Visla. V ňom žije viac ako 206 tisíc ľudí. Mesto nie je jednoduchý príbeh. Bol súčasťou nemeckej ríše v 19. storočí, po prvej svetovej vojne sa vrátil do Poľska. V roku 1939, keď nacisti napadli Poľsko, bolo mesto pripojené k nacistickému Nemecku.
Čítajte Viac
Poľsko

Pamiatky Elblgu: zoznam, fotografie a popis

V blízkosti Kaliningradu sa nachádza poľské mesto Elblag. Tam, kde stál staré prístavné mesto východného Pruska, postavil v roku 1237 pevnosť Teutong Order. Čoskoro v roku 1246 získala táto oblasť štatút mesta a jeho súčasné meno Elblag, na počesť rieky, na ktorej baniach položil základ.
Čítajte Viac
Poľsko

Atrakcie Augustovo: fotografie a popis

Slávne letovisko Augustow sa nachádza v severovýchodnom Poľsku v Podlaskie. Je obklopený najčistejšími jazerami a rezervovaným lesom Augustów. Mesto prechádza starým kanálom Augustow. Vzhľadom na svoje jedinečné prírodné črty bol tento región pomenovaný Poľské zelené pľúca.
Čítajte Viac
Poľsko

Zakopane - atrakcie a najvyhľadávanejšie turistické miesta

Poľské mesto Zakopane je známe ako úctyhodné horské stredisko a známe centrum zimných športov. Nachádza sa na juhu krajiny v malebnom údolí na úpätí najvyššej časti Tatier. To je považované za najvyššie mesto v krajine. V ňom žije 27,5 tisíc ľudí. Od konca 19. storočia sa toto miesto rozvíja ako centrum cestovného ruchu a lyžovania.
Čítajte Viac
Poľsko

Pozoruhodnosti mesta Czestochowa: prehľad a popis

Od svojho založenia a dodnes je Częstochowa hlavným mestom duchovného života v Poľsku. Všetko sa začalo v XIII. Storočí, keď bol v tejto oblasti založený kláštor. Bol to kláštor Jasná Góra, taký bol jeho názov, prijal ako dar najcennejšiu ikonu Čiernej Madony, ktorú napísal Svätý Lukáš z pamäti.
Čítajte Viac
Poľsko

Populárne pamiatky mesta Katovice: recenzie a fotografie

Napriek skutočnosti, že poľské mesto Katowice sa oficiálne objavilo až na začiatku 19. storočia, jeho história je oveľa dlhšia, pretože podľa prieskumov historikov sa prvé osady objavili v 14. storočí a Katovice získala slávu ako priemyselné centrum, na ktorom má prvé miesto uhoľná výroba. Mesto prekvapí množstvom rôznych pamiatok, historických budov, múzeí, náboženských budov a každoročne priťahuje rastúci počet turistov.
Čítajte Viac
Poľsko

Hlavné atrakcie mesta Bialystok: fotografie a popis

Bialystok je malé mestečko v severovýchodnom Poľsku. Je administratívnym centrom provincie Podlaskie. Mesto slúži ako administratívne, poľnohospodárske, vedecké a kultúrne centrum. Mesto má asi 300 tisíc ľudí. Nachádza sa na brehu rieky Byala, vďaka ktorému získalo svoje meno.
Čítajte Viac
Poľsko

Hlavné pamiatky Poľska: zoznam, fotografie a popis

Bude to o neuveriteľne pestrej, úžasnej krajine - Poľsku, ktorá harmonicky spája staroveké budovy, nedotknutú prírodu a najrozmanitejšie úspechy vedy a techniky. Z vtáčej perspektívy vidí krajina pohľad so svojou rozmanitosťou - hustými lesmi, horskými vrcholmi, poliami, modrými riekami a jazerami, majestátnymi hrady - a to všetko hraničí s modernou infraštruktúrou.
Čítajte Viac
Poľsko

Pamiatky Opole: prehľad, fotografie a popis

Poľský opol je hlavným mestom Opole, jeho vedeckým a kultúrnym centrom. V tom žije viac ako 127 tisíc ľudí. Jedná sa o jedno z najstarších poľských miest, ktoré sa nachádzajú v historickom regióne Horného Sliezska na brehoch rieky Odry. Po dlhú dobu bol pod vládou rakúskych habsburčanov.
Čítajte Viac
Poľsko

Gdynia: atrakcie a zaujímavosti (s fotografiami)

Gdynia je nielen najmladšie mesto v Poľsku, ale aj najpohodlnejšie, ako to uznávajú obyvatelia Commonwealthu. Nachádza sa na samotnom pobreží Baltského mora. Pre svoju krátku históriu sa mesto Gdynia podarilo zmeniť z miniatúrnej rybárskej dediny na hlavné prístavné mesto s počtom obyvateľov najmenej 250 000 ľudí.
Čítajte Viac
Poľsko

Hlavné atrakcie mesta Wroclaw: fotografie a popis

Najväčšie mesto v západnom Poľsku, Wroclaw, sa nachádza na brehoch Oder. Po stáročia patrilo opäť Poľsku, Českej republike, Rakúsku, Prusku, Nemecku a Poľsku. To ovplyvnilo jeho vzhľad, rozmanitosť jeho atrakcií. Vroclav je tiež nazývaný nákupným centrom v Poľsku. A to nie je prekvapujúce, ak navštívite jeho upscale nákupné centrá, ako sú Galeria Handlowa, Galeria Dominikańska, Vroclavská tržnica alebo Magnolia Park.
Čítajte Viac
Poľsko

Pamiatky mesta Lublin - recenziu, fotky a popis

Jeden z najobľúbenejších turistických miest v Poľsku, Lublin ponúka svojim hosťom nielen najširšiu škálu atrakcií, ale aj nezabudnuteľný kultúrny zážitok. Mnohí to nazývajú "Mesto festivalov", pretože každý rok sa tu objavuje nová udalosť tohto typu. Turisti sa môžu pozrieť a dokonca sa zúčastniť na niektorých z nich: na festivalu poézie a "Noc múzeí", jazzový festival a festival ľudového tanca.
Čítajte Viac
Загрузка...