Kategórie Spojené štáty

Spojené štáty

Manhattan Island - hlavné atrakcie

Manhattan je najľudnatejšia oblasť New Yorku, založená v roku 1624. Napriek svojej veľkosti - iba 59 km 2 - je kultúrnym a finančným centrom Spojených štátov. Nie je to nič, čo mnohí považujú Manhattan za centrum sveta, slávni režiséri sa priznávajú mestu lásky, spievajú ju v ich obrazoch, tu najbohatších a najvplyvnejších ľudí na svete kupujú bývanie.
Čítajte Viac
Spojené štáty

Top Buffalo Atrakcie s fotografiami a popisom

Buffalo je druhé najväčšie mesto v štáte New York. Prvé osady sa tu objavili na konci XVIII. Storočia, avšak po výstavbe Erieho kanálu sa mesto začalo dynamicky rozvíjať a rozširovať svoje územie. Po dlhú dobu bol Buffalo považovaný za významné priemyselné centrum, rovnako ako veľmi dôležitý prístav v krajine.
Čítajte Viac
Spojené štáty

Hlavné atrakcie Nového Mexika

Nové Mexiko, mesto s jednou z najkrajších a najrozmanitejších krajiniek v Severnej Amerike, ponúka nekonečné príležitosti na objavovanie a dobrodružstvo. So silným vplyvom indickej i latinskoamerickej kultúry ponúka štát návštevníkom mnoho jedinečných atrakcií vo veľkých mestách, ako sú Santa Fe a Albuquerque, rovnako ako na predmestí.
Čítajte Viac
Spojené štáty

Santa Barbara - atrakcie a čo vidieť

Santa Barbara je možno jedným z najkrajších miest v Kalifornii, s krásnou architektúrou v španielskom štýle, atraktívnym nábrežím a horskou scenériou. Veľkou výhodou pre turistov je skutočnosť, že mnohé z miestnych atrakcií sa nachádzajú relatívne blízko k sebe, čo robí z mesta ľahké preskúmať.
Čítajte Viac
Spojené štáty

Hlavné atrakcie Philadelphie: zoznam, fotografie a popis

Philadelphia je považované za dôležité historické mesto Spojených štátov. Dnes, v blízkosti mrakodrapov kancelárie, môžete vidieť tiché obytné ulice, to všetko spolu vytvára špeciálnu atmosféru. Historický národný park je miestom, kde môžete vidieť veľa budov a múzeí so zbierkami, ktoré majú veľký historický význam.
Čítajte Viac
Spojené štáty

Slávne pamiatky Arizony (s fotografiami)

Arizona je 48. štát Spojených štátov amerických, ktorý sa stal členom krajiny v roku 1912. Storočia v tejto časti severoamerického kontinentu žili kmene indiánov Mogulon, Hohokam, Pueblo, Navajo. Európania sa objavili na území Arizony až na konci dvadsiateho storočia, pričom začali kolonizáciu juhozápadného regiónu pevniny.
Čítajte Viac
Spojené štáty

Hlavné atrakcie New Yorku: zoznam, fotografie a popis

New York je najväčšie mesto v Spojených štátoch a zosobnenie všetkých aspektov amerického života: kultúrne, sociálne, finančné. Nachádza sa na pobreží Atlantského oceánu. Mesto sa rozrástlo s príchodom prisťahovalcov zo všetkých kútov zemegule z polovice 19. storočia. Nie je prekvapujúce, že rozličné etnické skupiny a národnosti vybudovali svoje okresy: Chinatown, Taliani na Manhattane; Harlem je pevnosť africko-amerických osadníkov; German Yorkville; Bronx bol usadený Hispanics; domorodci z krajín SNŠ sa usadili na pláži v Brightone.
Čítajte Viac
Spojené štáty

Obľúbené pamiatky San Diego (s fotografiou)

San Diego je jedno z najstarších miest v západnej Kalifornii, ktoré sa nachádza v blízkosti hraníc s Mexikom. Počet obyvateľov mesta je 1,3 milióna obyvateľov a spolu s predmestím - 2,9 milióna ľudí, ktoré priťahujú turistov s útulnou atmosférou, vynikajúcou klímou a čistým vzduchom. Tu sa môžete ponoriť do ticha muzeí rôznych smerov, prechádzať prírodnými krásami a získať potešenie z návštevy zábavných parkov a podujatí.
Čítajte Viac
Spojené štáty

Hlavné atrakcie mesta Chicago (s fotografiami)

