Kategórie Srí Lanke

Srí Lanke

Nuwara Eliya: atrakcie a čo vidieť

Nuwara Eliya je mesto na ostrove Srí Lanky, ktoré sa nachádza v nadmorskej výške 1884 m nm. Vďaka dobre upraveným trávnikom, architektonickým prvkom, podobne ako angličtina, sa mesto nazýva "Little England". Vrchol prázdnin je tu v apríli. V tomto čase sa mesto ako keby ožilo: existuje množstvo výstav, diskoték a jazdy na koni.
Čítajte Viac
Srí Lanke

Pamiatky Negomba: zoznam, fotografie a popis

V okrese Gampaha, ktorá sa nachádza na Srí Lanke, je mesto Negombo, ktoré je v súčasnosti piatou najväčšou krajinou v krajine (asi 120 tisíc ľudí). Neďaleko Negombo (presnejšie šesť kilometrov) je hlavným leteckým terminálom štátu, ktorý sa nazýva Bandaranaike. Mesto je spojovacím článkom medzi hlavným mestom a ďalšími veľkými mestami v krajine.
Čítajte Viac
Srí Lanke

Bentota: zaujímavosti a zaujímavé miesta

Odpočívaj v raji? Vitajte v Bentote, jednom z najobľúbenejších letovísk. Jedným z hlavných dôvodov, prečo ostrov zaujme turistov, okrem cien krásy. Na tomto mieste môžete relaxovať desiatky, nie stovky tisíc, ako v mnohých ďalších strediskách. Miesto je ideálne pre mladých ľudí, ktorí chcú zaujímavú a krásnu dovolenku!
Čítajte Viac
Srí Lanke

Hlavné atrakcie mesta Hikkaduwa: recenzie a fotografie

Hikkaduwa je malé mestečko nachádzajúce sa na južnom pobreží Srí Lanky. Je to len 120 km od hlavného mesta republiky, Colombo a 30 minút od Galle, významné historické centrum ostrova. Hikkaduwa ako stredisko je pomerne mladé, transformácia z tradičnej rybárskej dediny sa začala pred približne 50 rokmi.
Čítajte Viac
Srí Lanke

Pamiatky Kandy: zoznam, recenzie a fotografie

Kandy - starobylé horské hlavné mesto Srí Lanky, ktoré sa nachádza 120 km od mesta Colombo, ktoré je hlavným mestom ostrova. Kandy sa nachádza v horskej oblasti vo výške viac ako jedna a pol tisíc metrov nad morom. Založenie mesta sa uskutočnilo v štrnástom storočí. Potom Ceylon dobyli kolonialisti z Portugalska, ktorého kráľ Vikramabahu nariadil založiť mesto v srdci krajiny.
Čítajte Viac
Srí Lanke

Pamiatky mesta Galle: zoznam, fotografie a popis

Ak cestujete na Srí Lanke, musíte navštíviť jedno z najzaujímavejších miest na ostrove - mesto Galle. Bol postavený ako pevnosť Holandska v roku 1663 a je v dobrom stave až do nášho času. Mnoho kostolov, domov, administratívnych budov bolo postavených v oblasti, čo viedlo k jej prosperite po mnoho ďalších storočí.
Čítajte Viac
Srí Lanke

Unawatuna: atrakcie a zaujímavé miesta

Unawatuna je malá dedina na ostrove Srí Lanky. Populárny medzi cestujúcimi na dovolenku na pláži. Mestečko nie je ďaleko od mesta Galle a medzinárodného letiska. Predtým bola Unawatuna považovaná za malú rybársku dedinu. Ale akonáhle sa ľudia dozvedeli o nezvyčajne krásnych plážach, turisti významne vzrástli.
Čítajte Viac
Srí Lanke

Pamiatky a zaujímavosti mesta Anuradhapura

Najznámejšie mesto Srí Lanky je bezpochyby Anuradhapura. Hoci mnohé z jeho miest bohoslužieb dnes sú v ruinách, veľká časť náboženského a historického dedičstva tohto regiónu sa zachovala. Anuradhapura je ideálnym miestom pre turisti v láske s históriou pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o kultúre tejto miniatúrnej krajiny.
Čítajte Viac
Загрузка...