Mesto Chicago je jedno z najväčších miest v USA s približne 3 miliónmi obyvateľov. Zároveň vytvára aglomeráciu s okolitými predmestími s celkovou populáciou viac ako 10 miliónov ľudí. Obyvatelia krásne prezývali svoje mesto "Chicagoland". Chicago je mesto, v ktorom sa aktívne rozvíjajú dopravné a priemyselné a hospodárske činnosti.
Čítajte Viac
Spojené štáty

Orlando: atrakcie a zaujímavosti (s fotografiami)

Orlando sa nachádza v jednej z najnavštevovanejších turistických oblastí na svete, každoročne priťahuje milióny návštevníkov. Medzi hlavné turistické magnety patria Walt Disney World, SeaWorld Orlando a Universal Orlando. Neďaleko sa nachádza slávne Kennedyho vesmírne centrum na Cape Canaveral. Otvorenie takýchto veľkých zábavných centier pritiahlo investície do rozvoja cestovného ruchu a teraz v Orlande nájdete mnoho hotelov, tisíce reštaurácií, obrovské golfové ihriská a neuveriteľné množstvo ďalších atrakcií, veľkých a malých.
Čítajte Viac
Spojené štáty

Florida Pamätihodnosti: Prehľad a fotky

Známy ako "slnečný štát", Florida je do značnej miery zameraná na cestovný ruch. Pláže sú jednou z najobľúbenejších atrakcií tu spolu s najznámejšími zábavnými parkami na svete, vrátane Disney World, Universal Studios a SeaWorld. Avšak niektoré z najlepších miest v štáte sa nachádzajú v odľahlých zákutiach ďaleko od turistických oblastí a stojí za to preskúmať každého, kto sem príde.
Čítajte Viac
Spojené štáty

Atlanta Atrakcie: Prehľad, Fotografie a popis

Atlanta je hlavným a najväčším mestom Gruzínska. Hoci mesto nie je tak aglomerované ako Chicago alebo Detroit, je dynamické a neustále sa rozvíja. Tu moderné výškové budovy v centre harmonicky koexistujú so starými vidlicami starého mesta. Atlanta je centrála spoločnosti CNN, ktorá je otvorená pre verejnosť.
Čítajte Viac
Spojené štáty

Pamiatky Baltimore: prehľad, fotografie a popis

Baltimore je najväčšie mesto v meste Maryland a dôležitý prístav na širokom ústí rieky Patapsco. S niekoľkými známymi univerzitami, najmä univerzitou Johns Hopkins, múzeami a slávnym symfonickým orchestrom, je Baltimore hlavným kultúrnym centrom na východnom pobreží. Toto je rodisko Edgara Allana Poea a miesto, ktoré ako magnet priťahuje rok čo rok davy turistov.
Čítajte Viac
Spojené štáty

Hlavné atrakcie v Bostone: prehľad, fotky a popis

Klasické americké mesto, Boston hrdo prezentuje svoju koloniálnu minulosť, ktorá zohrávala rozhodujúcu úlohu v rozvoji krajiny. Okrem toho je to najdôležitejšie centrum amerického univerzitného systému: práve tu sa nachádzajú slávne Harvard a Cambridge (v rovnakom meste, skutočne integrované do Bostonu).
Čítajte Viac
Spojené štáty

Washington, DC - atrakcie Prehľad (s fotografiou)

Hlavným mestom Spojených štátov je Washington DC. Bola založená v roku 1791 a dostala svoje meno z názvu Georgea Washingtona - prvého amerického prezidenta. Postavený na brehoch rieky Potomac. Blíži štáty Maryland a Virginia. District of Columbia nie je jedným z nich. V hlavnom meste je viac ako 600 tisíc trvalých obyvateľov.
Čítajte Viac
Spojené štáty

Phoenix City: atrakcie a zaujímavosti

Phoenix je hlavným mestom Arizony a jedným z najväčších miest v štáte. Toto je miesto, kde žije viac ako jeden a pol milióna ľudí. Phoenix však stále prekvapuje svojou jedinečnou atmosférou a zostáva dôležitým kultúrnym, hospodárskym, politickým a dopravným centrom. História mesta začala v roku 1881 a táto skutočnosť sa odráža v mnohých aspektoch, ktoré otvárajú cestujúcim.
Čítajte Viac
Spojené štáty

Los Angeles - hlavné atrakcie (s fotografiami)

Toto pomerne mladé mesto je druhé najväčšie mesto v Spojených štátoch. Je to domov pre viac ako 3,8 milióna ľudí. Je jadrom mestskej aglomerácie s počtom obyvateľov 17 miliónov. Rozlieha pozdĺž pobrežia Tichého oceánu v južnej Kalifornii. Známy ako jeden z najväčších svetových centier kultúry, vzdelávania, vedy a špičkových technológií.
Čítajte Viac
Загрузка...